Sayfa 423/519 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473 ... SonSon
Arama sonucu : 4145 madde; 3,377 - 3,384 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Söz konusu etken madde için, ilgili tarihte otoriteye ruhsat başvurusunda bulunuldu, ruhsat alınmış değil bu bilgiyi düzeltmek isterim.

Meksika'da birkaç üründe ticarileşme süreci küçük miktarlarda da olsa yakın zamanda başladı.
    Aşağıda belirtiğiniz ürün kısa vadede ticarileşme planında olmayıp, ürünler ruhsat süreçleri tamamlandıkça ticarileştirilmektedir.

Saygılarımızla,

Şirkete mail atmıştım yanıt geldi. Müjde Meksika'da ufakta olsa ticarilesme başlamış
    Sayın rodrigo44

Şirketin az çok gibi nicelik sıfatlarına pek güvenmeyin. Eski ortaklar hatırlarlar, 2021 yılında ciroya yaklaşık %15 katkı yapan onkoloji kapasitesini 3 katına çıkaran proje için toplam kapasiteyi %1.7 artırması hedeflenmektedir diye kap yayınladılar. Gerçekten de tamamlanınca max kapasiteyi %1.7 artırdılar. Ama işin ciroya katkı kısmından hiç bahsetmediler.

Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    https://www.hurriyet.com.tr/gundem/t...miyor-42408188

resmi yayın organında da bu haber çıktığına göre, fiyat konusu sıkınlı durumdadır.. oysa ki daha 2 ay önce %25 zam olmuştu..
    Teşekkürler haber için Sayın Maslak1
    Bikaç hafatadır gerek e-reçete gerekse sgk geri ödeme listeleri ilaç sıkıntısını işaret ediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Söz konusu etken madde için, ilgili tarihte otoriteye ruhsat başvurusunda bulunuldu, ruhsat alınmış değil bu bilgiyi düzeltmek isterim.

Meksika'da birkaç üründe ticarileşme süreci küçük miktarlarda da olsa yakın zamanda başladı.
    Aşağıda belirtiğiniz ürün kısa vadede ticarileşme planında olmayıp, ürünler ruhsat süreçleri tamamlandıkça ticarileştirilmektedir.

Saygılarımızla,

Şirkete mail atmıştım yanıt geldi. Müjde Meksika'da ufakta olsa ticarilesme başlamış

Ah bunları şirket kap atıp bildirse tüm borsa camiasi görse büyük olay bu işler sen kalk türkiyeden meksikaya ilaç sat.. Dünyanın dört bir yanından ruhsatlar al.. şirket biraz yatırımcıyı bilgilendirici olsa minimum 2 katı değere fiyatlanıyordu hisse.

4.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Sayın rodrigo44

Şirketin az çok gibi nicelik sıfatlarına pek güvenmeyin. Eski ortaklar hatırlarlar, 2021 yılında ciroya yaklaşık %15 katkı yapan onkoloji kapasitesini 3 katına çıkaran proje için toplam kapasiteyi %1.7 artırması hedeflenmektedir diye kap yayınladılar. Gerçekten de tamamlanınca max kapasiteyi %1.7 artırdılar. Ama işin ciroya katkı kısmından hiç bahsetmediler.
    Azda olsa bir kere başlanmış ya satışlar beni mutlu etti en son 10. ayda mail atmıştık sanırım meksika ile ilgili ozaman hiç satış yoktu. Bir yerden başlamışlar sevindirici kar topu etkisiyle büyüye büyüye gider diye umuyorum

4. ayda yüksek potent üretim binası tamamlanma kap'ında da %1,7 kapasite artışı diyor %1,7lik tarifeye bağlamışlar

Çerkezköy II Üretim Tesisimizde bulunan Yüksek Potent Üretim Binası tamamlanmış olup, Sağlık Bakanlığı denetimlerinden geçerek üretim faaliyetine başlamıştır. Eski üretim alanımızda üretilmekte olan solid onkoloji ürünlerimizin kademeli olarak bu üretim binamıza geçişi yapılacaktır. 19.295 m2 kapalı alana sahip olan üretim binamızın yıllık tek vardiyada 2 milyon149 bin kutu ilaç üretim kapasitesi bulunmaktadır. Söz konusu üretim binasının, toplam üretim kapasitemizi % 1,7 oranında artırması beklenmektedir.

Azda olsa bir kere başlanmış ya satışlar beni mutlu etti en son 10. ayda mail atmıştık sanırım meksika ile ilgili ozaman hiç satış yoktu. Bir yerden başlamışlar sevindirici kar topu etkisiyle büyüye büyüye gider diye umuyorum

4. ayda yüksek potent üretim binası tamamlanma kap'ında da %1,7 kapasite artışı diyor %1,7lik tarifeye bağlamışlar

Çerkezköy II Üretim Tesisimizde bulunan Yüksek Potent Üretim Binası tamamlanmış olup, Sağlık Bakanlığı denetimlerinden geçerek üretim faaliyetine başlamıştır. Eski üretim alanımızda üretilmekte olan solid onkoloji ürünlerimizin kademeli olarak bu üretim binamıza geçişi yapılacaktır. 19.295 m2 kapalı alana sahip olan üretim binamızın yıllık tek vardiyada 2 milyon149 bin kutu ilaç üretim kapasitesi bulunmaktadır. Söz konusu üretim binasının, toplam üretim kapasitemizi % 1,7 oranında artırması beklenmektedir.
    578 milyon kutu olan kapasite %1.7 artış sonrası 587 milyon kutu oldu. Olanı küçültmek/küçük göstermekte çok yeteneklilerdir.

6.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    578 milyon kutu olan kapasite %1.7 artış sonrası 587 milyon kutu oldu. Olanı küçültmek/küçük göstermekte çok yeteneklilerdir.
    Ben geçmiş kap haberlerine faaliyet raporlarınada baktım mesela bu Yüksek potent üretim binası kap ı var ama sayın Maslak1 3 yeni tesis diyor biri bu yüksek potent üretim binası. Diğeri sizin dediğiniz onkoloji kapasite artışı sanırım. 3. olan hangisi ?

Ben geçmiş kap haberlerine faaliyet raporlarınada baktım mesela bu Yüksek potent üretim binası kap ı var ama sayın Maslak1 3 yeni tesis diyor biri bu yüksek potent üretim binası. Diğeri sizin dediğiniz onkoloji kapasite artışı sanırım. 3. olan hangisi ?
    Sayın Ortak
    Yüksek potent dediği onkoloji. Diğerleri hayvan sağlığı ve biyoteknoloji olsa gerek.

8.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    geçen yıl yeni yapımı tamamlanan 3 tesis yeni onkoloji fabrikası yeni biotech arge binası hayvan sağılığı yeni üretim bandı kabaca 50 milyon dolar yatırım yapıldı bu 3 tesis için onkoloji fabrikası yatırımını şirket açıklamadı 50 milyon dolarlık yatırımı açıklamadılar sonra bu yatırımı biz bakanlığın teşvik ilanında çed raporunda görüp matrikste şirket haberi geçti şirketi aradık sorduk şirket ondan sonra yatırımla ilgili kap attı. sonrada attığı kapta yeni yaptığımız onkoloji fabrikası kapasiteyi % 1,7 arttırıyor diye değersizleştirmeye çalışan ifadeler kullandı. lakin şöyle bir durum var son finansal tablolarda ciroda adet olarak % 1 olan onkoloji ilaçları cironun % 15 ni oluşturuyordu yani satış adedinin % 1 olan yani 160 milyon kutunun % 1 i cironun yüzde 15 ni oluşturuyor kapasitedeki % 1,7 kapasite artışı kabaca 9 milyon kutu onkoloji ilacına tekabül ediyor buda mevcut fiyatlardan ciroya % 60 katkı yapabilecek bir üretim miktarı demek oluyor bütün bu yapıyı açıklarken sadece % 1,7 kapasiteye atıfta bulundular eğer % 1,7 atıfta bulunulacak bir değere yatırım yapılıyorsanız ve bunun için 50 milyon dolar yatımı göze alınıyor ise firmanın hali hazırdaki üretim tesislerinin değeri mantıken kabaca 3 milyar dolar olmalı tabi ki bu kadar değil ve bu yatırımı yaparken de düşündükleri şey tabi ki sadece % 1,7 artacak olan kapasite değil. Bütün bunları yazmamdaki maksat şirketin yaptığı işlerle ilgili bilgi verirken minimum etki ne ise o açıdan nasıl bilgilendirme yaptığını izah etmek bundan sonra soracağın sorulara aldığın cevapları muhakeme eder iken aklının ucunda bulunsun diye.

Sayfa 423/519 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •