Sayfa 309/987 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Çok sağlıklı görünmüyor hareket...ama belli olmaz tabi, şimdiye çoktan kanatlanmalıydı...ytd
    kanatlanamadı yine garibim.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    neden biz bugünleri yaşıyoruz onu diyecem . çok diyerek de değil , öyle ayrıntısına girmeden. Yani miletli thales'in hayatın başlangıcı su sundan başlayıp , immanuel kant'ın ahlak felsefesine , aristoteles'in mantığına değinmeden , nietzsche 'nin insan aklını tabiatta sınamalıdırını bir yerde sokratesi tokatlayışını falan es geçerek , karl popper dayı'nın yanlışlanabilirliğini umursamadan daha basit daha pragmatist bir bakış ile , çok basit muhasebe hesabı ile açıklayacağım neden bu günlerde başımıza bunlar geliyor .... aryurediğğğ ? givmiidıımuusiccc...

ahan da bu yukardaki yaşam formlarının adı insan. bunu not et unutma. şimdi aşağıdaki resme bak

ahan bu yukarıdaki de evrendeki bir galaksideki gezegenlerden birisi. yukardaki ismi insan olan yaşam formları bu gezegende yaşıyorlar. adı da dünya.

insanın yaşama bakışı muhasebedeki borç ve alacak hesabı gibi olursa , dünya bana borçlu ben alacaklıyım olarak yaşar. hah işte problem de budur. bütün hayatın boyunca alacaklı olarak yaşarsın ve borcunu tahsil edemezsin. alacaklı olarak da ölürsün ve bütün alacaklılar mutsuz ölür. bir toplumun kaderine etki eden bireyler eğer bu dünyadan ben alacaklıyım zihniyetinde ise , o toplumda huzur olmaz.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bu o kadar hassas bir konudur ki , mesela eğer bir yaratıcıya inancın var ise , inancın gereği sevap kazanmak !! için , yaratıcının gözünde kendi mertebeni yükseltme gayesi ile !! , bir başkasına , bir canlıya yardım etmen , doğayı koruman bile , senin bu dünyadan alacaklı ve çıkarcılık zihniyeti ile yaşadığını gösterir ! zühtün zühtünü bırak , daha zühtün kapısına bile erişememişsin demektir.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. QNB Finansbankın İncelemesi (Grafiğe aktarmaya çalıştım.) YTD

Bunların yanında, BDDK nın açıkladığı bankaların bilanço dışı döviz pozisyonu ve TCMB nin swap miktarındaki değişimden, yurtdışı yerleşiklerin swap pozisyonlarındaki akımları hesaplıyoruz. Bu kanaldan ise 17 Aralık haftasında 1.8 milyar dolarlık giriş olduğunu hesaplamaktayız. (Grafik 1) 10 Eylül-3 Aralık haftaları arası bu kanaldan toplam 10.6 milyar dolarlık çıkış olduktan sonra, son iki haftada 2.9 milyar dolar giriş olmuştur. Bu da yükselen kur seviyelerinden yabancı yatırımcıların bir miktar pozisyon oluşturduklarını göstermiştir. Sonuç olarak, yabancı yatırımcıların TL cinsinden toplam fon portföyü (hisse, bono, carry trade) geçen hafta 1.6 milyar dolar giriş kaydetmiştir.

Grafik-1 Soldaki Grafik-2 Sağdaki

TCMB nin rezerv verileri de hesaplarımıza uygun gerçekleşmiştir. 17 Aralık haftasında brüt döviz rezervi 6.0 milyar dolar düşüşle 116.9 milyar dolar olmuştur. Bankaların TCMB deki zorunlu karşılık ve teminat depolarını hariç tutan net rezerv ise 9.0 milyar dolar düşüşle 12.1 milyar dolar olmuştur.

Yurtiçi yerleşikler tarafında ise, 17 Aralık haftasında döviz mevduatın altın ve parite etkisinden arındırdıktan sonra gerçek kişilerde 4.0 milyar dolar, şirketlerde ise 1.4 milyar dolar arttığı gözlenmektedir. Önceki haftalarda yatay bir eğilim sergileyen verilerdeki artış, TCMB nin faiz indirimini yaptığı geçen hafta döviz talebinin şiddetlendiğini teyit etmektedir. (Grafik 2)

https://www.paraanaliz.com/2021/gene...artti-g-20670/

5. ooo etrafta qnb analizleri mi dolanıyor
    grafik 1 girdiğimiz bataklığın grafiği..

kontrol bir daha kaçarsa.. abuk yerler/olaylar gelir..
    o tatlı okaşama da, şiddetli sopaya evrilir.

içerdense fişi çekenler, ocakta -2 gelir.
    2008-10-13-15 de satılan mallar 10:1 le geri alınır.

6. hey maşallah 3,49 1200usd asgari ücret..
    abd maaşı...

7.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    ooo etrafta qnb analizleri mi dolanıyor
    grafik 1 girdiğimiz bataklığın grafiği..

kontrol bir daha kaçarsa.. abuk yerler/olaylar gelir..
    o tatlı okaşama da, şiddetli sopaya evrilir.

içerdense fişi çekenler, ocakta -2 gelir.
    2008-10-13-15 de satılan mallar 10:1 le geri alınır.
    Denk geldi amme hizmeti yapayım dedim.

14 e doğru yukarı dalgalandırırlarsa, 12-14 arası mallanan, ben 4.6 M diye tahmin ettim, satmadılarsa tabi tamamen faraziye bu, çözülüp DEM e dönebilir. Yok dediğin gibi yataya sıkıştırırlarsa, orada hapsolan yaklaşık 9.6 M lik kitle var, sittin sene bekler.

Eğer yukarı hamle gelirse, 2.9 M lik (Grafiğe sağ kısımda yanlış yazmışım) carryci hep sürpriz faktörü...ama o kadar da değil...ama çıktığı rakamlar belli, dönüşü bu kadar abartı kurda sadece %40, ilginç. 10.9 çıkan 20 dönmeliydi o kurdan...kökü kar şu an...tahvil al..borsa al..gibi gibi..

Düşünmek lazım...

8.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    hey maşallah 3,49 1200usd asgari ücret..
    abd maaşı...
    Pala 3.49 u gösterirse, 100 milyar dolar (yarısı kadar yani) cari açık veririz bu sene. Kafa yapıyorlar herhalde...

Sayfa 309/987 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •