Sayfa 782/782 İlkİlk ... 282682732772780781782
Arama sonucu : 6254 madde; 6,249 - 6,254 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Goodbye Yazıyı Oku
    Eskiden burada her gun sayfalar yazilirdi. Demekki ky hisseye veda etti. BY gelmeye basladi.
    Ya sabir . Beceriksiz moruk yonetim
    Gitmesi gereken adam şirketten gitmedikçe bu şirkete büyük yatırımcı gelmez

Koskoca şirketi beceriksiz inşaat yönetimi batıracaktı az daha

Socar ‘ da yaptıklari
    Gaz depolama
    Toren

İnanılmaz

SPK’ nin hesap sorması gerek

Bu projelere imza atan adamın gitmesi gerek

Kimimiz çalı dibinde kimimiz havuz kenarından izlemeye devam ediyoruz.. Bu hissede alacaklıyız.. Niye gidelim ki ?.. Can sıkılınca azar azar alır hayata devam ederiz..Şirket kesinlikle gizli bir gündem ve fiyat politikası ile devam ediyor ve veya küçük yatırımcının dökülmesine zemin hazırlıyor olabilir.. Syglr.

3. çanak 55,40.....

haftaya kalabilir ihtimalle çanak üstü için....

endeks tarihi zirvesinde bizim teneke tavın çeyreği zor ediyor yahu.
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasasi Kanunu md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ilgili maddeleri kapsaminda tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir...yatırım danışmanlığı icerisinde degerlendirilemez . yatırım tavsiyesi icermez....KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Borsa 7000 lerde iken bugunki fiyatlarda idik. Bist 10.000 gecti halen o seviyedeyiz. Ustelik dolarda o tarihteki yerinde degil. Mayis sonu 70 TL yi gormesi gerekir. Aksi taktirde bu yaz yatayda seyrederiz.Sagda solda bedelsiz ihtimali yuksek olan sirketler arasin da deniyor. Bu yonetimle bu yil bedelsiz zor. O yonde karar alirlarsa, surpriz olur.
    7 milyar uzerinde piyasa degeri olmasi gereken holdin yerlerde surunuyor. Enflasyon muhasebesi etkileri yilin ikinci yarisi ne olur, onu takip etmeliyiz. Ve ceyrek bilancolar.Yilin ilk yarisi yine zarar veya cok az kar edecegi gorunuyor. Taahhut kismi halen sorunlu. Bu Holding 10 bin lot geri alim yapar, KAP atar. Faaliyetleri hakkinda tik yok.
    Boyle buyuk bir sirketi yonetenler gercekten vukuatli. Ehil degiller.
    Whisky yudumlamayi magrifet bilen bir kac moruk cakal
    2023 sonu Bist 8000?

Hatirlarsiniz, 1 milyar TL lik geri alim yapacagiz diye KAP atildi. Birazcik geri alim yaptilar, sonra aciklama geldi, paramiz yok diye,
    Bence buyuk hisse sahiplerinden biri belki insafa gelip, kendi basina bu geri alima karar verdi. Sonra diger buyuk ortaklar bu sahsi hizaya cekip, kendi basina boyle karar veremezsin dediler. Ardindan paramiz yok aciklamasi geldi. Anladigim, tepede ciddi bir iktidar kavgasi var veya cekisme. Ben boyle yorumluyorum. Dogru durust KAP atmayan yonetim ve telefonlara maillere yanit vermeyen yatirimci iliskileri. Once filler tepede tepissin, kim kimi eziyor gorelim. Bencillik ve iktidar Hirsi ustune kibirlik, hic iyi degil. Ya tepede birbirlerini ezecekler, ya'da birileri hisseye yuklu alim girip bu ihtiyarlara iyi bir ders verecek.
    Whisky kursaklarinda kalinca anlarlar
    2023 sonu Bist 8000?

6. tutanaktan:

".......Hakan Göral Söz alarak ; “Şirket değeri bir başarı göstergesi sayılabilir , yönetim kurulumuz uzun dönem
    planını kabul ederek üst düzey yöneticiler açısından primi kabul ederek şirket piyasa değerinin artışına
    bağladı
    ........."

alternatif modeller :

a-hisse opsiyonu (stock option) olabilir. Hisse opsiyonları, yöneticiye belli tarihlerde şirket hissesini belli fiyattan alma hakkı verir. örnek; "1 yıl sonra mayıs ayında GKdan sonra; belli adette şirket hissesini şirketten, 54 TLye alma hakkı verdim"..

1 yıl sonra, hisse piyasada 54.1 tl ve üzeri olursa, yönetici hisse opsiyonunu yürürlüğe koyar ("vesting date" denen tarih gelmiştir ve opsiyon uygulanır (excercise))..

opsiyon tek taraflıdır. şirket opsiyonu geri çekemez.

b-basit model: hisse fiyatı xxx TLye gelirse, bay veya bayan KLMye, yyy TL prim ödenir..

varyantları da vardır..

her iki model de şunu sağlamaya katkı verir:
    -çeviklik/hızlı eylem/agility
    -opsiyona hak kazananlarla KY arasında kazan-kazan ilişkisi
    -kar odaklılık,
    -KYde güven tesis edici eylemler: düzgün ve tatminkar haber akışı, etkili itibar yönetimi, söylediğini yapmak
    vb.. vb..

belki bir yerlerde modelin ne olduğunu açıklarlar.. izleyeceğim..

Sayfa 782/782 İlkİlk ... 282682732772780781782

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •