Sayfa 11/139 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1107 madde; 81 - 88 arası.

Konu: KMPUR - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

--karın 26.5 milyonu STOK değişiminden, 42 milyonu vergi gelirinden, 44 milyonu KKMH den gelmiş....

--kısaca karın çoğunluğu kalitesiz...

--ticari alacağı çok yüksek...bir kriz anında nakit akışı bozulma ihtimali yüksek...

Yani beş para etmez dıyorsunuz .ıso500 de 221. Olmuşsuz budamı gol değil ofsaytmı yanı
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Yani beş para etmez dıyorsunuz .ıso500 de 221. Olmuşsuz budamı gol değil ofsaytmı yanı
    beş para etmez demiyorum...belki ileride iyi de olabilir...

hem halktan para toplayacaksın... hem de temettü dağıtacaksın...hem halka arz ediyorsun...sonra borsadan onları geri alıyorsun...bir mantığı var mı?....

göz boyamaca gibi geliyor bana...ufak bir temettüye (fiyat o oranda düşecek) tav olacak var mı?...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    beş para etmez demiyorum...belki ileride iyi de olabilir...

hem halktan para toplayacaksın... hem de temettü dağıtacaksın...hem halka arz ediyorsun...sonra borsadan onları geri alıyorsun...bir mantığı var mı?....

göz boyamaca gibi geliyor bana...ufak bir temettüye (fiyat o oranda düşecek) tav olacak var mı?...
    Şirketin CEO’su geçmiş yıllarda düzenli kar payı dağıttık ve bundan sonrakı süreçtede dağıtılabilir karın yüzde ellisini dağıtacağız demıştı .Yanı bu yıla özgü bır durum değil .
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...

Sasa hısse başı kar:1.30 tl

Kmpur:3,75 TL

Evet sasa bir dev denıyor ama hısse başı kar ortada ,Kaldıkı sasa bütün yatrımlarını devlet destekli yapıyor.Kardeşlerden bırını dinlemiştim sasa da bız bu yatırımları cebımızden yapacak değiliz diyordu .Kardeşlerden bırı AKP milletvekili.Evet sasaya sahıp çıkıyor patron ve her fıyattan bugün alana kazandırıyor .Pekı soru şu olabılecek bır ıktıdar değişikliğinde sasa ne olur ,yapacağı bu yatrımlara kaynak bulamazsa sasa nerede olur .O zaman sasa rüyasından uyanabılır elınde tutanlar .Bu ıhtımalı de gözönünde bulundurmak gerekır .

Şirketler böyle bır dönemde ucuz fınansman bulup yatırım yapıyorsa benım için şirketın borçluluğu çok önemli olmaz önemli olan aldığı borcun enflasyon karşısında ezilmemesi ucuz fınansman şirket için pozıtıf bır durumdur .

Hisse başı 3,75 TL kara ulaşan şirket 3. Ve 4. Çeyrekte asıl karını yapan bır pozisyonda olması hasabıyle hısse başı karımız çok rahat yıl sonunda 10 TL yı geçer .Buda başlangıç için gayet güzel .Ben bu şirkete guvenıyorum inşallah yüzümüzü kara çıkarmaz .
    Son düzenleme : kwon3; 05-06-2022 saat: 20:22.

Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Sasa hısse başı kar:1.30 tl

Kmpur:3,75 TL

Evet sasa bir dev denıyor ama hısse başı kar ortada ,Kaldıkı sasa bütün yatrımlarını devlet destekli yapıyor.Kardeşlerden bırını dinlemiştim sasa da bız bu yatırımları cebımızden yapacak değiliz diyordu .Kardeşlerden bırı AKP milletvekili.Evet sasaya sahıp çıkıyor patron ve her fıyattan bugün alana kazandırıyor .Pekı soru şu olabılecek bır ıktıdar değişikliğinde sasa ne olur ,yapacağı bu yatrımlara kaynak bulamazsa sasa nerede olur .O zaman sasa rüyasından uyanabılır elınde tutanlar .Bu ıhtımalı de gözönünde bulundurmak gerekır .

Şirketler böyle bır dönemde ucuz fınansman bulup yatırım yapıyorsa benım için şirketın borçluluğu çok önemli olmaz önemli olan aldığı borcun enflasyon karşısında ezilmemesi ucuz fınansman şirket için pozıtıf bır durumdur .

Hisse başı 3,75 TL kara ulaşan şirket 3. Ve 4. Çeyrekte asıl karını yapan bır pozisyonda olması hasabıyle hısse başı karımız çok rahat yıl sonunda 10 TL yı geçer .Buda başlangıç için gayet güzel .Ben bu şirkete guvenıyorum inşallah yüzümüzü kara çıkarmaz .
    Sayın kwin3,

Yukarilarda yıllık hisse basi 16 tl kar bekliyorum burada da hisse bası 10 tl kar bekliyorum demissiniz. Neden fikriniz değişti hesaplamada bir hata mi var yoksa başka birşey mi

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by fb_06 Yazıyı Oku
    Sayın kwin3,

Yukarilarda yıllık hisse basi 16 tl kar bekliyorum burada da hisse bası 10 tl kar bekliyorum demissiniz. Neden fikriniz değişti hesaplamada bir hata mi var yoksa başka birşey mi

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Dostum mınımum 10 TL üstü olur diyorum ben .10 TL üstü ne gelırse benım kabulüm buda hısseyı çok ıyı fıyatlara götürür .

Tabı bunlar önemli rasyolar ancak en önemliside patronun tutumu nasıl olacak .Hısseye yön verecek olan Patron.

Bence patron geçen hafta alımlarını tamamladı .Yarın seanstan önce cuma aldıysa kı bence aldı kapa haber gönderir .Dolasımdakı pay 26 mılyon olmuştur.

Yaklaşık 7 mılyon hısseyı gerı aldı .Bakalım ne yapacak .Bu hafta hareketlı geçecek gıbı.ılk çeyrek karı yaklaşık 5 kat artmış bu oranda artması önemli .bu şekılde devam ederse 15/16 TL bandını rahat yakalar.Kaldıkı şirket tahsilatlarını 3. be 4. çeyrekte yapıyor .

Gerısı patrona ve onun dürüstlüğüne kalmış .Bu şirket 7 fk dan fiyatlanmamalı ölüsü bile 15 fk dan işlem görmeli bana göre .Netıce de büyüyen bır şirket .

Siz elbette kendı yorumunuzu kendınız yapın .Bana veya başkasına göre yapacağınız değerlendirmeler yanıltabılır .

Sayın ft-2 beğenmemişti mesela .Yada hıssede olduğumuz için olumlu düşünmek istiyoruz.Ama bence şirket gelecek vaadedıyor .Herkesın düşüncesı kendını bağlar .

Sayfa 11/139 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •