Sayfa 757/1002 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Hiç dikkat etmedim, tutmuyor sanırım. emin de değilim ama

bist , umit vermeyecekse hisse fonlardan ,rpt dahikl cıkmalımı ? amerikda da sular durulmuyor .

3.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Pardon zjv olacak zpj değil. Mpk alınınca para piyasasında tutmuyor galiba değil mi 1 gün? Katılım esası olduğundan.
    Maşallah dedim, ertesi gün öldü.
    Bugün -1% yapmış MPK

Bu arada Re-pie'ın Gayırmenkul yatırım fonu var arz aşamasında.
    Bu tip fonlarda bilgisi olan var mı?
    AVM'den 250.000 TL lik paylar alıp, her ay kira alıyorsun

4.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Maşallah dedim, ertesi gün öldü.
    Bugün -1% yapmış MPK

Bu arada Re-pie'ın Gayırmenkul yatırım fonu var arz aşamasında.
    Bu tip fonlarda bilgisi olan var mı?
    AVM'den 250.000 TL lik paylar alıp, her ay kira alıyorsun
    hakkaten mpk ne yapmış öyle yahu. arayıp bilgi alabildiniz mi? 1 yıldır çizgi gibi giden meret..

5. Abi sormadım, bugünkü oranına bakıcam. Telafi gibi bir durum olmazsa yarın soracağım hakkaten.

6. Mpk 'daki son düşüş muhtemelen içeriğindeki kamu kira sertifikalarındaki(Tüfe endeksli) satışlar nedeniyle. Aynı şekilde, Ekf, Ktn, Kks gibi kamu kira sertifikası taşıyan fonlarda da düşüş olmuş.

Bankalar ile ilgili düzenlemeler (zorunlu karşılıklar) nedeniyle kamu tahvil/kira sertifikaları nda dönem dönem sert hareketler olabiliyor.

Bu tür fonlar da borçlanma araçları fonları gibi hareket eder, içeriğindeki kağıtlarda vade uzadıkça volatilite artar, vade kısaldıkça azalır.

Saygılar.

7. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) bankalardan net döviz fazlası olan firmalara daha yüksek kur uygulamasını talep ettiği belirtildi.
    Bloomberg'in konuya yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre daha önce bireysellere döviz satışında bankalardan kuru 19,15'ten 19,20'lere çıkarmasını isteyen TCMB, döviz fazlasına sahip firmalara da aynı kurun uygulanmasını talep etti.

TCMB, dövize talebi durdurmak için bireysel yatırımcılara uygulanacak minimum Dolar/TL kurunu kademeli olarak artırmıştı.

https://www.bloomberght.com/tcmbden-...agrisi-2327275

Bu normalden pahalllı satış bir süredir devam ediyor.
    Dövize doğru dürüst faiz de yok.
    Faize de %20 stopaj var.

İş bu duruma gelince artık DBH almaya karar verdim.Biraz agresiftir kendisi.CDS değişimine sert tepki verir.
    Yanına daha yumuşak huylu FPE'de alınabilir.
    DBH çoğu serbest eurobond fonunu geçmiş yıllık getiride.

8.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Mpk 'daki son düşüş muhtemelen içeriğindeki kamu kira sertifikalarındaki(Tüfe endeksli) satışlar nedeniyle. Aynı şekilde, Ekf, Ktn, Kks gibi kamu kira sertifikası taşıyan fonlarda da düşüş olmuş.

Bankalar ile ilgili düzenlemeler (zorunlu karşılıklar) nedeniyle kamu tahvil/kira sertifikaları nda dönem dönem sert hareketler olabiliyor.

Bu tür fonlar da borçlanma araçları fonları gibi hareket eder, içeriğindeki kağıtlarda vade uzadıkça volatilite artar, vade kısaldıkça azalır.

Saygılar.
    böyle sert bir hareket fon tarihinde ilk kez oluyor yalnız. taşıyanlar mutlaka soruşturmalı. fonu ben zor zamanlarda sığınılacak liman olarak görmüştüm hep ama şu an taşımıyorum.

Sayfa 757/1002 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767807857 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •