Sayfa 969/1002 İlkİlk ... 469869919959967968969970971979 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,745 - 7,752 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Merhaba elinde zp9 olup, döviz cinsinden getirisini söyleyebilecek var mı? Şu kadar sürede, şu kadar paraya şu kadar getirmiş diye. Az da olsa bir şeyler getiriyor mu, yoksa eurocent eurocent mi getirisi. Mesela 20bin euroya, elindeki getiriye göre kıyas yapabilecek var mı?

2. Demek eıc in bugun %3 kusur eksi getirmeside kamu kiralardanmis
    Bu eıc in icindede ne ararsan var
    Bist cuma %3 artti eıc %3 eksi geldi
     Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Muhtemelen hazine tüfeye endeksli kağıtlarla alakalı. Bes emeklik fonlarından kamu kira fonu KKS'de de ciddi eksi var.(%-9.67)

Bes Katılım katkı fonları da eksi yazmış. Ekf ile ortak noktaları kamu kira sertifikaları.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Demek ki zar atmiyormus ipb yine arti zdz nrc yine eksi simdi bunlar eksi diye zar mi atiyorlar dususe ��
    TCD, IPB içerikleri TEFAS ta aynı.

TCD %16.8, IPB %3.8 getirmiş son bir ayda.

Zar atıyor lafını ben kullandım, tamam atmıyorlar zar.

Peki bu fonun bu kadar becerikli yöneticileri ne yapmışlarda bu kadar devasa getiri farkı olmuş?

Bilen anlatsın bileyim bende.

4.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Hocam körü körüne IPB'ye bağlanmışsınız. Son bir ayda IPB'de yanlış pozisyon almalarından mı kaynaklı yoksa son bir ayda neredeyse ikiye katlanan portföy büyüklüğünden mi kaynaklı bilmiyorum ama rakiplerinden çok çok geri de kaldı. IPB'nin kuzeni sayılan GZN'de aynı şekilde son 1 ayda kötü performans gösterdi. Arkadaşlar IPB her ay istikrarlı olarak bir getiri sunmayabiliyor bazı aylar rakiplerini katlıyor bazı aylar yatayda geçiyor kısacası bu fon 1-2 aylık dönemde yatırım yapılacak bir fon değil. Siz alırsınız 1 ay yerinde sayar satarsınız 2 ayda 2 ye katlar.

Bu arada son bir aylık getiriler
    NRC %19,25
    ZDZ %13,05
    IPB %3,84
    Ben de ayni seyi yaziyorum zaten 25 gunluk tarih araliginda ipb geri kaldi yaziliyor fona 25 gunluk bakilmaz 6 aylik bakilir minumum. 3 aylikta getiri siralamasi zdz ipb nrc. Su anda nrc ve zdz short tasiyor yarin da ipb digerlerinden yuksek getirecek. Ayrica ipbde 15% yurt disi hisse var hem yurt disi borsalar goctu simdi de kur dususunu yasadi buna ragmen gunlukte hala ikisinden de iyi getirdi. Bir aylik ya da 25 gunluk geri kalmasi onemli degil bence de ama 25 gun geri kaldi diye zar atti derseler iste boyle gunlerde cevabi ve sebebi gorebilirler.

5.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Merhaba elinde zp9 olup, döviz cinsinden getirisini söyleyebilecek var mı? Şu kadar sürede, şu kadar paraya şu kadar getirmiş diye. Az da olsa bir şeyler getiriyor mu, yoksa eurocent eurocent mi getirisi. Mesela 20bin euroya, elindeki getiriye göre kıyas yapabilecek var mı?
    Yılbaşından bu güne % +3.34

Aşağıdaki siteden, yatırım fon fiyatları kısmından bakabilirsiniz.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/fiyatlar-ve-oranlar

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    gerçekten de satış süreci çok uzun sürüyor hele bir de hafta sonuna denk gelirse, biraz da bu yüzden yabancı fonlara girmek istemiyorum, bilmiyorum hata mı ediyorum, şu anda bir miktar girmenin zamanı mı onu da çözemedim,
    bu ay aft ve yay iyi eksi getirmiş, yabancı fonları ne zaman alsam bir ileri bir geri yerinde saydılar, bir kere iyi kâr ettim diyordum onda da 20 aralık çöküşüne denk gelmiştim.
    bu işler teknik bilgi gerektiriyor hocam. 965. sayfada paylaştığım grafiğe bakarsan nasdaq composite bandın alt çizgisine değimiş. %80 ihtimal yukarı devam etmesi. 2009 krizinden beridir makroekonomik bir felaket olmadıkça hiç ayı piyasasına girecek kadar derin düşmemiş bir endeks sonuçta. benim bu 8 günlük feza yolculuğu bitene kadar yönü net belli olur hesabındayım, o bandı aşağı kırarsa nasdaq sakata girdi demektir rık'e geri döneriz. ha diyeceksin ki bu aradaki 8 günlük rık getirisine yazık olmayacakmı? ben bu ara çok kazandıracağını sanmam. kkm'den çıkacak büyük kitlelere kur farkı ödememek için dövizi yoğun şekilde baskılayacaklarını tahmin ediyorum.

ww2 denizaltı kaptanlarından farkımız kalmadı yahu, o zamanlar ısıya güdüm teknolojisi olmadığından torpido yollayacağı denizaltının hızını ve 10 dakika sonra varacağı geri kağıt kalemle hesaplıyor da torpidoyu ona göre hedef denizaltının çok ilerisine yolluyor ya: ) isabet edecekmi allaha kalmış, bizimki de o hesap vallahi billahi..fazlası var eksiği yok yani.
    Son düzenleme : friendly_1980; 28-08-2023 saat: 16:45.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,824
     Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    25 Ağustos Cuma 21:01
    İ"Ş BANKASI 147 İŞTİRAKİNİN PAYLARINI, BANKANIN %100 BAĞLI ORTAKLIĞI ŞEKLİNDE YENİ KURULACAK BİR ANONİM ŞİRKETTE TOPLAYACAK"
    Bunu nasıl yorumlamamız lazım, işbankadı iştirakları endeksi yönünden olumlu ya da olumsuz bir fikir verir mi?
    TI3 724,74 şu an gözüken. Yarın kaç olduğuna bakarsınız. Sorunuzun cevabı çıkacaktır.Tahminen bu haberle 63/101 olan sıralaması
    1-10/101 lere gelecektir, tez vakitte.

8. Ziraat te DİBS YABANCI PARA TAHVİL USD satışı açık. Almak isteyenler için vergisiz stopajsız kemiksiz getiri var.

SABİT KUPONLU

Kıymet TanımıTRT230725F11
    Alış Fiyatı101,294 USD
    Vade23/07/2025
    Vadeye Kalan Gün695
    Basit Faiz(%)5,58
    Kupon Oranı(%)3,00
    Kupona Kalan Gün Sayısı149

Kıymet TanımıTRT220825F11
    Alış Fiyatı100,549 USD
    Vade22/08/2025
    Vadeye Kalan Gün725