Sayfa 933/1002 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943983 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,457 - 7,464 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Ben ekimden bu yana paramla uygulamasıyla takip ediyorum dolar bazlı %84 tl bazlı %164 getiri sağlamışım ve hepsi sadece yatırım fonlarıyla tek bir hisse almadım. Ayrıca beste bile %120 civarı getirim var ALR ve ALI fonlarıyla. Tek yaptığım geçen sene hisse senedi rallisinden yararlanıp Ocakta ilk çöküşte kaçmak oldu. 19 ocakta nasdaq girdim komple ve Mayıs'ta full Biste döndüm. Bu sayede dolar bazlı getiriyle AFT fonu güzel para kazandırdı. Şimdi IPB MAC NNF HVZ olarak dağıttım ve bu ay içinde kar realizasyonuna gideceğim. Sadece önce düşüş başlasın mı yoksa başlamadan bu hafta mı çıksam ona karar veremedim. Belki bi kısım bugün satabilirim. Bununla birlikte dolar yükselişi %50 civarı olmuş ama hyundai sıfır modelleri %80 vw %90 zamlanmış ağustostan ağustosa. Ancak araba işinde balon olduğunu düşünüyorum yıllık %70-80 tl bazlı dolar bazlı %25 büyük portföyler için sağlıklıdır diye düşünüyorum. Ben evi satıp martta dg28 eurobond aldım yıllık %9.5 faizle, 6 ayda bir faizleri üstüne koyarsam 10 yıl sonunda 200k usd 500k usd ediyor yani dolar bazlı %9.5 sabit getiri için milyarca dolar para yatıran yabancı yatırımcı var. enflasyona bakıp enseseyi karartmayın bir araba bugün 40k usd iken 10 yıl sonra hele elektrikliler her sene ucuzlarken 100k usd olamayacaktır. ötv mtv ne koyarsan koy zurnanın zırt dediği noktadayız.
    Merhaba . Sizinki rüya gibi bir alım satım olmuş. Geçen seneki rallinin tamamından faydalanmak ve tam düşüş başladığı zaman çıkmak. Sonra bu parayla abd borsasına girip oradaki ralliyi yakalamak. Sonra mayısta tamamen yine biste dönüp bunu da yakalamak. Bir metodunuz var mı bunları yaparken? Çok çok zor bu zamanlamayı yapmak.

2.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Merhaba . Sizinki rüya gibi bir alım satım olmuş. Geçen seneki rallinin tamamından faydalanmak ve tam düşüş başladığı zaman çıkmak. Sonra bu parayla abd borsasına girip oradaki ralliyi yakalamak. Sonra mayısta tamamen yine biste dönüp bunu da yakalamak. Bir metodunuz var mı bunları yaparken? Çok çok zor bu zamanlamayı yapmak.
    Ben cok zor oldugunu dusunmuyorum. 2019dan beri borsadayim ve her sene eylul aralik arasi ralli oluyor genelde her sene basi ocak ya da subatta sert dusus oluyor. Ayrica 2018de secim surecinde nasil coktugunu biliyorm bu yuzden secim oncesi calkanti cok normaldi. Ayrica nasdaq 16binden 10bin kusurlere gelmisti arkadaslara whatsapptan da yazmistim corona seviyesi dibine gelmisti. Dolar da 1 yildir sabit tutuluyordu bu yuzden evi bile satmaktan korkmadim 19.07den 200bin usd aldim. Mart 2023. Sadece makro ekonomiye bakmam yeterli oluyor. Bir onceki yil sonunda da eylulde ilk faiz indirimi yapildi ne var ne yok bastim dolar viopa dolar 11den 21e cikti 21 aralik kkm karariyla cokertildi o 3 ayda da hem bist hem viop kaldiracli dolar ile guzel para kazandim. Her aksam gidip viopu kapattim 21 aralikta viop dolari kapatmasaydim sanirim 200bin tl teminat odeyecektim bir gunde bu zarardan yirttim. Borsa da coktu ama hic panik olmadim bekledim. Naci agbal geldiginde dolar short ile dolar dususunden viop yapmistim baya gunluk 20bin. Hic unutmuyorum guzel kar ettim diye naci agbal gorevden alindigi gun cuma her seyi satmistim aksam gorevden bu tamamen sansa olmustu sadece kar orani cok yukseldi diye yapmistim hatta 13.20de benzinciye cekip satmistim. Ozetle makro ekonomiye bakmak yeterli oldu. 1 yildir sabit tutulan dolar tl nin patlamasi normaldi. 16binden 10bine dusmus nasdaq firsatti gecen yaz arkadaslar ons 1650lere dusununce alin demistim firsatti ben almadim. Mert basaran tweettirda guzel anlatiyor bunu uzun sure bir sey dusmuyorsa cikar diye dusus bitmis aylarca surunmusse bir yer degerlendirmek gerekiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,798
    Cahilliğime verim. İçinde pirinç olan bir fon/fonlar bilen var mıdır? Veya bu tür fonlar var mı?(pamuk, pirinç ,buday vs içeren)

4.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Ben cok zor oldugunu dusunmuyorum. 2019dan beri borsadayim ve her sene eylul aralik arasi ralli oluyor genelde her sene basi ocak ya da subatta sert dusus oluyor. Ayrica 2018de secim surecinde nasil coktugunu biliyorm bu yuzden secim oncesi calkanti cok normaldi. Ayrica nasdaq 16binden 10bin kusurlere gelmisti arkadaslara whatsapptan da yazmistim corona seviyesi dibine gelmisti. Dolar da 1 yildir sabit tutuluyordu bu yuzden evi bile satmaktan korkmadim 19.07den 200bin usd aldim. Mart 2023. Sadece makro ekonomiye bakmam yeterli oluyor. Bir onceki yil sonunda da eylulde ilk faiz indirimi yapildi ne var ne yok bastim dolar viopa dolar 11den 21e cikti 21 aralik kkm karariyla cokertildi o 3 ayda da hem bist hem viop kaldiracli dolar ile guzel para kazandim. Her aksam gidip viopu kapattim 21 aralikta viop dolari kapatmasaydim sanirim 200bin tl teminat odeyecektim bir gunde bu zarardan yirttim. Borsa da coktu ama hic panik olmadim bekledim. Naci agbal geldiginde dolar short ile dolar dususunden viop yapmistim baya gunluk 20bin. Hic unutmuyorum guzel kar ettim diye naci agbal gorevden alindigi gun cuma her seyi satmistim aksam gorevden bu tamamen sansa olmustu sadece kar orani cok yukseldi diye yapmistim hatta 13.20de benzinciye cekip satmistim. Ozetle makro ekonomiye bakmak yeterli oldu. 1 yildir sabit tutulan dolar tl nin patlamasi normaldi. 16binden 10bine dusmus nasdaq firsatti gecen yaz arkadaslar ons 1650lere dusununce alin demistim firsatti ben almadim. Mert basaran tweettirda guzel anlatiyor bunu uzun sure bir sey dusmuyorsa cikar diye dusus bitmis aylarca surunmusse bir yer degerlendirmek gerekiyor.
    Hocam wolf of the wall street gibisin maşallah. Tebrik ederim.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Sen kesinkes ekşi sözlük yazarısın hocam. :D Zira bir ekşici her zaman korkunç kâr eder. her şeyi tepeden satar, dipten alır vs.

6.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Sen kesinkes ekşi sözlük yazarısın hocam. :D Zira bir ekşici her zaman korkunç kâr eder. her şeyi tepeden satar, dipten alır vs.
    Siz herkese inanmayin ama bana inanabilirsiniz.
    Martta ev satisi altta gozukuyor para girisi mesajdaki gibi 3.8m tl.
    Ekimden bugune 7.2m tl kar
    Evi dusersek 3.4m tl kar
    Evi ayri takip ediyorum
    Borsayi ayri borsada 1.1m 2.9m tl olmus ekimden bugune 😂😂
    Ben vioplari soylemisim ama sen hala salliyorsun. Gunluk kar rekorum 400bin tl zarar rekorum 150bin tl.

7.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Evi dusersek 3.4m tl kar
    Evi ayri takip ediyorum
    Borsayi ayri borsada 1.1m 2.9m tl olmus ekimden bugune ����
    Ben vioplari soylemisim ama sen hala salliyorsun. Gunluk kar rekorum 400bin tl zarar rekorum 150bin tl.

movies-wolf-12272013-superJumbo.jpg

Sen algoritmaların ete kemiğe bürünmüş halisin dostum.

8.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Evi dusersek 3.4m tl kar
    Evi ayri takip ediyorum
    Borsayi ayri borsada 1.1m 2.9m tl olmus ekimden bugune 😂😂

Viop u etkili kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla. Oradan büyük miktarda bir karınız olsa gerek.

Sayfa 933/1002 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •