Sayfa 878/1002 İlkİlk ... 378778828868876877878879880888928978 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,017 - 7,024 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Tam anlamadım ama, Örneğin altın fonlarında stopaj yok.

"31 Aralık 2023 tarihine kadar satın alınan yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara %0 stopaj uygulanacaktır. Değişken, Karma, Eurobond, Dış Borçlanma, Yabancı, Serbest Fonlar ile unvanında “Döviz” ifadesi geçen yatırım fonları bu uygulamanın dışındadır."

Saygılar
    Evet altın fonu olabilir. Bu işimi görür. Teşekkürler.

Mesela fiyatı dolar olarak açıklayacak getirisi % olarak eklenecek dolar getirisi üzerinden stopaj hesaplanacak.
    Yabancı hsyf Yaay vardı mesela nasdaq 16 bin puanken aldım. nasdaq 11 bin puanken sattım. %45 zarar. Ama ben kur farkından dolayı bir de stopaj ödüyorum.

2. Dediğiniz fon "Yay" ise zarar ettiyseniz stopaj olmaması lazım. Stopaj kâr varsa söz konusu olur.

Fiyatı dolar olarak açıklanan fonlar genelde serbest fonlar. Eurobond ve yabancı hisse fonlarda var, yalnız bu fonların hepsinde stopaj var.

İstisnadaki döviz içerikli fonlardan,

Altın fonları dışında "Kut" fonu var, kıymetli maden fonu(altın- gümüş), stopaj yok.

Rbk var, içerik büyük kısmı dövize endeksli ama isminde döviz geçmemesi nedeniyle stopaj yok.

Ksr var, büyük kısmı yabancı hisse ama isminde döviz ve hisse olmaması nedeniyle stopaj yok.

Benim bildiğim, içeriğinin büyük kısmı dövizle ilişkili olup stopaj istisnası olan fonlar bunlar.

Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Dediğiniz fon "Yay" ise zarar ettiyseniz stopaj olmaması lazım. Stopaj kâr varsa söz konusu olur.

Fiyatı dolar olarak açıklanan fonlar genelde serbest fonlar. Eurobond ve yabancı hisse fonlarda var, yalnız bu fonların hepsinde stopaj var.

İstisnadaki döviz içerikli fonlardan,

Altın fonları dışında "Kut" fonu var, kıymetli maden fonu(altın- gümüş), stopaj yok.

Rbk var, içerik büyük kısmı dövize endeksli ama isminde döviz geçmemesi nedeniyle stopaj yok.

Ksr var, büyük kısmı yabancı hisse ama isminde döviz ve hisse olmaması nedeniyle stopaj yok.

Benim bildiğim, içeriğinin büyük kısmı dövizle ilişkili olup stopaj istisnası olan fonlar bunlar.

Saygılar
    Saygılar bizden hocam. Teşekkürler.

4. Ppf ler bugun dususteler

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Ppf ler bugun dususteler

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kısa vadeli mevduatlar(1-3 ay) son 1 aydır düşüşte.

Para piyasası fonlarına da zon zamanlarda iyi para girişi oldu, yeni giren para daha düşük oranla mevduata bağlanınca getirilerde düşüyor. Gerçi sadece mevduat yok para piyasasi fonlarında ama mevduat oranı genelde yükselmişti.

Banka regulasyonlarını hafif gevşettikçe bankalarda mevduata verilen faizi hafif hafif aşağı çekiyor. Merkez Bankası faizleri kademeli yükseleceğini açıkladı ama, MB faizi ile mevduat faizi arasındaki makas halen çok açık.

Maliye Bakanlığı kısa vadelerden daha uzun vadelere (3ay üzeri) mevduatın faizini cazip hale getirmek için ufak bir adım attı geçtiğimiz gün. Kkm nin yıl sonu sonlandırılması ile ilgili hazırlıklar yapılıyor. Bekleyip göreceğiz.

Ac4 43.5 civarı en yüksek ppf bun. tefasta risk 7 gözüküyor içeriğinde riskli birsey göremedim.

Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Ac4 43.5 civarı en yüksek ppf bun. tefasta risk 7 gözüküyor içeriğinde riskli birsey göremedim.
    Neye göre risk yüksek acaba , batık riskimi?

8.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Muhtemelen TEFAS'ta hatalı girilmiş. KAP Yatırımcı Bilgi Formunda risk 2 görünüyor.

Sayfa 878/1002 İlkİlk ... 378778828868876877878879880888928978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •