Sayfa 458/1002 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    enflasyon korumalı diye birşeyi ciddiye almanıza bile şaşırdım doğrusu, belki karıştırıyorsunuz size bugünki enflasyondan %70 vermeyecekler, 1 yıl sonra ortaya çıkacak enflasyona göre ödeme yapacaklar. peki enflasyon rakamını nereden alacaklar? tüikten: ) tüike açıklaması gereken ısmarlama rakamı veren zaten kim? belli..1 yılın sonunda enflasyon %30 çıkmış tüh derlerse napıcaksınız?: ) hem de dolar her yıl %100 ralli yaparken? bi daha bu hükümete güvenmem küstüm deyip 2 kat artmış dolarmı alacaksınız tekrar?: ) kur korumalıda kur belli kıvırma şansları yok.

1 yıl yaparsa direk keriz avıdır, talep bulur mu, türkiye gibi bir ülkede hayır diyemem: ) ama ben 3 ay bile yapsa ilk ödemeleri gözümle görmeden kkm'den şaşmam abi. 3 ayın sonunda ilk girenlere verirlerse %30 o zaman bakarız..bedava para dağıtmak isteyen devlete niye hayır diyeyim.
    Yeni enstrumanlar ciktigi zaman yuklu satis yapip kuru dusuruyorlar sanki , iyi bir sey yaptik bakin kurun direncini kirdik demek icin. Kurun 3-4 gun dustugunu goren vatandasta bu yeni enstruman iyi bisey en iyisi parayi buraya yatirayim diyebilir. Suru psikolojisi kurda cozulme ve dusus saglayabilir. Dovize talep azalabilir.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    KKM'ler ve sistemdeki diğer dövizler için şöyle bir risk var, serbest piyasayı bırakıp da bazı ülkelerdeki gibi (örneğin İran) "bizim için resmi kur geçerlidir, resmi kur da budur, ötesi bizi ilgilendirmez" denilip kur sabitlenirse ve karaborsa vb. birden fazla gayriresmi kur da oluşursa KKM hesapları resmi kur üzerinden ödenir, böylece bütçe patlamaz.
    Bankada mevduat tutan, VİOP'ta dolarla işlem yapanlar da resmi kur dikkate alınacağı için ve resmi kur arz-taleple oluşan gerçek kur olmayacağı için gerçekte ciddi zarara uğrarlar.

Alınan önlemler yeterli gelmezse son aşamada mecburen bu veya benzer bir sürece girilecektir diye tahmin ediyorum.

Demin paylaştığım Bloombergin haftada 5 milyar dolar satıldığı iddiası doğruysa eninde sonunda bu iş patlar, her hafta 5 milyar satacak dolar yok. Üstelik o satışa rağmen kur çıkıyor, sadece daha yavaş çıkıyor.
    KKM de kivirma sanslari yok demissiniz ama ileride soyle bir sorun olabilir mi ? Boyle bi olay olursa sadece fiziki ise yarar herhalde , eurobond - viop usd kontrati - yatirim fonlari - doviz mevduat - kkm hepsi icin sorun olur saniyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Yeni enstrumanlar ciktigi zaman yuklu satis yapip kuru dusuruyorlar sanki , iyi bir sey yaptik bakin kurun direncini kirdik demek icin. Kurun 3-4 gun dustugunu goren vatandasta bu yeni enstruman iyi bisey en iyisi parayi buraya yatirayim diyebilir. Suru psikolojisi kurda cozulme ve dusus saglayabilir. Dovize talep azalabilir.

KKM de kivirma sanslari yok demissiniz ama ileride soyle bir sorun olabilir mi ? Boyle bi olay olursa sadece fiziki ise yarar herhalde , eurobond - viop usd kontrati - yatirim fonlari - doviz mevduat - kkm hepsi icin sorun olur saniyorum.
    böyle bi durumda dünyadan kopup kuzey kore olmak yolunda ilk ciddi adım atılmış olur, devamında devlet sen muhalifsin dediği adamın mevduatına el de koyabilir, seni hapse de atabilir paranın önemi kalmaz zaten. bence kur sabitlendiği gün kırmızı bayrağın kalktığı gündür. tamamen fizikiye geçip akdenizi geçmeye çalışan teknelerden birine binmekle hergün yiyecek bulma derdi arasında seçim yapmak zorunda kalırız.. allah korusun diyelim. bu cahil çomar takımı için farketmez hatta onlar böyle karanlık ortamı sever de..olan bizim gibi aklı başında cumhuriyet insanlarına olur. hayat da borsa gibi dibin dibi var biz en doğru tahmini yapmaya çalışıyoruz.

3. aşağıdaki yazı, hükümetin yayın organından, üç aylık bono olmayacağı izlenimi veriyor.

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/di...o-mu-tahvil-mi

4. dostlar aranızda yüzde 20 performans gibi ücretlerle portföy yönettiren oldu mu? serbest fonları kastetmediğimi, doğrudan bizim adımıza alım satım yaparak yönetmeyi kastettiğimi belirteyim

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    dostlar aranızda yüzde 20 performans gibi ücretlerle portföy yönettiren oldu mu? serbest fonları kastetmediğimi, doğrudan bizim adımıza alım satım yaparak yönetmeyi kastettiğimi belirteyim
    Ata yatırım belli bir portföy büyüklüğü üzerine yapıyor.

6. Merkez kur %0,55 artış. 15,3526 dan 15,4378 e

Istanbul portfoy turgay ozaner eurobond fonu cazip diyor. Yillik net 9.50 usd faizi cazip diyor. Vergisel avantaji var diyor.

Abd biraz daha duser diyor. Garan hisse yorumu var.

Yil sonuna kadar biste ciddi yabanci para girisi olmaz diyor. Dolar bazinda 1.50 - 1.70 seviyelerinde kaliriz diyor.

Enflasyona endeksli tahvil gelirse kurumsal olarak ciddi talep gelir diyor. Biz yatirim yapmak isteriz , diger tahvillerden daha avantajli olacagi kesin diyor.

Saat 16:39 - 16:50 arasi https://www.youtube.com/watch?v=HdXEeVeNdVg

7. %100'ün üzerinde enflasyona maruz kalınan şu ortamda en az %101 kazanmak lazımken, bırakın kazanmayı millet eksiye düşüyor.
    Seri şekilde al sat yapmayanlar, enstrümanlar arasında isabetli değişimler yapmayanlar mevduat faizini arar hale geldi.
    Bu işlerle uğraşağımıza tarla alsak ciddi oranda kardaydık

8. dolar ev araba herşeyin fiyatı öyle bir gitmeye başladı ki paradan para kazanamıyorsan yandın. çalışarak para kazanmak gittikçe kerizlik haline gelmeye başladı. kaçabilecek kadar maddi imkan yoksa türkiye gibi bir ülkede yaşamak zorundasın zaten o yetmiyormuş gibi bir de 4 bin maaşa 12 saat çalışacaksan kendini köprüden at vallahi billahi daha iyi..ve bir de bu koşullara iş bulamıyorum diyen insanlar var aptallık enflasyonu da aynı hızda artıyor hiç kusura bakmayın. düşünme tembelliği o boyutta ki yaratıcılık girişkenlik sıfır. her aşağılamaya razı olan hakkını aramayı bilmeyen hatta başkasının aramasını da istemeyen kalitesizler yüzünden insanlık onuru iyice dibe vurmuş. sen çalışmıyorsan çalışacak milyon adam sırada diyor çıkıyor türk filmlerindeki kötü patron tipleri de haliyle. böyle bir ülkede ne teknolojik ekonomik kültürel gelişim olur.

Sayfa 458/1002 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •