Sayfa 100/323 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon
Arama sonucu : 2579 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-5

Dövizle iş yapan dışardan mal alan dış yükümlülükleri olan kurumsallar yeni çıkan yatırım enstürmanına yatırım yapmazlar.
    -Yatırım tercihleri geleneksel risk kriterleri muhafazakardır.
    -Borsaya ayırdıkları miktar dışında mevduat ve ticari hesaplarında likit fonlarda saklarlar.
    -Sen bir şirketsin elinde 15 milyon euro var.Sana diyorlar ki mevduata dönüştür %14 faiz al.Eğer döviz yükselirse arada ki fark 100 bin tl ise ben sana ödeyeyim.
    -Adamla dalga geçerler.Bir ay önce kobiden 15 milyon euro kredi çeken şirket faiziyle beraber 27 milyon euro ödemesi yapması gerekiyodu Ta ki pazartesi gecesine kadar.Bugün 22 milyon euro ödemesi gerekiyor.Hangi şirket bir ayda 7 milyon euro kazanıyor?
    Bunun kazanan şirket neden kredi çeksin?
    Doğru tekdir.Sen yanlış yaptığını bile bile hareket ediyorsun.Israr ediyorsun.İç çamaşırınla ortada kalmışsın ama yanlışa ulaşmak için doğrudan canını acıtıyor etrafından dolaşarak gitmeye çalışıyorsun.Bu sefer iç çamaşırlarından gidecek.

Hatayı bir kere yaparsan kimse sana bir şey demez.İkincikez yaparsan sana kimse bir şey demez.

Hatayı onuncu kez yapıyorsan bu bilerek yapıyor derler.Finansal piyasalarda bilerek yapılan tek şey spekülasyon ve manipülasyondur.

Dolar,borsa ve gece açıklamaları üçgeninde kripto piyasasından daha volatil piyasaya alışacağız.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by Pestilence Yazıyı Oku
    Üstadım her düşüşü fırsat olarak görüyorlar insanlar inanmıyor Türk lirasına
    aynen kesinlikle üstad

3. bugün endeksteki düşüsün sebebi bana göre
    dolar da long olanlar bu düşüşte viop'ta teminat tamamlamak durumundaydı..ee bu teminatı yani TL 'yi bir yerden bulması lazımdı..
    londra'da TL bulamasınlar diye faizleri uçurdular... tek cözüm yolu hisse senedi kalıyordu..hisse satıp teminatlarını tamamlayan tamamladı tamamlayamayan büyük zarar yazdı..
    ha birde yabancı dolar bazlı endekste hala karda o yüzdende kar alıp çıkış yapmış olabilir buda başka bir ihtimal fakat yabancı kalmadığı için düşük bi ihtimal olarak görüyorum...

yalnız dün ki açıklamalardan sonra bi anda koordineli olarak piyasa kapalı iken satışı haber alıp kim üstlendi?
    bu işi kim organize etti ?
    kafamda deli sorular...
    bu dövize endeksli sistemin ömrünün uzun olmayacagını düsünüyorum..
    gizli bir el yeşil soğanı 13 seviyesinde tutmaya yeminli...
    benim dolarla işim gücüm olmaz ama ülkemiz için hayırlısı olsun...
    nefretin değil,sevginin hüküm sürdüğü,iyiliğin ana dilimiz oldugu insanlar olursak dünyayı güzellik kurtarır!

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Vade sonu riski dedik, parayı belli vadede kitleme ve sonunda kur farkı kadar TL alma veya kur düşmüşse anapara kaybı, erken çıkma durumunda vadesiz mevduat olarak parayı çekme. Diğer taraftan elinde dolar tutan hiç bu zahmete katlanmayacak. Haaa dolar sabit kalacaksa al yüzde 14 faizini ne âlâ. Peki faiz yüzde 14 diyelim, dolarda çok yüksek bir seviyeden konsolide oldu. Sallıyorum dolar 25 TL de konsolide. Sen enflasyon 50 iken 14 faiz alacaksın (doların yatay olduğunu varsayıyorum) yine zarardasın. Bir de söylemeyi unuttum işin en can alıcı kısmı bu kur farkını hazine garanti ediyor, yani para basarak ödenecek bir nevi. Bu da enflasyon demektir. Anlayan anladı. Yol, yol değil. Aklı olan bu işe girmez.

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Rekabetçi kur söylemleri bu ülkede boş laftır. Tüm amaç doları tutmaya yönelik ama bu da içi boş şeylerle olmuyor. Ki faiz artırımı bile palyatif bir önlemdir.

Çin modeli ne oldu loooo
    Hani yuksek kur politikasi izlenecekti
    Lo loo looo

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    bugün endeksteki düşüsün sebebi bana göre
    dolar da long olanlar bu düşüşte viop'ta teminat tamamlamak durumundaydı..ee bu teminatı yani TL 'yi bir yerden bulması lazımdı..
    londra'da TL bulamasınlar diye faizleri uçurdular... tek cözüm yolu hisse senedi kalıyordu..hisse satıp teminatlarını tamamlayan tamamladı tamamlayamayan büyük zarar yazdı..
    ha birde yabancı dolar bazlı endekste hala karda o yüzdende kar alıp çıkış yapmış olabilir buda başka bir ihtimal fakat yabancı kalmadığı için düşük bi ihtimal olarak görüyorum...

yalnız dün ki açıklamalardan sonra bi anda koordineli olarak piyasa kapalı iken satışı haber alıp kim üstlendi?
    bu işi kim organize etti ?
    kafamda deli sorular...
    bu dövize endeksli sistemin ömrünün uzun olmayacagını düsünüyorum..
    gizli bir el yeşil soğanı 13 seviyesinde tutmaya yeminli...
    benim dolarla işim gücüm olmaz ama ülkemiz için hayırlısı olsun...
    Yapılan işin yurtiçi bireyseli korkutup dolar sattırmak için olduğunu düşünüyorum. Doları hareket ettiren yabancılar ama içerden de bireysel mudilerin dolardan çıkmasını istiyorlar. İş normale dönecektir. Daha önce denediler, yabancıya TL vermemek sürdürülebilir değil. Yarın borsa ekside başlarsa pozitife dönebilir sonradan (beklenti sadece).

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Çin modeli ne oldu loooo
    Hani yuksek kur politikasi izlenecekti
    Lo loo looo
    yerli ve milli ekonomi hamlesi çin modeli oldu. 😄😄

Sayfa 100/323 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon