Sayfa 492/1002 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    teknik denilen şeyin tamamen yalandır ,trende bakmak hariç kim ki teknik falan diyor ,ya saftır ,ya da tokatçı kesin bilgi
    Memedabi hoşgeldin.. ;))

2.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    teknik denilen şeyin tamamen yalandır ,trende bakmak hariç kim ki teknik falan diyor ,ya saftır ,ya da tokatçı kesin bilgi
    Di mi? iki tane mum çubuğu taksim meydanında sallandıracaksın bak bakalım noluyor.

3.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Memedabi hoşgeldin.. ;))
    Değil...

4. Bugün bir belgesel seyrederken yarıiletken üreten makinanın üstünde ASML ismini gördüm.
    Hissesine bakınca 288 milyar EUR piyasa değeri oluşmuş, nerede ise tekel konumundaymış.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Japon Kaga Electronics, Türkiye'de bir üretim tesisi açarak devre kartı üretiminin bir kısmını Çin ev Güney Asya'dan Türkiye'ye kaydıracak..
    Nikkei Asia

Umarım bu tür haberleri daha çok duyarız...Doğrudan ve yüksek oranlı yatırımlar yapılır....
    Genel anlamda kurda istikrar kazanırsa ilerisi için iyi olabilir...Dış yatırım çekerek üretim potansiyelini artırmak gerekiyor...
    O yüzden kurun belli bir seviyenin altına indirmeye çalışmamaları gerekiyor, gerçi mevcut durumda pek mümkün olduğunu düşünmüyorum ama yine de belli olmaz.
    İhracat kapasitesini artırmak çok önemli bir hedef olmalı hangi iktidar gelirse gelsin..

6. Geçen savunma sanayi yetkilisi TV'de konuşuyordu. Bazı parçaların üretilebilmesi için çok hassas CNC vs tezgahlara ihtiyaç varmış. Savunma sanayine vermiyorlarmış, verenler üzerine sayaç koyuyormuş, yerini sabitliyormuş vs. Bu makinalardan yapmayı düşüyorlarmış. Bu konu da ilginç bir alan olabilir.

7. Yurt dışı piyasalarda faizlerin artması ile gerilemeler olabilir, tahvil alternatifi olarak hisselere girilmiş gibi. Yurt dışı faiz gelişmeleri bence artık önemli.

8. Pandemi büyük bir ders oldu, üretimin tek bir yere yığılması tedarikte en ufak bir aksamada inanılmaz bir sıkıntı oluşmasına neden oldu...
    Maliyetlerin üzerindeki en önemli köpük bundan kaynaklanıyor..
    Bizim bu alandan büyük bir pay kapmamız lazım, Avrupa'ya yakın olmamız en önemli avantajlardan biri.
    Bence devlet büyük şirketlere ciddi teşvikler vermeli; arazi, belli süre vergi avantajı vs..

Sayfa 492/1002 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •