Sayfa 153/842 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 6729 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

1. Sayın Sensor güzel bir cevap hazırlamışsınız. Elinize sağlık. Çok ufak rutuşlarla sizin yazınızı ben de gönderdim.

"Sayın İŞBİR HOLDİNG yönetim kurulu üyeleri;
    Ben İŞBİR HOLDİNG hissedarlarından olup şirkete bazı durumları belirtmek için ve bilgi almak için gönderdiğim mail üzerine aldığım cevaba yanıt olarak;
    1-Şirketin gerçekten profesyonel olmayan ve sermaye piyasalarına yabancı veya bilerek sermaye piyasalarına girmek istemeyen yöneticilerle yönetilmeye çalışıldığı ya da yönetim kurulunun iyi niyetli olmadığı anlaşılıyor. Bilinmelidir ki SPK denetimi şirketlerin küçük yatırımcılarını koruyacak yegane kurumdur.
    2-İŞBİR HOLDİNG için sermaye arttırımına gerek yoktur deniyor.İştiraklerinin sermayesi yeterli deniyor.Ya biz anlattığımız mevzuyu iyi anlatamadık veya anlaşılmak istemiyoruz. Şöyle örnek vereyim İŞBİR HOLDİNG in sermaye arttırımı zorunluluk olarak görmedik senedin değerini aşırı arttıran bir olay olarak gördük. Şu anda Türkiyede Hisse senetleri piyasasında düşük sermayeye sahip şirketler yüksek oranlı bedelsiz sermaye arttırımı kararı aldığında çok yüksek primler yapabiliyor.Örnek Yonga mobilya,Netaş,Aslan Çimento,Afyon Çimento v.b.Bunlar bu kararlardan sonra kısa sürelerde 5-10 kata varan değer artışları yaşamıştır.Peki ben size soruyorum İŞBİR HOLDİNG hisse senedini yıllardır tutan yatırımcı ortakların diyelimki evleri var 1 milyon TL lik ama bu sermaye arttırımı oluyor elindeki evin değeri en az 5-10 milyon TL oluyor.Bu ortakların hakkı değilmi yani bu kadar değeri artacak senetlerin vede yapılması gereken sadece bir yönetim kurulu kararı alınması.
    3-Neden ısrarla şirketin pazar değişikliği yapılmak istenmiyor,o zaman hem şirketin değeri dahada artacaktır,hemde daha likit hal alacaktır,alanlar rahat alacak,satanlar rahat satacaktır.Şu an buna imkan yoktur.
    4-Tüm gönderdiğimiz maillere aldığımız cevabın bana gösterdiği bir şey varki oda şu:Şirket çok amatörce yönetiliyor vede şirketin yönetim kuruluna sahip kişiler 35.000 lot asaleten senetle koca şirketi yönetmektedir.Şirketin 635.000 lotu var ve 35.000 asaleten lotla şirket yönetiliyor;ne güzel iş.(vekaleten 130.000 lot) Ben böyle bir durumda tüm pay sahipleri için çok adil olurdum;hem sermaye arttırımını yapardım hemde pazar değişikliği için başvururdum.Ama anlaşılıyorki İŞBİR HOLDİNGİN yönetimini kaybetmek istemeyen bir yönetim var.
    Tüm bunlardan sonra bundan sonraki tüm işim İŞBİR HOLDİNGin tüm hissedarlarıyla iletişime geçerek OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU TOPLAMAK VE bu amatör ve yatırımcılarının isteklerine çıkarlarına yer vermeyen 2015 yılında söz verdiği bedelsiz sermaye arttırımını yapmayan YÖNETİM KURULUNU DEĞİŞTİRMEK OLACAKTIR. Önümüzdeki yılda olağan genel kurulda bu yönetim kurulunun seçilmemesi için tüm mücadelemizi hem hukuki yönden, hem SPK'na şikayet yoluyla, hem de sosyal medyada mücadelemizi vereceğimizi belirtiriz;İŞBİR HOLDİNG hisse senet sahiplerinin senetlerini gerçek değerine ulaştıran ;pazar değişikliğini gerçekleştiren ve daha profesyonel bir yönetim kurulunun oluştuğu ve şirketler için SPK nın olmazsa olmaz olduğu yeni ve taptaze başlangıç yapacak dinamik bir yönetim kurulu için şimdiden çalışmaya başlıyoruz.İyi günler."

2. Daha önce defalarca yazdım yine yazıyorum.Bu hisse için en büyük tehlike Kottan çıkmasıdır.Nitekim bunu denemişler.olmamış.SPK nın gerekçesini öğrenmek lazım.İleride SPK nın red gerekçelerini yerine getirip borsadan çıkmayı tekrar deneyebilirler. SPk hangi gerekçelerle bunu reddetti bunu öğrenmek lazım.

3.  Alıntı Originally Posted by DNZL20 Yazıyı Oku
    Daha önce defalarca yazdım yine yazıyorum.Bu hisse için en büyük tehlike Kottan çıkmasıdır.Nitekim bunu denemişler.olmamış.SPK nın gerekçesini öğrenmek lazım.İleride SPK nın red gerekçelerini yerine getirip borsadan çıkmayı tekrar deneyebilirler. SPk hangi gerekçelerle bunu reddetti bunu öğrenmek lazım.
    Hissenet forumun o tarihlerdeki sayfalarını arşivden bulup bakmak lazım. Ya da Bigpara, paragaranti gibi ekonomi portallarının hisse bazlı haberlerinden bulmak lazım. Bulursam paylaşırım

4. Benim anladığım gördüğüm 635 bin sermaye hepsi halkın elinde .Örnek olarak yibitaş.%82.70 i bir yerde geri kalan %17 küsür halkın elinde.Yonga Şasa ailesinde belli miktar Denizli il özel idaresinde ve 5 belki 6 ortak var geri kalan gene halka açık Ancak işbir in kap sayfasında ortak bölümünde kimsenin ismi yada bir kuruluş yok.Bu sebeptendir ki şu an 74 bin lot piyasada geri kalan yaklaşık 560 bin lot nerde belli değil.Borsadan çıkma işi bence zor.BAKIN BENCE DEDİM.YATIRIM AMAÇLI DEĞİLDİR

5. Ben Borsa İstanbul'un Piyasa Öncesi İşlem Platformunda işlem gören İSBİR Holding yatırımcısıyım. İsbir Holding Yönetim kurulunun söz konusu kottan (PÖİP) çıkmak için müracaat etmesi üzerine SPK tarafından İŞbir Holding Yönetim Kuruluna verilen 14.02.2013 tarih ve 63 sayılı red yazısının bir örneğinin tarafıma e-mail olarak gönderilmesini arz ederim.

Arkadaşlar 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu kapsamında Bimer7e yazdığım yazı. Cevap geldiğinde tekrar paylaşırım.

6.  Alıntı Originally Posted by tetkartal Yazıyı Oku
    Sayın Sensor güzel bir cevap hazırlamışsınız. Elinize sağlık. Çok ufak rutuşlarla sizin yazınızı ben de gönderdim.

"Sayın İŞBİR HOLDİNG yönetim kurulu üyeleri;
    Ben İŞBİR HOLDİNG hissedarlarından olup şirkete bazı durumları belirtmek için ve bilgi almak için gönderdiğim mail üzerine aldığım cevaba yanıt olarak;
    1-Şirketin gerçekten profesyonel olmayan ve sermaye piyasalarına yabancı veya bilerek sermaye piyasalarına girmek istemeyen yöneticilerle yönetilmeye çalışıldığı ya da yönetim kurulunun iyi niyetli olmadığı anlaşılıyor. Bilinmelidir ki SPK denetimi şirketlerin küçük yatırımcılarını koruyacak yegane kurumdur.
    2-İŞBİR HOLDİNG için sermaye arttırımına gerek yoktur deniyor.İştiraklerinin sermayesi yeterli deniyor.Ya biz anlattığımız mevzuyu iyi anlatamadık veya anlaşılmak istemiyoruz. Şöyle örnek vereyim İŞBİR HOLDİNG in sermaye arttırımı zorunluluk olarak görmedik senedin değerini aşırı arttıran bir olay olarak gördük. Şu anda Türkiyede Hisse senetleri piyasasında düşük sermayeye sahip şirketler yüksek oranlı bedelsiz sermaye arttırımı kararı aldığında çok yüksek primler yapabiliyor.Örnek Yonga mobilya,Netaş,Aslan Çimento,Afyon Çimento v.b.Bunlar bu kararlardan sonra kısa sürelerde 5-10 kata varan değer artışları yaşamıştır.Peki ben size soruyorum İŞBİR HOLDİNG hisse senedini yıllardır tutan yatırımcı ortakların diyelimki evleri var 1 milyon TL lik ama bu sermaye arttırımı oluyor elindeki evin değeri en az 5-10 milyon TL oluyor.Bu ortakların hakkı değilmi yani bu kadar değeri artacak senetlerin vede yapılması gereken sadece bir yönetim kurulu kararı alınması.
    3-Neden ısrarla şirketin pazar değişikliği yapılmak istenmiyor,o zaman hem şirketin değeri dahada artacaktır,hemde daha likit hal alacaktır,alanlar rahat alacak,satanlar rahat satacaktır.Şu an buna imkan yoktur.
    4-Tüm gönderdiğimiz maillere aldığımız cevabın bana gösterdiği bir şey varki oda şu:Şirket çok amatörce yönetiliyor vede şirketin yönetim kuruluna sahip kişiler 35.000 lot asaleten senetle koca şirketi yönetmektedir.Şirketin 635.000 lotu var ve 35.000 asaleten lotla şirket yönetiliyor;ne güzel iş.(vekaleten 130.000 lot) Ben böyle bir durumda tüm pay sahipleri için çok adil olurdum;hem sermaye arttırımını yapardım hemde pazar değişikliği için başvururdum.Ama anlaşılıyorki İŞBİR HOLDİNGİN yönetimini kaybetmek istemeyen bir yönetim var.
    Tüm bunlardan sonra bundan sonraki tüm işim İŞBİR HOLDİNGin tüm hissedarlarıyla iletişime geçerek OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU TOPLAMAK VE bu amatör ve yatırımcılarının isteklerine çıkarlarına yer vermeyen 2015 yılında söz verdiği bedelsiz sermaye arttırımını yapmayan YÖNETİM KURULUNU DEĞİŞTİRMEK OLACAKTIR. Önümüzdeki yılda olağan genel kurulda bu yönetim kurulunun seçilmemesi için tüm mücadelemizi hem hukuki yönden, hem SPK'na şikayet yoluyla, hem de sosyal medyada mücadelemizi vereceğimizi belirtiriz;İŞBİR HOLDİNG hisse senet sahiplerinin senetlerini gerçek değerine ulaştıran ;pazar değişikliğini gerçekleştiren ve daha profesyonel bir yönetim kurulunun oluştuğu ve şirketler için SPK nın olmazsa olmaz olduğu yeni ve taptaze başlangıç yapacak dinamik bir yönetim kurulu için şimdiden çalışmaya başlıyoruz.İyi günler."
    Elinize sağlık bence bunu şirkete göndermek daha iyi,düzeltmeler daha iyi olmuş.Arkadaşlar bu maili veya kendinize uygun buna benzer bir maili lütfen düzenli olarak [email protected] ve [email protected] mail adresine yollayınız.

Alıntı Originally Posted by viking Yazıyı Oku
    Benim anladığım gördüğüm 635 bin sermaye hepsi halkın elinde .Örnek olarak yibitaş.%82.70 i bir yerde geri kalan %17 küsür halkın elinde.Yonga Şasa ailesinde belli miktar Denizli il özel idaresinde ve 5 belki 6 ortak var geri kalan gene halka açık Ancak işbir in kap sayfasında ortak bölümünde kimsenin ismi yada bir kuruluş yok.Bu sebeptendir ki şu an 74 bin lot piyasada geri kalan yaklaşık 560 bin lot nerde belli değil.Borsadan çıkma işi bence zor.BAKIN BENCE DEDİM.YATIRIM AMAÇLI DEĞİLDİR
    ARKADAŞLAR
    DAHA ÖNCEDE YAZDIM BU 635000 SERMAYEYE AİT HİSSEDARLARIN ÇOĞU KAYDİLEŞTİRMEYİ YAPMAMIŞTIR.YA BİLMEDİĞİNDEN YADA ÖLÜM YADA FİZİKİ HİSSE SENEDİNİ KAYBETMİŞTİR.ÇÜNKÜ BURAYA ORTAK OLANLAR ÇOK ESKİDİR.
    SERMAYE ARTIRIMI SÖZÜNÜ VERDİKLERİ BENİMDE KATILDIĞIM TOPLANTIDA SERMAYE ARTIŞIYLA BİRLİKTE DEDİMKİ NEDEN HİSSEDARLARA BİR MEKTUP YAZIP HİSSELERİNİ KAYDİLEŞTİRMELERİNİ İSTEMİYORSUNUZ DEDİM.
    KEM KÜM ETTİLER YANİ NİYETLERİ NEDİR BİLEMİYORUM.
    YÖNETİM KURULU ÜYESİ BİLE KAYDİLEŞTİRMEMİŞTİ O ZAMAN
    YALNIZ ŞÖYLE BİR DURUMU BİLGİLERİNİZE DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUM.
    KAYDİLEŞTİRMEK İÇİN BORSAYA AÇILDIĞINDAN İTİBAREN BELLİ BİR SÜRE VARDI SANIRIM 2019 YILINDa bitiyor.
    bunları yapmıyanların hisselerini tazmin merkezine iade edilebilir tahminim budur.
    yt.tv.değ.

8. â—¾Kayden izlenmeye başlandığı tarihi izleyen yedinci yılın sonuna kadar teslim edilmediği için mülkiyeti Yatırımcı Tazmin Merkezi'ne (YTM) intikal etmiş olan sermaye piyasası araçları nedeniyle hak sahiplerine YTM tarafından yapılacak ödemelere ilişkin usul ve esasları düzenleyen "6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 13 üncü Maddesinin Dördüncü Fıkrasının Kısmen İptali Üzerine Yatırımcı Tazmin Merkezi Tarafından Yatırımcılara Yapılacak Ödemelere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" yürürlüğe girdi. SPK nın 2016 YILI EYLÜL AYIDA YAPTIĞI DEĞİŞİKLİK.İŞBİR 23.10.2012 DE HALKA ARAZ YAPILMIŞ 23.10.2019 DA SÜRE DOLUYOR.

Sayfa 153/842 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •