Sayfa 133/533 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon
Arama sonucu : 4257 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Saygıdeger deva yatırımcıları galiba beni biryerden hatırlıyorsunuzdur. Belkide devanın kasasını tutandan karı daha iyi biliyorum. Yukarıdaki yazıları yazdıktan sonra bir aracı kurumda yatırımcı olan ve beni bu formlardan tanıyan bir dost beni aradı ve deva ile ilgili düşüncemi sordu. Önce önemsemedim ama karı görünce nedenini anladım. Yaptıgım analizi ilginç bulmuşlardı. O dosta ve sizlere bol kazançlar dilerim. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir. Bu arada deva 351 milyon kar açıkladı ben 350 milyonun altı olmaz demiştim.
    ortakmısınız bilmiyorum ancak yazınızı okumuştun dışında sizi başka bir yerden de hatırlamam deva dışında yatırımım da yoktur şahsi tahminim 400 civarı olmuştu gider kalemlerinin bu kadar yüksek olacağını hesap edememişim demekki,evet rakamınız tuttu nokta tahmin yaptınız nedenini nasılını sormuyorum SONRASI İÇİN ÖNGÖRÜNÜ de MERAK ETMİYOR DEĞİLİM.....varsa yorumunuz okumak isterim doğrusu.

Alıntı Originally Posted by kutupbaşı Yazıyı Oku
    ortakmısınız bilmiyorum ancak yazınızı okumuştun dışında sizi başka bir yerden de hatırlamam deva dışında yatırımım da yoktur şahsi tahminim 400 civarı olmuştu gider kalemlerinin bu kadar yüksek olacağını hesap edememişim demekki,evet rakamınız tuttu nokta tahmin yaptınız nedenini nasılını sormuyorum SONRASI İÇİN ÖNGÖRÜNÜ de MERAK ETMİYOR DEĞİLİM.....varsa yorumunuz okumak isterim doğrusu.
    Alıntı; Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Aydınlattıgınız için çok teşekkürler. Ben fazla anlamamakla birlikte stok ta tutulan malın kendi öz sermayesi ile oldugunu biliyorum. Yaklaşık bir milyar fakat elinde donen varlıklarda 2 milyar 200 milyon yaklaşık para tutuyor bu miktar cirosundan fazla , Fayizler yuzde 20 civarı yıl sonu 400 milyon üstü fayiz gideri olur gibime geliyor. Tamam hammadde ihtiyaçları için döviz totmak zorunda ama neden bu kadar fazla diye endişe ediyordum. Anladıgım kadarıyla patron iyi bir finanscı para ticaretide yapıyor. Yılsonu 2021 karının yarısı 559 milyon olması aslında niçin yukarı hareket olmadıgının izahı. Hayırlısı bakalım. Tekrar teşekkürler.
    Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Bu gün sizlere 1 ci çeyrek kar tahmininde bulunacagım. ama kutu hesabıyla degil,Benim hesabıma göre 350 milyon kar çıkrtabilir eksik olmazda belki biraz fazla olabilir. Bunu nasıl buldugumu sormayın. Yalnız sizlere birşey daha söyliyeyim, 2021 yılı esas faliyet karı 600 milyon civarı yukarda patron finanscı para ticareti yapıyor falan diyorum ya hisse degerini borsada degerlendirirken spek bu asıl faliyetten olan geliri esas alıyor ve hisse başı asıl karın 3 tl oldugunu düşünüyor bunun için 10F/K 30 lu rakamlarda tutuyor Belki F/K yı 12 ye çeker. Bu dolar deger artış karı 559 milyondu o parayı spek veya piyasa herzaman olması mümkün degil diye F/K ya yansıtmıyor. Bunları nereden çıkarıyorsun diyede sormayın. Sizlere şimdilik hayırlı işler
    Bir degerli arkadaşım sordu hedef fiyat nedir diye Tabi ben bunu tam olarak bilemem ama yıl sonu 48 TL yi ben bekleyecegim gelirse tabi. Yatırım tavsiyesi degildir.

Bir degerli arkadaşım sordu hedef fiyat nedir diye Tabi ben bunu tam olarak bilemem ama yıl sonu 48 TL yi ben bekleyecegim gelirse tabi. Yatırım tavsiyesi degildir.

o zaman bu cevabı vermiştim. Gerilere gidip bakarsan benim bir alsatcı oldugumu farkedersin, ben nisanda 4 bin lot alıp daha sonra uygun bir fiyattan satmıştım. şu anda bende deva yok. Fakat bu formda da trade eden yok bende bir sistem var ve buna baktıgımda hareketin başladıgını veya başlamak üzere oldugunu görüyorum. Öyle olmuştu ve ben devaya girmiştim. Bu benim temel analizle olan ilişkimi ayrı bir yerde tutmam gerekir Yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir

Sayın kutup başı Seni arama zahmetinden kurtarayım.

hasan polat hasan polat şu an forumda
    Bronz Üye

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    2,589
    Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Hocam bende 31,38 gibi fiyatlardan 4 bin lot pozisyon aldım sanki birşeyler olacak gibi, 33 ü görürmüyuz acaba?
    Birşeyler oluyor galiba.

Burada hareket başlamıştı. Ben normalde ereglide pozisyon aldım. Şimdilik orada devam edecegim.Yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir.

5. Selamlar,

Finansal tablolarda ya da faaliyet raporunda benim adıma umut verici bir bilgi yok.
    Sanayi şirketlerinin bilançolarında ciroda enflasyonun etkileri görülüyor. Ciroya ek olarak marjlarını da iyileştirenler de var.
    Deva yatırımcısı olarak şanssızlığım yüksek enflasyonda sert regülasyona maruz kalan bir şirkete yatırım yapmış olmam. Bu dönemde fiyatlama gücü olmaması büyük handikap gerçekten.
    En azından ihracatta dolar bazlı bir artış görebilseydim bir nebze umut verici olurdu.
    Şimdilik henüz ticarileşmemiş ürünlerin potansiyeli ve ihracattaki olası artış beklentim nedeniyle ortaklığa devam.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Yorumlarınıza sonuna kadar katılıyorum . Bu aralar resesyon beklentileri oldukça fazlalaştı. Eğer resesyon ortamı oluşursa nispeten enflasyon düşüşe geçebilir ve ilaç sektörü gibi defansif bir sektör ayakta kalır . Eğer yeterince sabredebilirsek deva bu sabri ödüllendirecek tır diye düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by denlis100 Yazıyı Oku
    Selamlar,

Finansal tablolarda ya da faaliyet raporunda benim adıma umut verici bir bilgi yok.
    Sanayi şirketlerinin bilançolarında ciroda enflasyonun etkileri görülüyor. Ciroya ek olarak marjlarını da iyileştirenler de var.
    Deva yatırımcısı olarak şanssızlığım yüksek enflasyonda sert regülasyona maruz kalan bir şirkete yatırım yapmış olmam. Bu dönemde fiyatlama gücü olmaması büyük handikap gerçekten.
    En azından ihracatta dolar bazlı bir artış görebilseydim bir nebze umut verici olurdu.
    Şimdilik henüz ticarileşmemiş ürünlerin potansiyeli ve ihracattaki olası artış beklentim nedeniyle ortaklığa devam.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. denlis100 ve garipy arkadaşlarıma aynen katılıyorum tablo için denlis100 arkadaşın emeğine sağlık

8. Son 2-3 yılın faaliyet raporlarını tekrar gözden geçirdim 3-4 tespit yaptım . Sizin de fikrinizi almak isterim.
    2021 yılı ilk çeyreğe göre sektörde kutu bazlı %14.75 büyüme var bizde %7.54
    Bunun icin İeis aylik raporlarını iceledigimizde kutu bazlı büyümenin çoğunluğu soğuk algınlığı ürünlerinde.%112

1- Devanin ilaç portföyüne baktığımızda fazla soğuk algınlığı ilacı yok. En çok ciro yapan ilaçlar listesinde amoklavin ve azitro yu sayabiliriz kış yogun kullanılan. O nedenle kutu bazlı artışta geride kalmış olabiliriz.

2- ilaç firmalarinin cirosunda 2 ve 3. Çeyrekte mevsimsellik etkisi olur. Devanin cironun %50 sini oluşturan ve son ruhsat alınan ilaçlarını incelediğimizde sanki o mevsimsellik giderek azalıp ceyrekler birbirine yaklaşacak diye düşünüyorum.

3- 2. çeyrek zammın tamamen yansıması ile brüt kar marjinin daha iyi duruma geleceğini düşünüyorum.

4- umarım 1. Çeyrek hepimizi ters köşe yapan ihracat 2. Çeyrekte yoğunlaşmış olur.

Bu bilgiler ışığında 1 milyar ciro rakamını 2. Çeyrekte görürüz inşallah .

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 133/533 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •