Sayfa 8/110 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon
Arama sonucu : 879 madde; 57 - 64 arası.

Konu: BASCM - Baştaş Başkent Çiimento

Eski KONYA yatırımcısıyım, yıllar önce 150 veya 160 TL civarı çıkmıştım, bir ay kadar daha tutmuş olsaydım 300'lü fiyatlardan çıkabilirdim. Aradan geçen zamanda uzun süredir yüksek fiyata hisse senedini taşıttıklarını görüyorum. Aynı özellikleri bu hissede de görüyorum. Ortalama 10 yılda bir hareketini yapar deyişim bundan kaynaklanıyor.

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Eski KONYA yatırımcısıyım, yıllar önce 150 veya 160 TL civarı çıkmıştım, bir ay kadar daha tutmuş olsaydım 300'lü fiyatlardan çıkabilirdim. Aradan geçen zamanda uzun süredir yüksek fiyata hisse senedini taşıttıklarını görüyorum. Aynı özellikleri bu hissede de görüyorum. Ortalama 10 yılda bir hareketini yapar deyişim bundan kaynaklanıyor.
    Ben, en son yonetim kurulu toplantisina katilmistim.

Orada da gerekenleri soyledim.

Iyi niyetlerinden suphe duymadim.

Hisse fiyati 2.20 TL. iken, 0.221 TL.net nakit kar payi verdi.

%10 return yapiyor.

Bu sartlarda hisse tasitiyor demek insafsizlik olmaz mi ?

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Ben, en son yonetim kurulu toplantisina katilmistim.

Orada da gerekenleri soyledim.

Iyi niyetlerinden suphe duymadim.

Hisse fiyati 2.20 TL. iken, 0.221 TL.net nakit kar payi verdi.

%10 return yapiyor.

Bu sartlarda hisse tasitiyor demek insafsizlik olmaz mi ?
    Çok daha yüksek kar dağıtma potansiyelleri varken kar dağıtımlarını az buluyorum. Riskli yatırım karşılığı sadece banka mevduat faizine eş değer getiri!

Karlarını önemli ölçüde geçniş yıllar karına aktarmanın ve içeride tutmanın ne alemi var? Banka mevduat faizinden daha iyi değerlendiremediklerine göre dağıtılması daha elverişli değil mi?

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Çok daha yüksek kar dağıtma potansiyelleri varken kar dağıtımlarını az buluyorum. Riskli yatırım karşılığı sadece banka mevduat faizine eş değer getiri!

Karlarını önemli ölçüde geçniş yıllar karına aktarmanın ve içeride tutmanın ne alemi var? Banka mevduat faizinden daha iyi değerlendiremediklerine göre dağıtılması daha elverişli değil mi?
    %100 katiliyorum Sn.Elma.

Tesekkurler.

5. 30k %9- bosverın aynı seylerı konusmayı ; 8 yasındakı cocuk bıle bılıyor bu hıssenın durumunu ve uzun vade hıssesı oldugunu.... 30 bın satmıs varmı bır bılgı...

gercı benım almak ıstedıgım fıyata bıraz daha yaklastı sıkıntı yok )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,849
    Riskli yatırım araçları arasında (Hisse senedi) ama Risksizdir .
    Borsadaki temettüsü bol olan kağıtlar arasındaki durumu aşağıdaki gibidir .
    Diğer çimentoları koymadım çünkü BASCM e yaklaşmaları mümkün değil .
    ISYAT CRDFA finans kağıtlarını sevmem bilançoları anında değişir .
    Yatırımları bitmiştir . Yönetim kurulunda Bu yıl 2017 BAscm ın yılı olacak denmiştir.
    Öz varlık ortada karlılık artarak devam edecek . Varsayalım 2 katı kadar kazansın .
    0.22 TL temettüsü rahatlıkla 0.36TL olabilir 2-3 yılda . Bir o kadar da Özvarlık büyümesine ilave edilmekte .
    Sizce Fiyatının 100 TL olması mı daha iyi 1.20 TL mi ? Kendimize bu soruyu sormalıyız .
    Tek sıkıntı borsadan Geri çıkmaya çalışması dır . %98 den fazlasını toplarsa yatırımcı çıkma talebinde bulunabilir .
    Bu sebep ile KY Bu hissenin 2% den fazlasını kontrol etmeli . O zaman isterse 1 TL olsun Temettüsü ile daha da alırız . Stratejimiz bu olmalıdır . 2.7 Milyon lotu kontrol eden bir KY Grubu hissenin Borsadan BIST ten ayrılmasını engeller.
    Sonuç : 2.7 Milyon lot kilit durumdadır .

Aramızdan biri yada grup BASCM Fan grubu kurması ve sahipliği gerçek hayatta adetleri ile kontrol etmeli .
    Gerekirse ekip gruba yeni yatırımcılar kazandırmalı . FON gibi düşünmek gerek .
    Bu durma çözüm gerekiyor bir arkadaş buna önayak olmalı . FAcebook BASCM FAn grubu gibi .

BASCM 2.30 TL Temettü verimi : 8.72/fk :5.6/PD/DD : 0.7/ÖZ varlık Karlılık : 12.1% İnşaat
    SODSN 4.25 TL Temettü verimi : 10.05/Fk:8/PD/DD : 1.2/Öz varlık Karlılık : 14% Maden
    Alkim 27.14 TL Temettü verimi : 8.41/Fk:9.5/Pd/dd : 2.4/Öz varlık karlılığı : 6% Kimya
    CRDFA 1.72 TL Temettü verimi : 16.20/Fk:5.3/Pd/dd: 0.9/Öz varlık karlılık : 4.4% Finans
    ISYAT 0.84 TL Temettü verimi : 16.40/Fk:7.2/pd/dd:0.6/Öz varlık Karlılık : 2.7 % Finans
    Son düzenleme : Baygeorge; 16-07-2017 saat: 14:59.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,849
    BAcm de 2.7 Milyon lot
    2700 Kişi x 1000 Lot
    yada 270 Kişi 10 000 Lot
    Grubun sağlamlığı açısından
    Grup ta her kişi kendi şehrinde
    diğer 5 kişiyi denetleyecek ve siteye rapor verecek.
    çok da zor değil .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,849
    2.7 Milyon lot alınınca gerisi kolay fiyatın düşük olması için ve
    Belli bir süre düşük kalması için herkes dua edecektir .
    Düşük ise de alımlara devam edilecek ta ki piyasada bitene kadar .
    Hangi spek yada ortak bu güce dayanabilir ki .
    Bence küçük yatırımcının gücü böyle olmalı .

Sayfa 8/110 İlkİlk ... 6789101858108 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •