Sayfa 304/438 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon
Arama sonucu : 3503 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    2-3 ay kadar önce elektronik ürünlerdeki ÖTV ve KDV oranlarda indirim yapılacak diye bir haber dolaştı her tarafta. Yakında açıklanacak dendi ama çok net bir açıklama yapılmadı.

En net açıklama AK parti genel başkan yardımcısından gelmişti. Gençlerden böyle bir talep var üzerinde çalışıyoruz demişti. Sonra bir haber çıkmadı.

Ancak geçenlerde Erdoğan gençlerle olan bir buluşmasında bu yönde gelen bir soruya olumlu yanıt verdi. Hatta sanayi ve teknoloji bakanı Mustafa Varank da maliye bakanlığı üzerinden çalışıyor dedi.

Bu haber manşet olarak hiçbir yerde çıkmadı ama son 1-2 haftadır teknoloji hisselerinin yükselmesinde bu haberin etkisi olabilir.

Henüz ortada net bir açıklama olmadan buralara taşıdı bu haber bizi. Bir de açıklanırsa , manşetlere çıkarsa o zaman asıl etkiyi yapar.

Bu haberi gören olmadı mı ? Ben duydum ama bulamadım bir yerde.
    Konya gençlik buluşmasında sorulmuş Emirhan Bey Üstadım.

https://youtu.be/T2yEo7cBpQ8

Videoda 49. Dakikada bu konu ile ilgili bir soru sorulmuş.

https://youtu.be/egRggitQ8Cc

Gerek iktidar gerekse muhalefet yenilenebilir enerjinin öneminin farkında.
    Sektör gelecek vaat ediyor.Enerjide dışa bağımlılık inşallah bir gün sonlanır.

Geçen sene İYİ parti tarafından yenilenebilir enerjiyi teşvik etme amaçlı meskenlerde ges için 10 kw şartını 25 kw çıkarılması önergesi Genel Kurulda kabul görmüştü.
    https://twitter.com/iyipartitbmm/sta...5-kwa-cikti%2F

2.  Alıntı Originally Posted by NoNamee Yazıyı Oku
    Aman emirhan hocam önce bir EYT açıklansın varsın ÖTV indirimi sonraya kalsın 😁

Olacak hocam ikisi de olacak İnşaallah yakında.

3.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Konya gençlik buluşmasında sorulmuş Emirhan Bey Üstadım.

https://youtu.be/T2yEo7cBpQ8

Videoda 49. Dakikada bu konu ile ilgili bir soru sorulmuş.

https://youtu.be/egRggitQ8Cc

Gerek iktidar gerekse muhalefet yenilenebilir enerjinin öneminin farkında.
    Sektör gelecek vaat ediyor.Enerjide dışa bağımlılık inşallah bir gün sonlanır.

Geçen sene İYİ parti tarafından yenilenebilir enerjiyi teşvik etme amaçlı meskenlerde ges için 10 kw şartını 25 kw çıkarılması önergesi Genel Kurulda kabul görmüştü.
    https://twitter.com/iyipartitbmm/sta...5-kwa-cikti%2F

hocam tenilenebilir enerjinin artık teşviğe yada reklama ihtiyacı kalmadı. O iş patladı zaten ekonomik ve çevresel gerekçeler ile.

Ama biz o işte üretici değil sadece distribütörüz maalesef. Bir de proje danışmanlığı yapıyoruz.

Yani üreticiden ne kadar mal alırsak o kadar satabiliyoruz. Orada da sıkıntı var sanırım ama tabi o iş yine de güzel büyüyor. CEO 2022 senesinde solar işi 25 milyon USD oldu , 2023 senesinde 50 milyon USD olacak dedi. Rakam güzel ama konsolide cironun %3-4'ü ancak ediyor.

Halbuki , Arena Brigstrat sayesinde Türkiye cep telefonu pazarının %15'ini elinde tutuyor ve konsolide satışların yaklaşık %30-35'ini cep telefonu işi oluşturuyor.

Dolayısıyla bu ÖTV işi çok önemli. Bu arada senin videoyu açamadım ama ben buldum başka yerden. Bence bu iş yakın zamanda olacak. Bakan da dedi. Erdoğan da dedi.

Bu iş olursa bizim için çok olumlu etkileri olur.

https://www.youtube.com/watch?v=j7ZVFlBJZbE

4.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    hocam tenilenebilir enerjinin artık teşviğe yada reklama ihtiyacı kalmadı. O iş patladı zaten ekonomik ve çevresel gerekçeler ile.

Ama biz o işte üretici değil sadece distribütörüz maalesef. Bir de proje danışmanlığı yapıyoruz.

Yani üreticiden ne kadar mal alırsak o kadar satabiliyoruz. Orada da sıkıntı var sanırım ama tabi o iş yine de güzel büyüyor. CEO 2022 senesinde solar işi 25 milyon USD oldu , 2023 senesinde 50 milyon USD olacak dedi. Rakam güzel ama konsolide cironun %3-4'ü ancak ediyor.

Halbuki , Arena Brigstrat sayesinde Türkiye cep telefonu pazarının %15'ini elinde tutuyor ve konsolide satışların yaklaşık %30-35'ini cep telefonu işi oluşturuyor.

Dolayısıyla bu ÖTV işi çok önemli. Bu arada senin videoyu açamadım ama ben buldum başka yerden. Bence bu iş yakın zamanda olacak. Bakan da dedi. Erdoğan da dedi.

Bu iş olursa bizim için çok olumlu etkileri olur.

https://www.youtube.com/watch?v=j7ZVFlBJZbE
    Üstadım inşallah olumlu haberler gelir indirimler ile ilgili.
    Gönül isterdiki Arena Enerji, büyüme potansiyeli olan üretici yerli firmalar ile birlikte çalışma yönünde adımlar atsın.Ya da üretime katkı verecek ortaklıklar oluştursun.
    Pazarda kaç yerli üretici var bilmiyorum.Ama potansiyel çok büyük diye düşünüyorum.
    Bizimkiler kafayı kuma gömdü resmen.Ses seda yok hiçbirşeyden.
    Ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Üstadım inşallah olumlu haberler gelir indirimler ile ilgili.
    Gönül isterdiki Arena Enerji, büyüme potansiyeli olan üretici yerli firmalar ile birlikte çalışma yönünde adımlar atsın.Ya da üretime katkı verecek ortaklıklar oluştursun.
    Pazarda kaç yerli üretici var bilmiyorum.Ama potansiyel çok büyük diye düşünüyorum.
    Bizimkiler kafayı kuma gömdü resmen.Ses seda yok hiçbirşeyden.
    Ytd.

Hocam bu ÖTV-KDV indirimi konusunda bir çalışma olduğu kesin. Bunu AK parti genel başkan yardımcısı 2-3 ay önce söyledi. Mustafa Varank da gönderdiğim videoda maliye bakanlığı çalışıyor diyor. Zaten o tür programlarda biraz da sorular sipariş üzerine sorulur.

Yani bu konuda bir çalışma olmasa o kız öğrenci o soruyu sormazdı. Yani gençlere yönelik 1 defalık ÖTV kaldırılır mı buna yönelik bir müjde verir misiniz diyor , orada Erdoğan çıkıp yok öyle birşey dese büyük fiyasko olur. O yüzden bence %99 böyle bir müjde verilecek yakında özellikle seçimde gençleri kendi saflarına çekmek için bu tür bir aksiyon yapacaklar gibime geliyor.

Ama bu ne zaman açıklanır bilmiyorum. Benim tahminim 2023 başında bunu açıklayacaklar. O zaman bize çok olumlu yansır bu gelişme . Satışlar patlar bir anda.

Güneş enerjisi işinde üretici olmak güzel fikir ama üretim çok farklı bir olay hocam. Bir kere know-how sahibi olmanız lazım. Sermayenin kuvvetli olması lazım. Bizde sermaye yok şu an. Know-how bir şekilde bulunur , ya Hindistandan ya Çin'den çalışılan firmalardan bulunur know-how ama sermaye lazım. Know-how olmadan da yapılan üretim çok karlı olmaz sadece montajcı olursunuz.

Bir yerden sonra sanki daha sert kopuşlar gelecek gibi duruyor hisse ama bunu hangi haberle yapacaklar merak ediyorum.

6. 13 lirayı gördüğümüz son günler olan Ekim ayının başından beri takaslarda toplanma görülüyor.

Son 2 ayda yatırım fonları ve Citi toplamda 2,5 milyona yakın mal almış. Bunun dışında son 10 gündür TEB'in çok alışları var. Her gün 100-150 bin lot net alış yapıyor TEB .

Bunun karşılığında ise satıcılar çok dağınık. Hal böyle olunca ben son dönem , sabrı taşan çok KY'nin sattığını düşünüyorum. Artık daha az sayıda mal piyasada görülür hale geliyor . Adamlar sanki iyice topladılar malı. Kalanları da yolda alabilirler ama sanki daha sert hareketlerin olacağı günler yaklaşıyor. Yanılıyor da olabilirim ama benim tahtayı okumam bu şekilde.

Alıcılar hala daha kuvvetli bu fiyatta bile. Bu kopuşu bir haberle mi yapacaklar bilmiyorum ama piyasadaki mal sayısı azalınca hareketlerin sertleştiğini biliyorum. Bakalım olacak mı bizde böyle birşey. Bana olacak gibi geliyor.

7. Bu Hintlileri anlamıyorum.
    12 sene önce 86 cente aldıkları hisse daha geçen ay bile 70 centlerdeydi.Şimdi 1 usd yi yeni yeni geçti.
    Tahtada Hintliler mi alıp satıyor yoksa :)

8. İndeks Bilgisayar +%4.22

Sayfa 304/438 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •