Sayfa 296/1002 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396796 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Benim diger portfoyde bulunuyor. Yarin ki gelen para ile de bir miktar kendi portfoyume almayi planladigim fon dur.

16 gunluk performansi mk 24.42 dir bugun ku getirisi de mk 27.91 olmustur
    TZT nin Aralıkta ve Ocakta yaptığı 2 pik hareket var.
    Bu hareketlerin sebebini bilen var mı?

Bu 2 hareket fonun getirisinde %6 lık katkı sağlamış.
    Bunları görmezden gelirsek OSD nin performansı çok daha iyi.

TZT.jpg

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Faizler yukselmeye devam etmez mi turkiye 5y faizi veya 10y faizi yukselirse DZT , HTT gibi fonlar eksi yazmaz mi ? YOT iceriginde yuksek miktarda devlet tahvili var. Yurtdisinda kredi degerlendirme kuruluslari temerrut riskinden soz ediyorlar ? Bilmiyorum yanlis mi dusunuyorum bi beyin firtinasi yapalim.

Ayrica ziraatbank dan ZBJ alinmamasi acayip absurt bir durum degil mi ? Tefasta islem goruyor diger bankalarda mevcut ziraat den alinamiyor

Yatirim tavsiyesi degildir.
    ziraat bankasından zbj alınamamasını sordum. ziraat mobildeki yatırım menüsünden ziraat yatırım hesabı açtıktan sonra bu fonu alabilirmişiz

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    ziraat bankasından zbj alınamamasını sordum. ziraat mobildeki yatırım menüsünden ziraat yatırım hesabı açtıktan sonra bu fonu alabilirmişiz
    Tesekkurler hayrani ustad. Bize bu islemin maliyeti var mi acaba ? Ziraat yatirim hesabina para gonderirken kesinti gibi. Ekstra ziraat yatirimin hesabinin ucretleri. Aslinda parayi bugun vakifb veya yapikredi gondermeyi dusunuyorum. Ziraat in sistemi zor ve karisik geliyor diger ikisine gore.

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tesekkurler hayrani ustad. Bize bu islemin maliyeti var mi acaba ? Ziraat yatirim hesabina para gonderirken kesinti gibi. Ekstra ziraat yatirimin hesabinin ucretleri. Aslinda parayi bugun vakifb veya yapikredi gondermeyi dusunuyorum. Ziraat in sistemi zor ve karisik geliyor diger ikisine gore.
    merak ettiğimden sordum ama ücretleri maalesef bilmiyorum. ziraatin işlerine akıl sır ermiyor zaten

5. Bizim Borsa akla hayale hizmet eden bir borsa değil. Bursa Çimento geçen sene hayatındaki en iyi bilançolarından birini açıklamıştı. Şimdi ise %200 bedelli sermaye artışına gitmişler. Herkes yüksek temettü açıklamasını bekliyordu, üstelik çimento ihracatı da öyle azmıştı ki yurtiçine pahalıdan mal satıyorlar, servetlerine servet katıyorlardı.

Böyle bir iş ve yatırım ortamında ülkenin hisse senedi fonlarından ve fon yöneticilerinden bir şeyler beklemek de saflık oluyor galiba, çünkü herkes hile alavare dalavere peşinde.

6. eskiden yf'den tahvil/bonoların bir kısmını görüp PPF/KVBA portföy dengelemelerde 3~5 fazla kazanç sağlayabiliyorduk, epeydir veri çekilmiyor oradan; bilen bir yurt paydaşı var mıdır ?

7. Bende bayadir bakiyorum veri vermiyor yf
    Vakifbank ve ing de 2 5 10 yillik DT veriler guncel bakabilirsin
     Alıntı Originally Posted by Sarıların Sülo Yazıyı Oku
    eskiden yf'den tahvil/bonoların bir kısmını görüp PPF/KVBA portföy dengelemelerde 3~5 fazla kazanç sağlayabiliyorduk, epeydir veri çekilmiyor oradan; bilen bir yurt paydaşı var mıdır ?
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Sn myfinans
    Bi fona fazla giris olursa fonun. Getirisi dusermi
    Bi hafta once 190 kisiydi simdi 366 oldu. Fonda ZBJ
     Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Geçen hafta aynı konuyu tartıştık.
    Gayrimenkulden aldığımız getiriyi bu zamana kadar hiç bir yerden almamışız diye bir hesaplama çıktı ortaya.

Fakat şöylede bir gerçek var, Bu getiri sanal. Satmak istediğin anda, paranı cebine koymak istediğin zaman alıcı bulmak kolay değil.
    İşin bu tarafından bakınca o getiride gerçekte yok gibi.

Bu arada ev yerine Tarla yada alabilen için Arsa çok daha iyi getiri sağlıyor.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 296/1002 İlkİlk ... 196246286294295296297298306346396796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •