Sayfa 968/1002 İlkİlk ... 468868918958966967968969970978 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,737 - 7,744 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    EKF kira sertifikası fonu %2,18 düşüşü nasıl başarmış acaba ? Kirayı ödemeyenler mi var ?
    Muhtemelen hazine tüfeye endeksli kağıtlarla alakalı. Bes emeklik fonlarından kamu kira fonu KKS'de de ciddi eksi var.(%-9.67)

Bes Katılım katkı fonları da eksi yazmış. Ekf ile ortak noktaları kamu kira sertifikaları.

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Şimdi garanti bankası repo'ya girip 100k için denedim ama günlük 10 tl. olarak sonuç verdi, anlayamadım bana çok düşük geldi.

Günlük iyi getiren günlük PPF lerde veya Kısa Vadeli Kira fonlarında bekleyin bu hafta. Net oranlar yakında belli olur.

sonraki mb faiz kararına kadar olabilecek oran 45 dir max ,buna gore bekleyin yada baska seylere yatırın parayı.

4.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Bugün farkı anlamışssınızdır sanırım ZDZ bist100 3.7 yapmışken -0.18 yaptı, IPB 0.58 arttı yaptı, demek ki IPB daha az short taşıyor ve ZDZ shortlara abanmış durumda. Fonları karşılaştırırken 28 temmuz-21 ağustos diye karşılaştırırsanız bugün olduğu gibi farklı sonuçların olacağı günler tabi ki olacaktır, fonları en az 6 aylık karşılaştırmanız daha doğru olur. 6 aylıkta zdz 54% IPB %89, yillikta zdz 208% IPB %235 getiri.

Sizin belirttiğiniz tarih aralığında ZDZ daha çok getirir çünkü IPB 6% yüzünden hemen shortlamaya başladı ve piyasa yükselmeye devam ettikce getirisi geri kaldı ve elindeki %15 yurt dışı borsaları da çöktü, ZDZ ise hala bist shortlamamıştı ta ki geçen haftaya kadar ancak daha yüksek oranda daha sert short taşıdığını bugün görmüş olduk. 25 günlük sonuçları karşılaştıracaksanız kendiniz alıp kendiniz satacaksınız hisseleri 1milyar tl büyüklüğündeki fondan daha hızlı yönetebilirsiniz ve tabi ki daha çok terste kalıp daha da az kazanacaksınız onlardan...
    Demek ki zar atmiyormus ipb yine arti zdz nrc yine eksi simdi bunlar eksi diye zar mi atiyorlar dususe 🙃

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Günlük iyi getiren günlük PPF lerde veya Kısa Vadeli Kira fonlarında bekleyin bu hafta. Net oranlar yakında belli olur.
    Aslında geçen haftaya kadar öyle yapıyordum, piyasalar bozulunca satıp çabuk hareket edebilmek için kendi bankamın ppf'sine geçmiştim ama durum düzeldi gibi, şimdi tekrar onlara geçebilirim.

6. rık satış verdik taa cuma gününe 4 gün valor verdi insaf arkadaş yav. 4 eylülde nasdaq alış vericez de 5 eylülde pozisyon almış olucaz. 8 gün eder. ben bu valor işinden çıkarı olan birileri olduğunu düşünmeye başladım artık. döviz enstrumanlarını bozdurmanın neyi bu kadar uzun sürüyor anlamadım, 100 km döviz bürosu kuyruğu mu bekliyorlar?: )

ya da abd borsalarında hisse satmak da aynı, niye bu kadar uzun sürsün? bir gün bu konuya el atarlar ama ne zaman, böyle gitmez yani..yatırım işi hız işi milleti haftalar bekletmek nedir?

7.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Demek ki zar atmiyormus ipb yine arti zdz nrc yine eksi simdi bunlar eksi diye zar mi atiyorlar dususe ��
    Hocam körü körüne IPB'ye bağlanmışsınız. Son bir ayda IPB'de yanlış pozisyon almalarından mı kaynaklı yoksa son bir ayda neredeyse ikiye katlanan portföy büyüklüğünden mi kaynaklı bilmiyorum ama rakiplerinden çok çok geri de kaldı. IPB'nin kuzeni sayılan GZN'de aynı şekilde son 1 ayda kötü performans gösterdi. Arkadaşlar IPB her ay istikrarlı olarak bir getiri sunmayabiliyor bazı aylar rakiplerini katlıyor bazı aylar yatayda geçiyor kısacası bu fon 1-2 aylık dönemde yatırım yapılacak bir fon değil. Siz alırsınız 1 ay yerinde sayar satarsınız 2 ayda 2 ye katlar.

Bu arada son bir aylık getiriler
    NRC %19,25
    ZDZ %13,05
    IPB %3,84

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    rık satış verdik taa cuma gününe 4 gün valor verdi insaf arkadaş yav. 4 eylülde nasdaq alış vericez de 5 eylülde pozisyon almış olucaz. 8 gün eder. ben bu valor işinden çıkarı olan birileri olduğunu düşünmeye başladım artık. döviz enstrumanlarını bozdurmanın neyi bu kadar uzun sürüyor anlamadım, 100 km döviz bürosu kuyruğu mu bekliyorlar?: )

ya da abd borsalarında hisse satmak da aynı, niye bu kadar uzun sürsün? bir gün bu konuya el atarlar ama ne zaman, böyle gitmez yani..yatırım işi hız işi milleti haftalar bekletmek nedir?
    gerçekten de satış süreci çok uzun sürüyor hele bir de hafta sonuna denk gelirse, biraz da bu yüzden yabancı fonlara girmek istemiyorum, bilmiyorum hata mı ediyorum, şu anda bir miktar girmenin zamanı mı onu da çözemedim,
    bu ay aft ve yay iyi eksi getirmiş, yabancı fonları ne zaman alsam bir ileri bir geri yerinde saydılar, bir kere iyi kâr ettim diyordum onda da 20 aralık çöküşüne denk gelmiştim.

Sayfa 968/1002 İlkİlk ... 468868918958966967968969970978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •