Sayfa 548/606 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598 ... SonSon
Arama sonucu : 4848 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Bugünde devre kesici girmez seri seri düşmez heralde... Muazzam bir bilanço sonrası bu düşüşlerin izahı ne ola ki?
    Son düzenleme : kazanmaliyim; 30-05-2024 saat: 13:04.

Avrupafa,Ortadoğuda ve Tayvanda savaş tamramları çalıyor.Yabancı kurun yaz aylarında yükselmeyeceği garantisi ile tahvillere girdi.Sonbahara kadar rezervlerimiz pozitif olur ve yabancı isterse çkkabilir.Ancak borsayı tahvilde para kazandıktan sonra düşünürler sanırım.O zamana kadar borsa düşer ise tahvil kazançlarını borsaya sürerler.Arkasından not arttırımı ile oluşan boğa piyasasında da satış yapabilirler

3.  Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Avrupafa,Ortadoğuda ve Tayvanda savaş tamramları çalıyor.Yabancı kurun yaz aylarında yükselmeyeceği garantisi ile tahvillere girdi.Sonbahara kadar rezervlerimiz pozitif olur ve yabancı isterse çkkabilir.Ancak borsayı tahvilde para kazandıktan sonra düşünürler sanırım.O zamana kadar borsa düşer ise tahvil kazançlarını borsaya sürerler.Arkasından not arttırımı ile oluşan boğa piyasasında da satış yapabilirler
    hisse bugün endekse paralel gidince olumsuz ne yazsam ne yazsam diye düşünüp tayvandaki gerilimi mi yazdınız tebrik ederim bugünü de boş geçmediniz

4. gelen 2024-1 çeyrek bilançolara bakınca geçen yılın aynı dönemine göre faaliyet karı ve net karını arttıran şirketi bulmayı bırakın hem faaliyet karı hem de net kar edebilen şirket hemen hemen yok gibi.
    Böyle bir çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre faaliyet karı ve net karın anlamlı bir şekilde arttırmış olan bir deva büyük bireysel yatırımcı ve fonların radarına girecektir.
    2023-4 dönem bilançosu birçoğunun dikkatini çekmiş gibi görünüyor 2024-1 çeyrek bilançoyla çek edeceklerdir durumu. görünen oki bu karlılıklar 2-3 çeyrekte de devam edecek gibi görünüyor.

Beklentilerinize katılıyorum ama kısa vadede ortam gergin.Ben 1986 senesinde yurtdışında çalışmamı sona erdirip Tğrjiye'ye göndükten sonra bşr yabancı arkadaşın teçviki ile IMKB ye girdim.İlk aldığım senetlwr Migros, Ereğli ve İş Bankası B hisseleri idi.O zamanlarda f/k=2 olan çok senet vardı.Ancak konjonktür kötüye gider ise millet f/k dinlemez satar kaçar.

6.  Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Beklentilerinize katılıyorum ama kısa vadede ortam gergin.Ben 1986 senesinde yurtdışında çalışmamı sona erdirip Tğrjiye'ye göndükten sonra bşr yabancı arkadaşın teçviki ile IMKB ye girdim.İlk aldığım senetlwr Migros, Ereğli ve İş Bankası B hisseleri idi.O zamanlarda f/k=2 olan çok senet vardı.Ancak konjonktür kötüye gider ise millet f/k dinlemez satar kaçar.
    sayın pej o ayrı bir konu onlar içinde ayrı forumlar ayrı başlıklar var borsaya mı yoksa sabit getirili yatırmlara mı yatırım yapmalıyız isimli başlıklar var o kunuları oraya yazmak daha doğru olabilir. Deva başlığındaki bu forumda şirketle ilgili olumlu olumsuz bilgi paylaşımı yapıyoruz. burada şirketi tanımayan yatırımcıların endişelerini gidermek için paydaşlar bilgi paylaşımı yapıyor şimdi birde buraya birde hisse yatırımı konusunda endişesi olan yatırımcılar gelip bu konuda endişelerinin giderilmesini isterse arakdaşların çoğu istifa eder haberin olsun

7. Vergi için bildirilen kar rakamlarına bakınca, ilk çeyrek 1-1,5 milyar tl arası bir kar gelebilir gözüküyor. Marj geniş biliyorum, EM yüzünden kafalar karışık, biraz olumsuz değerlendirildi galiba bu başlıkta, ya da aklımda öyle kalmış.

Sizin yorumunuz nedir?
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Şu anda hisse başı 0.22 TL olumsuz algılandı, ben de dahil.6600 TL temettü dalga geçmek gibi.Tamam büyüme potansiyeli yğksek bir hisse ama birçok yatırımcı,özellikle yabancılar temettüye önem verir, makul bir temettü hisse alım maliyetini azaltmaya yardım eder.Temettü vermeyen, hşsse fiyatını KAP haberleri ile desteklemeyen bir senet kısa vadede populer olmaz.

Sayfa 548/606 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •