Sayfa 300/516 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400 ... SonSon
Arama sonucu : 4122 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. faiz artışı kuşkusuz ki ekonominin genel gidişatı için olumsuz fakat bizim bulunduğumuz sektör sebebiyle defansif bir sektör olmamız sebebiyle satışlarımızda yada karlılığımıza herhangi bir negatif etkisi olması beklenmez en önemli husus aslında bence burası. Faizi artışının şirketlere iki etkisi olur birincisi faizi yükseltenin devletin ana amacı artan faizlerle paranın maliyetinin yükseltilerek tasarrufların arttırılması ve talebin düşürülmesini ve nihayetinde bunun enflasyonun yavaşlatması beklenir bu gerçekleştiğinde döngüsel şirketlerin satışlarına olumsuz yansır ciro ve faaliyet karlarında düşüşler yaşanır bu kısım bizi pek ilgilendirmiyor çünkü faizler yükseldi diye kimse içmesi gereken ilacı bırakmaz yada çocuğu 39 derecedeyken hastaneye gitmeye imtina etmez böyle durumlarda insanlar arabasını değiştirmeyi erteleyebilir televizyonunu değiştirmeyi erteleyebilir ama faiz yükseldi diye kimse içmesi gereken ilacını içmeyi bırakmaz. ikinci etkisi kredi borcu olan bütün şirketleri ilgilendiriyor şüphesiz ki faiz artışı devanın da finans giderini arttıracaktır burada belirtilmesi gereken hususlar büyük yatırımlarını bitirmiş olan devanın yeni borçlanma gereksinimini olacağını sanmıyorum nakit akışında da bu çeyrek düzelme başladı diyebiliriz ortalama tahsilat süreleri daha kısalacağını düşünüyorum selecin haziran ayında artan banka kredileri ilaç fabrikalarının ecza depolarına vadeleri kısalttığının göstergesi olarak çeyreğin son döneminde yansımaya başladı artan karlılık ile birlikte yavaş yavaş banka kredi borçlarının azaldığını göreceğiz muhtemelen.

https://r.resimlink.com/pIQA1kHE.gif

İnvesting de bu yazıyı gördüm. Hiçbir kaynak ve bilgi yok. Ama araştırmaya değer diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Daha önce formda yazdığımız ve etken maddesini üretmiş olduğumuz, orjinali Novartise ait olan ilaç ürüne dönüşmüş.
    REVOPAG 12.5/25/50 MG FİLM KAPLI TABLET , 14 ADET/ Etken madde:Eltrombopag seskietanolamin
    olmak üzere 3 form olarak ruhsat alınmış. Hayırlı olsun

REVOPAG 25/50 MG 14 FILM KAPLI TABLET olmak üzere 2 formuyla fiyatı belirlenmiş. Hayırlı olsun

4.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku

İnvesting de bu yazıyı gördüm. Hiçbir kaynak ve bilgi yok. Ama araştırmaya değer diye düşünüyorum.
    Paylaşım için teşekkürler. Deva, aşı üretme yetkinliği olan bir firmadır (covid 19 sürecinde bilgilenmiştik).

Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku

Sayın KAFASINAGÖREYAZAN ortağımız yatırımcı ilişkileri ile görüşüp sormuş ve böyle bir çalışmalarının olmadığını söylemişler.Bende açık kaynaklarda bu yazının haricinde bilgiyle karşılaşmamıştım. Bilgilerinize..

6.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Sayın KAFASINAGÖREYAZAN ortağımız yatırımcı ilişkileri ile görüşüp sormuş ve böyle bir çalışmalarının olmadığını söylemişler. Bilgilernize..
    Bilgi için teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku

REVOPAG 25/50 MG 14 FILM KAPLI TABLET olmak üzere 2 formuyla fiyatı belirlenmiş. Hayırlı olsun
    Çok değerli bilgiler veriyorsunuz emeğinize sağlık..

TL Ciroya katkı sağlayacak nitelikli ürünlerin dahada artması dileğiyle yeni ilaçları bekliyorz DEV-ARGE'den

8. https://twitter.com/ilacendustrisi/s...39365506347139

Temmuzda ilaç sektörü satışlarında rekor büyüme var.. kutu bazınnda %48.. TLde %124..

Deva, ilk 6 ayda sektörün açık ara önünde büyüyordu (bkz faaliyet raporu).

%124 olarak verilen TL büyüme rakamı, sayın governorun açıkladığı %58 enflasyonun (yıl sonu tahmini) açık ara önündedir. muhtemelen enag rakamının da önünde oluruz.

faiz artışı ile, miktarsal bazda olağan potansiyelinin gerisinde büyücek bir dönem olacak (GSMH, 2023).. ilaç sektörü bu sene pozitif ayrışıyor..

Sayfa 300/516 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •