Sayfa 162/430 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Normal ülkeler 70 yaşında emekli ederken, biz 60 yaşına getirdik, şimdi oy İçin 45 yaşındaki insanlar eyt ve emeklilik bekliyor. Ben 50 yaşındayım, 53 de emekli olman gerekiyor. Vallahi billahi, hak olsun olmasın, bu erken emekliliği istemiyorum. Çocuklarımıza bir harabe bırakacağız. Eyt düzenlemesi 1-2 yaş indirimle olmalı. Gönül alma bu şekilde mümkün olur. Bu 1-2 yaşı 99 öncesi sigorta olan herkese verirsin. Ama 99 öncesi herkesi seçim uğruna emekli yapamazsın. Adalet sadece kendiniz için aradığınız bir özellik olmamalı.

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Normal ülkeler 70 yaşında emekli ederken, biz 60 yaşına getirdik, şimdi oy İçin 45 yaşındaki insanlar eyt ve emeklilik bekliyor. Ben 50 yaşındayım, 53 de emekli olman gerekiyor. Vallahi billahi, hak olsun olmasın, bu erken emekliliği istemiyorum. Çocuklarımıza bir harabe bırakacağız. Eyt düzenlemesi 1-2 yaş indirimle olmalı. Gönül alma bu şekilde mümkün olur. Bu 1-2 yaşı 99 öncesi sigorta olan herkese verirsin. Ama 99 öncesi herkesi seçim uğruna emekli yapamazsın. Adalet sadece kendiniz için aradığınız bir özellik olmamalı.
    Bu sorunun çözüm zamanı AKP ilk iktidara geldiğinde yapılsa idi çok adil bir uygulama olabilirdi...Şimdi yaşını bekleyip emekli olanlar var. Ama özellikle 50 yaş ve üzeri kişilerin emekli edilmesini bence doğru bir yaklaşım olacaktır...Daha önce emekli olanlara bir hak verirler mi yoksa yeni emekli olanların maaşlarında %1 x yıl şeklinde indirim gibi bir çözüm bulmaları vicdanları rahatlatır.

Neyse bekleyip göreceğiz ...

sn. cakır24 size katılmıyorum , kaynaklar doğru yönetilir ise , kayıt dışı istihdam önlenir ise , vergi adaleti sağlanır ise , devletteki lüks şatafatlar terk edilir ise , toplanan primler yerli yerince kullanılır ise (yol yaptık vs. diyorlar ya) gelecek kuşakları da güvence altına alırız. Eytli kişilerin işsiz olanları derhal emekli edilmelidir. İşi olanları da eğer primi , çalışma yılını tamamlamış ise işsiz eytlileri takiben emekli edilmelidir. Prim eksiği ve çalışma yılı dolmamış olanlar ise eksiklerini tamamladıklarında emekli edilmelidir.
    Unutulmamalıdır ki eytliler kimseden kıyak istemiyor hakları ne ise onu istiyorlar , ülkeye en büyük zararı kontrolsüz göçmen alanlar vermiştir.

4. Herşey düzgünmüş gibi eyt lilerin hak talebine laf edenleri anlamak gerçekten mümkün değil.
    Herkesin eli garibim çalışanın cebinde.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bir büyüğüm adına sormak istiyorum benim epey uzak olduğum konular siz yardımcı olursanız çok memnun olurum. E devlette şu şekilde gözüküyor.

Nisan 1981 Doğum

15.10.1997 tescil başlangıcı ( meslek lisesinde giriş yapılmış sanırım staj gibi şeyler olabilir. )
    24.07.1998 hizmet başlangıcı

Emeklilik yaşı 57 - 5400 gün tamamlamak için Kalan gün 1589 gözüküyor ( 430 askerlikten borçlanabiliyor )

EYT ile ilgili durumu ne olacaktır ?

6.  Alıntı Originally Posted by chrzgs Yazıyı Oku
    Bir büyüğüm adına sormak istiyorum benim epey uzak olduğum konular siz yardımcı olursanız çok memnun olurum. E devlette şu şekilde gözüküyor.

Nisan 1981 Doğum

15.10.1997 tescil başlangıcı ( meslek lisesinde giriş yapılmış sanırım staj gibi şeyler olabilir. )
    24.07.1998 hizmet başlangıcı

Emeklilik yaşı 57 - 5400 gün tamamlamak için Kalan gün 1589 gözüküyor ( 430 askerlikten borçlanabiliyor )

EYT ile ilgili durumu ne olacaktır ?
    Staj sadece sağlık sigortası içindir. Staj emeklilik için asla sayılamaz. Bunu düşünen ve iddia edenler var. Ancak kanunlardan hem haberi yok hemde okumuyorlar. Sigortada %12 sigorta %21-23 emeklilik primi vardır, staj veya çıraklıkta bu primler ödenmez, ödenmeyen primin emekliliğini istemek aşırı hayalcilik içerir.

Şuan eyt kapsamında 4-5-6-7-8-9-10 bin prim günü olan 99 öncesi 52-51-50 yaşındaki insanlar İçin bür düzenleme mümkün, 1981 doğumlu birisi emeklilik peşinde koşuyor soruyor düşünüyorsa öncelikle kendisine yazık ediyor. Acilen öz işine dönsün, ödeyebildiği kadar prim ödeyip hak ettiği tarihi beklesin.

Bazı konularda Balans ayarı denilen bir sistem vardır. Buna göre ortalama 48-54 arası bir emeklilik yaşı varsa 41 yaşında emekli olmaya çalışmak istemek düşünmek saflıktan ziyade aptallığa giriyor.

7.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    sn. cakır24 size katılmıyorum , kaynaklar doğru yönetilir ise , kayıt dışı istihdam önlenir ise , vergi adaleti sağlanır ise , devletteki lüks şatafatlar terk edilir ise , toplanan primler yerli yerince kullanılır ise (yol yaptık vs. diyorlar ya) gelecek kuşakları da güvence altına alırız. Eytli kişilerin işsiz olanları derhal emekli edilmelidir. İşi olanları da eğer primi , çalışma yılını tamamlamış ise işsiz eytlileri takiben emekli edilmelidir. Prim eksiği ve çalışma yılı dolmamış olanlar ise eksiklerini tamamladıklarında emekli edilmelidir.
    Unutulmamalıdır ki eytliler kimseden kıyak istemiyor hakları ne ise onu istiyorlar , ülkeye en büyük zararı kontrolsüz göçmen alanlar vermiştir.
    20 yıl çalışıp 45 yaşında emekli olarak 35 yıl devletten emekli maaşı isteyenin de bugün devleti soyanlardan bir farkı kalmaz.

Siz hakkınızda hayırlısını isteyin. Hayırlısı ne ise o sizi bulur.

Hak etmeden gelen erken emeklilik devleri soyanlarla aynı kefeye girme isteğidir.

Onlar sizin çocuklarınızın hakkını gasp ediyor. Siz ise kendi çocuklarınızın haklarını şimdiden gasp ediyorsunuz.

Emeklilik yaşla primle olmaz. 40 yıl önce beden yaşı 40-44 aralığındaydı, şimdi 50-55 yaşına geldi.

Güçünüz kuvvetiniz eskisi gibi değil. 40 yıl önceki gibi beslenip yaşasanız haklısınız. 40 yıl önceki gibi aşısı ilacı olmayan hasatalık yüzünden ölseniz haklısınız.

Günümüzde bir doktorun toplam okul hayatı 17-18 yıl, 20 yıl çalışmak İçin 18 yıl okulmu okunur.

Dünyadaki kaliteli devletler en az 70 yaşında emekli oluyor. Siz 41 yaşında emekli olmak isteyenlerden olmayın.

Boyabatlı ve çakıır nickli arkadaşlar sizin düşüncelerinizin özeti şöyle yorumladım,biz 43,44 yaşlarında çok heveslendik emekli olmak icin fakat sistem 7,8 yılımızı yedi eyt nin çıkması bana haksızlık olur benim maduriyetimi gidermek için diğer eyt lilerede 7,8 yıl kilitlerseniz hak yerini bulur yoksa kim takar ülke şartını tek sorun bende olmadı sendede olmasın..sizin yazım görüntünüz bu şekilde.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yol açık Yola çık.

Sayfa 162/430 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •