Sayfa 7/110 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 879 madde; 49 - 56 arası.

Konu: BASCM - Baştaş Başkent Çiimento

1. Ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların, karşındakinin anladığı kadardır...!

Anlayamadığın veya anlamak ıstemediğin durum ; dıger forumdakı arkadasların sana nasıl ve ne kadar katlanacagı....

2. Her bilanço dönemi aynı söylemler... Ömür bitti be

Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku

Bilançoyu Haziran a kadar bekleyeceğiz .
    7 Yıl burdayız yapacak bir şey yok sana katlanacağız.
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Mayıs ayı temettü listesi :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

TINAZ hoca'dan alıntı:

Bugunun en cok korkulan fenomeni enflasyondur.

Millet bu korkuyla ya vadeli mevduata gidiyor ya da dolara.

BASCM'da enflasyon korkusu yok.

Altin'da ve vadelide paranin degerini anca korursunuz, ama bu hissede hem korur hem de kar edersiniz.

Tek dert POIP, nedense millet biraz da al/sat yapayim diyor.

Oysa yillik getiri %15 civarindaysa bence bu hisse ideal.

TINAZ hoca'dan alıntı:

Simdi bazilari Bono/tahvil daha saglamdir diye dusunebilir.

Bankalarin acikladigi faiz orani azami % 14.50

Bundan %15 vergi odeyeceksiniz, net'i %12.32 olur.

O da cok kisa vadelerde, yani ben 14.50 den 10 sene baglamak istiyorum deseniz, oyle bir banka yok.

BASCM'da, fransizin fabrikasi bankalardan saglam.

Maddi duran varliklari sadece 370 Milyon TL.

Enflasyon oranina gore yillik sermaye duzeltme farki ne gelir dersiniz ?

Gecen seneki bilancoda bu rakkam 39 Milyon TL.idi.

Demem o ki, enflasyon karsisinda deger erozyonuna ugramayan tek varlik Maddi Duran Varliklardir.

Konutlar gibi.

Peki bono geliri erozyona ugruyormu ?

Tabi ki, zaten banka ondan veriyor net %12.32 yi.

KONYA çimento ile sahipleri aynıymış. Geçmiş yıl karlarını hesaben biriktirmesi hoş değil, zaman içinde değeri eriyor, temettü olarak dağıtması bireysel yatırımcıları için daha yararlı olurdu. Geçmiş yıl karlarının hesaben şişmesi nedeniyle özkaynak karlılığı düşük seyrediyor.

Hesaben aşırı şişmiş geçmiş yıl karlarına baktığınızda şirketin patronu fransızların Türkiye'deki bu yatırımlarından kar payı istemedikleri sanılır, kar payı istemeyen yabancı buraya neden yatırım yapsın. Aynı durum KONYA'da da var.

Şirketi başka yöntemler ile sağmayı, etinden sütünden yararlanmayı, bireysel yatırımcı ile paylaşmamayı iyi biliyor olmalılar. Ortalama 10 yılda bir şişen değerlemeler nedeniyle fiyat hareketini yapar cinsten görüyorum. KONYA ve BASCM için bu hesaba göre tahminen 2020-2022 yıllarında beklenen sıçrama hareketini yapabilir. Tabi patronların canı isterse.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. KENDİ AKLIMCA SENARYODUR, İTİBAR ETMEYİNİZ.

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    KONYA çimento ile sahipleri aynıymış. Geçmiş yıl karlarını hesaben biriktirmesi hoş değil, zaman içinde değeri eriyor, temettü olarak dağıtması bireysel yatırımcıları için daha yararlı olurdu. Geçmiş yıl karlarının hesaben şişmesi nedeniyle özkaynak karlılığı düşük seyrediyor.

Hesaben aşırı şişmiş geçmiş yıl karlarına baktığınızda şirketin patronu fransızların Türkiye'deki bu yatırımlarından kar payı istemedikleri sanılır, kar payı istemeyen yabancı buraya neden yatırım yapsın. Aynı durum KONYA'da da var.

Şirketi başka yöntemler ile sağmayı, etinden sütünden yararlanmayı, bireysel yatırımcı ile paylaşmamayı iyi biliyor olmalılar. Ortalama 10 yılda bir şişen değerlemeler nedeniyle fiyat hareketini yapar cinsten görüyorum. KONYA ve BASCM için bu hesaba göre tahminen 2020-2022 yıllarında beklenen sıçrama hareketini yapabilir. Tabi patronların canı isterse.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. KENDİ AKLIMCA SENARYODUR, İTİBAR ETMEYİNİZ.
    Sn.Elma,

Ben sahsen sirketin karliligina, buyumesine ve bu buyumenin enflasyon karsisinda direncine bakarim.

Oteki topikte bir arkadas yazmisti, o sisti bu sisti, ne alalim diye.

Bende bu sartlarda secici olmak lazim diyerek BASCM'i anlattim.

Millet okumuyor, arastirmiyor, ogrenmiyor.

Siz bile KONYA'nin da, bu fransizlarin oldugunu ogrendiniz.

Diger konu, paranin degerini korumak icin ne yapmak lazim konusuydu.

Bu konuda anlatmak istedigim, POIP'te olan bir sirketin, eger yillik nakit kar payi enflasyonun uzerindeyse, POIP yatirimci lehine calisiyor fikridir.

Millet % 12.32 faiz alacagim diye her ay banka banka dolasiyor.

BASCM ise, cok saglam bilancosu, yonetim anlayisi ve durustlugu ile bu imkani veriyor.

Bunu demek istedik.

Sayfa 7/110 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •