Sayfa 429/1002 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bu soruyu, her yükselişin ardından ben de soruyorum:

https://www.paraanaliz.com/2022/yaza...liyor-g-28766/
    Şöyle düşünelim. Paranın gidecek emlak ve borsadan başka yeri yok. Borsadan anlamayanlar emlak sektörüne yönelirken, Finansal okur yazarlığı olanlar ise borsaya yöneliyor diye düşünüyorum. Bu arkadaş kendine göre bir değerlendirme yapmış ama bir şeyi unutmuş. Normal dairelerin fiyatlarının son bir yılda üç kat arttığını düşünürsek, O fabrikaların, sanayi tesislerinin sadece taşınmazlarının fiyatlarının değer kazanması bile borsanın yükselmesini açıklamak için nedenlerden bir tanesidir. Bu benim görüşüm. Farklı düşünenler olabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    ucuz kalan bir sey varsa ise tahmininizde alıp bekleyin ,konut ucuk ,araba ihtimal dahilinde
    Ucuz kalan ne var diye düşünüyorum hiçbir şey bulamıyorum, bundan sonra artma ihtimali yüksek olan ne var onu da tahmin etmek bu ortamda çok zor, ev fiyatlarına bakıyorum gerçekten uçtu, ekim ayında düşündüğüm yerler en az 2 kat arttı, daha da artar mı, buradan alınır mı zor bir karar, yatırım olarak araba alınır mı, bayilerde sıfır bulunuyor mu o da belli değil. Geriye de borsa, dolar, altın kalıyor zaten, ne yapacağımızı şaşırdık iyice.

3. NBZ serbest fonu alinamiyor. Nedenini biliyor musunuz ? Neo portfoy ile konusan oldu mu acaba ? Talep aliniyor ama 13:30 dan sonra tefasdan iptal olduguna dair bildirim geliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bu gidişle fiyatlar artmaya devam edecek. Bu sabah tv izlerken konut kredi faizlnin 2022 yılı için %27 olduğu ekranda yazıyordu. Vatandaş mevduatını bankaya %18 - 19 oran ile yatırıyor. Yani parasını koruyamıyor. Emlak tarafına yönelince de fiyatlar uçuyor. Olayı sadece yabancılara bağlamak eksik olur. Vatandaş parasını korumak için güvenli liman gördüğü tek yatırım aracı emlak. Şunu da belirteyim. Konut fiyatları nereye gelirse gelsin. Şartlar iyileşse bile yerinde sayar ama düşmez. Yıllarca daire almak için konut fiyatlarını takip ettim. Vardığım sonuç bu oldu. Tabi bu benim deşüncem. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Daha iki ay önce Şile'de 450 bin liraya vasat bir 2+1 bulabiliyordunuz; şimdi 1+1'ler 750 bin olmuş. Aman Allahım dedim , birbirlerine bakıp bakıp fiyat arttırıyorlar galiba :D

5.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Sonuna Ytd yazsaydınız iyidi. Çok iddialı olmuş.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hepsi kişisel tahminim.

Ben yazdıktan hemen sonra 2. öngörümü doğrulayan haber yayınlandı:
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-655585

Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    Hepsi kişisel tahminim.

Ben yazdıktan hemen sonra 2. öngörümü doğrulayan haber yayınlandı:
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-655585
    borsa ve coinlerden büyük bir miktarda çıkış yaptım nakitte bekliyorum bir fırsat görürüm diye ilk defa her şey ama her şey pahalı gözüküyor gözüme. Ya gerçekten öyle ya da elimdeki para reel olarak çok azaldı.

Sizce ne ucuz? YTD tabii ki.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

7. Yalnız bu sene özellikle sanayi hisseleri iyi temettü verdi.

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    NBZ serbest fonu alinamiyor. Nedenini biliyor musunuz ? Neo portfoy ile konusan oldu mu acaba ? Talep aliniyor ama 13:30 dan sonra tefasdan iptal olduguna dair bildirim geliyor.
    Selamlar sayın Blackmirror, döviz ile mi alım giriyorsunuz? Bu tür serbest fonlarda bazen doviz ile alım gerekiyor diye biliyorum ben

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 429/1002 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •