Sayfa 246/428 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon
Arama sonucu : 3421 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Senin gibi kağıdın gelmisini gecmisini geleceğini ve bu patronların hepsinin Allah belalarini versin

2. endeksin en küçük eksi yaptığı zaman en önce düşen kansız endeks çıkarken de ona ayak uydursana..

3. Sinirleri yıpratmadan sakince izlemek gerekir.
    Bu hafta hatta önümüzde ki hafta bile bu tip hareketlere devam edebilir.

4. Hocam bekle bekle sinir hastası etti bizi.

5. Sağlık önemli hocam ona dikkat edeceksin, bozulursa hiç bir şeyin anlamı kalmaz.

Buna gelince okların olduğu bölgeleri haftalıkta takip edip sonuca bakacağız artık.

6. Düzeltme geldiğinde kırmaya hazırlanıyor orayı...

7.  Alıntı Originally Posted by ismettarhan Yazıyı Oku
    Emirhan Bey,

Omer Bey'in cevabini heyecanla bekliyorum acikcasi. Arada ekteki gibi bir grafik yaptim. Arena'nin hissesini XU 100 - 30 endeksi ile karsilastirdim. Bence bu rolatif performans cok manidar. 2020deki o patlama sonrasindaki geri salinim hala soluksuz devam ediyor. Ve her seferinde biz "degerleme" bazli olaya baktigimizda ters kosede kaliyoruz.

Grafige bir de Perea'nin alim ve satimlarini ekledim (yaklasik olarak). Yesiller alim zamanlari, sarilar satim zamanlarini gosteriyor. 1 aylik alim periyodu olan zamanlari baslangic ve bitisini OK ile belirttim. Sadece birkac gunluk alim periyodlarini yaklasik tek cizgi ile belirttim ve uzerlerine de yaklasik hisse rakamlarini (bolunmeden sonra) yazdim. Omer Bey ilk dalgada mali iyi kaldirmis ve kismi kar realizasyonu da yapmis. Ama son alimlarinda rolatif olarak gercekten kotu bir performans gostermis (yaklasik %30). Yani her dip avina girdiginde bu sefer o da avlanmis. Acaba 2020 dalgasinda sansli mi kaldi sorusunu getirmiyor degil. Bir de bu koca pozisyonla karaya oturmus balina olma riski var cunku destek atmasina ragmen rolatif performans resmini hala duzeltememis ve bir noktada risk parametreleri dahilinde alabilecegi mal sinirina ulasacak (hala ulasmadiysa).

Ömer Musa cevap yazdı hocam. Cevabı aşağıda. O almamış. Zaten o alsaydı KAP şirket kartında farkederdik. Orada değişiklik yok. Ama bu 800 bin lot nereye gitti orası hala sır. Ayrıca gelir tablosundaki faiz ve genel yönetim giderlerindeki artışı da sormuştum ona.

O da sürekli olmayan , tek defalık danışmanlık ödemeleri var , bir de faizler artıyor ama tek bir çeyrek sonucuna bakmayalım ben rakamların gelecekte iyileşeceğini düşünüyorum ama emin değilim demiş.

Brightstar alımında kaynaklı , ilk 6 ay 21 milyon lira danışmanlık ücreti ödendi. Bu ödeme bundan sonra olmayacak. Faizlerin de düşmeye başladığını görüyoruz. Özellikle Merkez bankasının son hamlesi bankaları %28'den daha fazla kredi veremez hale getirdi. Bu da bize olumlu yansır. Şu ana kadar son alınan kredilerin ortalama vadeleri %35-45 arası iken bundan sonrakiler %25'ler civarında olacaktır. Dolayısıyla bundan sonraki çeyrekler faiz gideri de düşecek.

Ben de bundan sonraki çeyreklerde karlılığın artacağını düşünüyorum ama bu da çok hızlı olmayacak. Her çeyrek net kar istikrarlı bir şekilde artacak İnşaallah.

Selamlar ,

I hope you are well. I did not buy any new shares recently.

The interest expense is certainly increasing and there were non-recurring consultancy expenses. I do not put too much emphasis on any one quarter so I am looking forward to seeing how this evolves. I would guess the figures should improve, but I am not sure.

Sincerely,
    Omar

8. İş yatırım yine her yere mal virmanlamış bugün.

2 gün önce toplam 270 bin lot satış yapan Halk , QNB ve Garanti toplamda bugün neredeyse hiç satış yapmamış görünüyorlar. İş yatırımdan buralara virman gitmiş bugün. Bu üçü dışında başka yerler de var İş yatırımın mal yolladığı.

Bu hareketlerle ne amaçlıyor anlamış değilim.

Sayfa 246/428 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •