Sayfa 521/521 İlkİlk ... 21421471511519520521
Arama sonucu : 4162 madde; 4,161 - 4,162 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    çok tuhaf bir dip not detay da söyleyim şöylede bir talihsizlik oldu aslında tamda enflasyon muhasebesinin olduğu bir hengamede firma kullanmış olduğu programı değiştirdi gereksiz bir ayrıntı ama zannımca 1-2 haftada buradan gecikmiş olabilir
    Umarım bugünleri unutturacak bir performans sergiler hepimizi mutlu eder 🙏. Düğüm yarın çözülecek bakalım

2.  Alıntı Originally Posted by Sayilar10 Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi etkileri tahmini gerçekten çok zor bir konu. Özellikle elimizde 2022 düzeltilmiş tablo mevcut değilken. O yüzden beklentilerim yüksek oranda sapabilir. Benim beklentim enflasyon muhasebesinin biraz daha olumsuz etkilemesi. 1,5-2 milyar bandında bir net kar gelebilir. Hatta bandın alt tarafına daha yakın da olabilir. VUK gelir tablosuna yakın bir kar iyi bir net kardır. Enflasyon muhasebesinin olumlu etkilemesi çok zor, ne kadar az olumsuz etkilerse o kadar iyi.
    Önemli bir nokta da 2022 düzeltilmiş tabloya göre nasıl bir sonuç ortaya çıkacağı. Orada enflasyondan arındırılmış favök ve net kar üretimi göreceğimizi düşünüyorum. Piyasa bakış açısı buraya da yoğunlaşıyor zaman zaman. Bu nedenle sürpriz bir şekilde olumlu tepki de görebiliriz.
    2022yi enflasyon düzeltmeli görmüş olmak, tahmin kalitesini artırmaya çok yardım ederdi..özellikle amortisman etkisini de anlamaya yardımcı olurdu. şirketin "yeni normali"ni ("enflasyon muhasebeli normal")hiç bilmemek, karanlıkta kör döğüşü gibi bir şey oluyor.. yarın öğrenmiş olacağız..

değerlendirme için teşekkürler

Sayfa 521/521 İlkİlk ... 21421471511519520521

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •