Sayfa 205/1002 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Sn Econfin,

Saygılar.
    SN tradestop, katılım tarafında son zamanlarda zpe, daha iyi olmaya başladı gibi. ne dersiniz?

ZPE hisse senedi fon, belirtmis oldugunu kriterlere gore fon adi ZPC olmali
    saygilarimla

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    SN tradestop, katılım tarafında son zamanlarda zpe, daha iyi olmaya başladı gibi. ne dersiniz?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    ZPE hisse senedi fon, belirtmis oldugunu kriterlere gore fon adi ZPC olmali
    saygilarimla
    değişken fonunu ayrı sormuştum Servet bey. katılım hisse fon tarafında elz, daşarılı gidiyordu ama 6 ayı aşkındır en başarılı zpe gibi. kendisi katılım tarafına hakim olduğundan düşüncelerini öğrenmek istemiştim, selamlar

4. TPP ye yatırım yapan yada inceleyen var mı

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TPP

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    dostlar bir yakınımız için 4 seviyelerinde orta riskli, içinde hisse ve dövize bağlı ürünler bulunup orta vadede güzel getiriler sağlayabilecek bir fon bakıyoruz. bu kapsamda aklıma gelen ilk fon opb oldu. bu mantıkta yönetilen fon sepetleri olsa stopajdan dolayı daha iyi olur diye de düşündüğümden incelemeye değer fonlar bağlamında değerli fikirlerinizi almak istedim. bol kazançlar dileğiyle teşekkürler.
    Sn.hayrani FFH fonuna bir bakın isterseniz.katılım fonu olması sebebiyle stopajda Mart ayı sonuna kadar alınırsa yok.
    Herkese bol kazançlar.
    “Vicdan insanın içindeki tanrıdır” VICTOR HUGO

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Selamlar hayrani,

ZPE 3 ocaktan itibaren pasif endeks fonundan aktif yönetilen Katılım Hsyf'ye dönüştü. 12 kasımdan İtibaren de katılım endeksi değişti, bir çok giren-çıkan hisse oldu. Katılım endeksleri 3 ayda bir periyodik güncellenirken, yeni düzenlemeye göre 6 ayda bir- yılda 2 defa güncellenecek(Mayıs-Ekim ayında).

Benim gördüğüm, diğer katılım hsyfler(Elz, Kpc, Rbh, Mps) yeni katılım endekslerine kademeli bir şekilde adapte olmaya çalışıyor. Zpe geçtiğimiz yıl endeks fonu olduğu için, diğer hsyflerde getiri olarak endeksin gerisinde kaldığı için dediğin durum oluştu.

Zpe, yeni dönemde aktif olarak yönetileceği için performansını kendi adıma değerlendirmek için biraz daha veri oluşması geriyor. Ziraat portföy emeklilik tarafında VYB katılım hisse fonu yönetiyor uzun zamandır, bu tarafta bakılınca 3 ve 5 yıllık getirilerde Qinvestin yönettiği katılım emeklilik fonlarından(Agh ve Keh) daha düşük performans göstermiş. Bekleyip göreceğiz.

Benim beklediğim fon, İstanbul Portföy'ün geçtiğimiz aralık ayında Spk bülteninde izahnamesi onaylanan Katılım Hisse fonu. Henüz ne zaman açılacak bilmiyorum. İstanbul Portföy'ün IIH ile aynı ekip(Alkım Biket, Tufan Deriner) tarafından yönetilirse değerlendirmeye alacağım. Şimdilik ELZ ile devam ediyorum.

Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    TPP ye yatırım yapan yada inceleyen var mı

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TPP
    Aşağıdaki başlıkta bulunma ihtimali daha yüksek gibi Sn. yuji.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...=50332&page=15

8.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Yabancı borsa içermeyen sadece dövize dayalı fon sepeti var mı acaba? Hem döviz alalım hem stopaj odemeyelim
    isminde "Yabancı" geçmeyip %99 yabanci varlıklara yatırım yapan fon sepeti fonları var. yasadaki açıktan yararlanıyorlar galiba. QNB'nin vardı böyle bir fonu.

Sayfa 205/1002 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •