Sayfa 220/987 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320720 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1.  Alıntı Originally Posted by Oralet-osman Yazıyı Oku
    2 kere yazdim
    Kimse iplemedi.
    Diyelim ki kur 20 oldu.
    Tcmb ALIS kurunu 14 aciklarsa kim ne diyebilecek.
    SATIS kurundan hesap gorulseydi tamamdi ama bilerek alis kuru denmis.
    Cok oynak.
    SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    1. Sanki herkesin aynı anda vadesi başlatıyor, aynı gün bitiyor gibi yaklaşmışsınız, her gün vadeye giren var, çıkan var, 14 açıklarsa 14 den de birine vade başlangıç kuru imkanı vermiş olur, olmaz.

2. MB nin nasıl kur açıkladığını açıklamış e507, piyasadan 6 tane kur alıyor ortalamalarından binde 9 çıkarıyor, alış kurunu buluyor.

3. E o zaman niye makas açıldı;
    -Belirsizlik var, fiyatların oturması bekleniyor.
    -Kredi çekip dolara girilmesin isteniyor.
    -Alım satımı kısıtlamak istiyorlar.

(Tahta gibi düşünün, alış 10 satış 11, siz 4-5 kademe yukarıya 1 milyon lot yazın, kalkar o 1 milyon lotu alır, makas gene 10-11...ya da satış 11 siz 10.90 yazın alır gene yazar 11 satış.)

Bu mevzuyu nasıl anlamak lazım, DEM e esas kur, piyasa kuru?

Bir grafik açın, üzerine 20 günlük ortalama bırakın, MB kuru o olacak, fiyat çizgisi piyasa kuru....gibi, bunu 5 günlük yapın, 3 günlük neyse...salınımı az olan bir ortalama değer, piyasa makaslarının içinde dar ve alta yapışık bir band)

Dolar artarsa ne olacak, MB verecek farkı, (sizse makası göze alamayıp, aynı gün tekrar vadeye gireceksiniz, çıksanız zaten dolara geçmek için makas farkı vereceksiniz, e girerken de makasa yediniz) vermemek için devir daim yaratacak, yani bir tür ponzi...kendi kendini besleyen/besleyebildiği kadar besleyen...

Kur çok artarsa....olağanüstü koşullar falan filan...adil değer hesaplaması...cort...

2. Makas yani cutter
    Artık yükselişten kazanamıyoz
    Bari makastan kazanak diyo Bankalar
    Ondan açık

Ya zaten dolar stoku belki yüzde 50 normal gereğinden fazla aşağı yukarı melmekette
    İhtiyaç fazlası hiç ihtiyacı olmuyan ellerde bi de
    Adam daha nası kazansın Tek kazanç Makas kaldı

3. Makasa devlet el atmalı
    İşin pisikolojisini bozuyor

4. Edirne'deki esnaf bile dertlenmiş. Gecen haftaya göre cirolarda %40 düşüş var diyorlar. Ne güzel sınır komşularımızla doviz getirip güzel bi şekilde yağma hasanin böreğini talan edip depoları da fulleyip gidiyorlardı. Neyseki 1. Taarruzu bertaraf edebildik. Simdi siperleri tahkim etmek lazım lakin tahkimat için Çin modeli Türk modeli ve en son cin modeli dedik elimizde son model hiçbir silah kalmadi. Sıkılacak son kurşun bitmeden üretim modeli gerçekten değişmeli yoksa samaroglani olmaktan kurtulamayacagiz. Asgari ücret 400 dolar civarlarında gerci henüz ele geçmedi. Ucuz is gücü hikayesi başlamadan bitti gibi şimdilik. Sahi bizim model ne olacak? Nass kapital ne der?

5. Sokaktaki insan
    O açık makası görünce
    Sanki
    Hep gene
    Atarlancak sanıyo zevatı, bilmiyoki hattızatında ne dönüyo (biz de tahmin ediyoz)
    Yine yeni yeniden
    Dik dur diklenme
    Gibi

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bu arada piyasadaki fırsatları da kaçırmamalı , hoş gelişmeler oluyor. outletinde % 70 indirmiş philipp ...

https://www.pleinoutlet.com/us/men/c...&start=0&sz=50
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7. markete gittim bugün ateş ediyor fiyatlar.. süt ürünleri öyle böyle değil..

geçen baktım almanyada 1.5 kg beyaz peynir 5,49 Euro yazıyor
    bizde yenilebilir olanı 1.5 kg 90 tl desek.. 7.5 euro eder..

ülke turistler için bile pahalı olmaya başladı sanki banamı öyle geliyor..

8.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Sn.egeduk TL mevduatı olup bu dem i yapanlar...misal kur 11.50 3 ay sonra 10 olunca yaş benim param 3 ay öncesine göre daha fazla dolar alıyorum dur ben dolara geçeyim demezki ..yahut yüzde 90 i demez ..
    Bence der. Doların artırmış olur.
    En büyük handikap kurdaki makas ve kambiyo muamele vergisi.
    Binde bir uygulanıyor şu an. Kim bilir belki artırırlar. Millet dövize geçmesin diye.

Sayfa 220/987 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •