Sayfa 48/80 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon
Arama sonucu : 636 madde; 377 - 384 arası.

Konu: MIATK - Mia Teknoloji A.Ş.

1. Yaşanılan olumsuzluklara rağmen;
    Şirkete yine de inanıyorum.
    Pozisyon artırma şansı verenlere tşk ederim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ereğli/Zonguldak
    Gönderi
    89
    Bu hafta , geçtiğimiz haftalarda düşen bir hisse olmasına rağmen her gün düşerek %4 yükselen borsada yaklaşık %10 değer kaybetti ; Pes dedirtti.. Geçen sayfalarda bir arkadaşın dediği gibi 40 - 50 bandına yolculuk mu var yoksa...

3. Mia nın diğer büyüme şirketlerinden ayrışması gerekiyor. Zira büyüme şirketleri içinde en düşük f/k en düşük pd/dd oranı bunda. Üstelik diğer şirketlere göre projelerini bilanço ya yansıtma hızı da çok kısa. Alınan işleri çoğunlukla 6 ay içinde teslim ediyor ve kasaya koyuyor, hazır satış bekleyen ar-ge projeleri var. Dolayısıyla yeotk, kontr, smart gibi projelerini bilançoya yıllar içinde değil aylar içinde yansıtıyor ve dolayısıyla diğerlerine göre erken fiyatlaması gerek ki zaten çarpanları diğerlerinin çok çok gerisinde. Patronun satış haberi baskılıyor gibi görünüyor ama bu bile ilk açıklanacak bilanço ile aşılır gibi duruyor. Bu fiyatlardan patronların satışı gerçekleştireceğini sanmıyorum. Seneye 500 milyon üzeri yıllık kar ile hbk 15lerde olacak şirketi 100 lü rakamlara vermek çok mantıklı gelmiyor. Satacak zatı muhteremin başka özel sebepleri yoksa tabi. En kötü senaryoda bist olası geri çekilmelerine eşlik etmeye kalkarsa diye yedek akçe bıraktım, hele 100 lira bandının altına gelirse portföyü tamamen mia yapabilirim. Bu fiyatlardan aşağısı bu kağıt için bedava nitelikte. Piyasa bu, belli olmaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ereğli/Zonguldak
    Gönderi
    89
    Hafta sonu vakit buldum , kendimce benzer bulduğum hisseler arasında bir karşılaştırma yaptım. Hisselerin son yatayına , zirvesine ve yılbaşına göre performanslarını listeledim. Yıl sonu tahmini f/k larını da koydum.
    .................................................. ......................................Performans.. ...
    HİSSE..Son Yatay,tarih.......Zirve...Son Fiyat Son yatay'a göre.. Zirve'dan kayıp...Yılbaşına göre...Tah.f/k(yıl sonu)
    KONTR..90.36 -11/29.10.....279.9....162.5............%79........... .......%42..............%6800(68 Kat)......90....
    SMRTG..77.40 -21.10/8.11..141.6.....99.35..............28............. ........29................2500.(25 Kat)......82...
    MIATK...62.55..13.10/1.11...175.8....117.9...............88............ ........32.9...............241.(2.41 Kat)....15...

Tabloyu hazırlarken SMRTG yılbaşı yerine çıkış tarihine göre değerlendirildi. F/K hesabında geçen yıl 9 aylık ve yıllık karların oranı bu yıla uyarlanmıştır.

Bu tabloya bakınca sanki MIATK aralarında en uygunu gibi görünüyor.

Hisse tavsiyesi amacı taşımaz. Herkes kendi değerlendirmesine göre kararını vermelidir.
    Herkese hayırlı kazançlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ereğli/Zonguldak
    Gönderi
    89
    Dönüş isteği başladı galiba..
    YTD.Herkese hayırlı kazançlar

6.  Alıntı Originally Posted by sabo48 Yazıyı Oku
    Dönüş isteği başladı galiba..
    YTD.Herkese hayırlı kazançlar
    bugün giriş yaptım ondandır

7. Bürütden şimdilik sakince çıktık.
    2023'de umutlu olmamız için bir çok neden var...
    Olumsuz konuları düşünmek istemiyorum.
    Üzerine odaklanılan projelerden haber akışı hızlanarak devam edecektir.

8. Yatağa sardık çok şükür, biraz 120-130 aralığında dinlense süper olacak. Olumsuz bi haber gelmezse ocak ayından itibaren yi bilançoyu fiyatlamaya başlarız. Bakalım f/k kaç olacak

Sayfa 48/80 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •