Sayfa 733/1002 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. borsayı neden açık tuttuklarına ben de şaşırdım açıkçası. gene kafalarında vardırya bi kurnazlık artık takip etmiyorum. ben kendi planımı takip ederim. daha önce söylediğim gibi 4 bin umutların tükendiği, acı ve ağır koşullarda gelecek, korkup almayan da yine her zamanki gibi yaya kalacak, hep fırsatları kaçırıyorum yada tepeden elime veriyorlar diye sızlanacak.

su anki ve olabilecek fiyatların hiç biri gerçek değil , şimdi satanların bir daha alamayacağı gerçek ama
    Son düzenleme : dell14; 08-02-2023 saat: 00:41.

3 günde %25 sirkeleme sonrası kumarhaneyi kapattılar

4. birileri satacağını sattı, alacağını aldı işleri bitti kapatalım dediler, ülkenin bir bölgesi yıkılmış birileri hâlâ hırsızlık peşinde, çimento hissesi peşinde, pazartesi kapatılması gerekiyordu ama yukarıdan talimat gelmedi herhalde, son 3 günlük işlemleri iptal edebilseler keşke kan emicilerin hevesleri kursaklarında kalsa.

Borsada İşlemlerin Durmasının Ardından İçinde Hisse Olan Fonların TEFAS Üzerinden Yaptığı İşlemler İptal Edildi- Bloomberg HT

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Spk :

- Borçlanma araçları şemsiye fonu, para piyasası şemsiye fonu, garantili/koruma amaçlı şemsiye fonu, kıymetli madenler şemsiye fonuna bağlı olarak ihraç edilen fonlar,
    - Unvanında “döviz”, “para piyasası” ve “kısa vadeli” ibareleri yer alan serbest fonlar ile unvanında “yabancı” ibaresi yer alan fonlar,
    - Katılım şemsiye fonu’na bağlı fonlardan unvanında belirli bir varlık grubu (kira sertifikası, altın, kıymetli madenler, para piyasası) geçen fonlar
    dışındaki fonların birim pay değeri hesaplamamaları ve katılma payı alım satımını durdurmaları uygun bulunmuştur. Bu kapsamda, sözkonusu fonların Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu (TEFAS) işlemleri de durdurulmuştur.
    B) Emeklilik Yatırım Fonlarının Kuruluş ve Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 27. maddesi hükmü çerçevesinde ülkemizde yaşanan deprem dolayısıyla BIST Pay Piyasası’nın kapalı olması nedeniyle, 08.02.2023 tarihinden başlayarak söz konusu piyasa yeniden açılıncaya kadar fonun KAP sayfasında yapılacak bir duyuru ile katılımcılara bilgi verilmesi kaydıyla,
    - Borçlanma araçları, para piyasası, katılım (katılım hisse senedi fonları hariç), kıymetli madenler, başlangıç emeklilik yatırım fonları ile
    - Unvanında “yabancı” ve “döviz” ibaresi yer alan emeklilik yatırım fonları
    dışındaki emeklilik yatırım fonlarının (OKS fonları dahil) pay fiyatı hesaplamamaları ve pay alım satımını durdurmaları uygun bulunmuştur. Bu kapsamda, sözkonusu fonların Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu (BEFAS) işlemleri de durdurulmuştur.
    C) Pay alım/satım işlemleri durdurulan yatırım fonu ve emeklilik yatırım fonları için değerleme tarihi 08.02.2023 olan pay alım/satım talimatlarının (TEFAS/BEFAS’ta gerçekleşen işlemler dahil) gerçekleştirilmesinde değerleme tarihi olarak BIST Pay Piyasası’nın açıldığı ilk gün dikkate alınacaktır.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. abd bir daha düşüşü engellerseniz msci endeksinden atarız diye kaç kez uyardı bunlar bir de geri aldı. çocuk oyuncağı mı bu canın sıkıldımı ben oynamam, kuralları değiştiririm, kafama göre kurallar yaratırım. dünyada tüm ülkeler öyle yapsın valla düşüşü komple yasaklasın: ) tamam özel şartlar söz konusu ilk gün niye kapatmadınız? her zamanki gibi süperzekalı olduğunuz için mi, yoksa başka hedefiniz mi vardı, bisti bu kadar rezil etmenin başka açıklaması yok.

düşüyor diye elden çıkardığım long varantlar geri hesabıma dönmüş ama fiyatları geri alınmamış hesabımda tonla zarar görünüyor iş bankası bir de güncellemiyor mi fiyatını türkiye burası olmayacak şey değil. buyur ben türev araç alıp satarak geçimimi sağlarım diyen okusun bu yazdıklarımı. türev araçtan dalgalı piyasada para kazanırsın yatay sakin piyasada bi naneye yaramazki.

dahası sabah beklediğim 4 bine geldik hisse fonlara geçiş zamanı diye rpd fonuna satış vermiştim emir hala duruyor. normalde fon emri bir kez girildimi iptal edilemez o nolacak?

devlete güvenin, istikrarın, barışın bozulması işte bu hareketlerle başlıyor, sonuçta yatırımdan herkes kaçınıyor ve sen hep ortadoğu olarak kalıyorsun. 50 senedir yangın olur hala uçak yok, 50 senedir deprem olur, hatayda 3. günde bile hala hiç dokunulmamış enkazlar var, ne yaptı onun altındaki insanlar? yabancı arama kurtarma ekipleri de euronews muhabirine türkiye daha gelişimize onay vermedi diyor. senin 20 sene önce kursk denizaltında askerlerini ölüme mahkum eden putinden ne farkın var? akıllarınca biz herşeyde en iyiyiz kimseye muhtaç değiliz ya..avrupa başarımızı kıskanıyya..hani islam kibri yasaklıyordu? o alet olarak gördüğünüz allah sizi bildiği gibi yapsın.
    Son düzenleme : friendly_1980; 08-02-2023 saat: 23:50.

8. Bugün ki işlemler iptal edildiyse dünkü kapanış fiyatları ile geçerli olmayacak mı? Arada farklar var.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 733/1002 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •