Sayfa 374/486 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon
Arama sonucu : 3884 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1. 100 200 de gozumuz yok . 29 yapsa tuyecektik . Yillardr rehin aldi zaten . Olmadimi olmuyor iste sans .

2.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Brezilya dedigin ulke dunyanin en buyuk 8. Ulkesi . Sen ise 22 . Ne ile neyi kiyasliyorsunuz .

Brezilyada bir sistem var duzen var sende ne var . Bizde cakili kaldik gercekler aci malesef .

Soran olursa %70 tarifeyi fiyatliyor dersinz 😀😀😀😀
    Bu sistemi olan Brezilya , Mars'ta bir koloni falan mı ) Adamların düzgün bir kanalizasyon sistemi bile yok..
    Siyasi çalkantılar, yolsuzluk, mafya, gasp ve uyuşturucu ticaretinin merkezi.
    Ekonomi büyük fakat nufus 220 milyon, halkın çoğu yoksulluk sınırının altında, çok sayıda homeless var..
    Pandemi 3-5 yıl daha sürseydi muhtemelen Brezilya nufusu yarıya düşerdi..
    Türkiye, nas ekonomisine geçmeden Brezilya ekonomisi ve Bovespa ile belli bir korelasyon içindeydi..
    Bize kıyasla pandemi sonrası stabil bir dolar kuru(5-6) var ve faizler 13-14 bandında.
    Özetle bence Türkiye, bir güney amerika ülkesi olsa, Brezilya olurdu, Brezilya bir orta doğu ülkesi olsa Türkiye olurdu..

3.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Internete erisim sorunsali olmadigi surece metaverse cagi tm anlamiyla gelmedigi surece bundan birsey olmaz . Bence satilsada alan olmayacak . Rica minnet yalvar yakar 3 5 atan olursa belki oda zaten simdiki fiyati

Bana gore durum bu . Kozal mi satilir thy mi bumu yada tcellin % bilmek kaclik payi bile alici bulur . Bunun kablolari alici bulur . Katmadeger yok
    Son 10 yılda ortalama her yıl 1 milyar dolar fiberoptige yatırım yaptı.
    Turkiyenin %90 nüfusuna fiber getirmiş durumda.
    Fiber internette ciddi kar potansiyeli var
    Ne Çin riski var, ne resesyon riski.
    Seçim sebebiyle temmuza kadar zam yapmadılar, üstüne deprem giderleri oldu.
    3.ceyrek bilancosu gelsin sonra konuşalım.

4.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Son 10 yılda ortalama her yıl 1 milyar dolar fiberoptige yatırım yaptı.
    Turkiyenin %90 nüfusuna fiber getirmiş durumda.
    Fiber internette ciddi kar potansiyeli var
    Ne Çin riski var, ne resesyon riski.
    Seçim sebebiyle temmuza kadar zam yapmadılar, üstüne deprem giderleri oldu.
    3.ceyrek bilancosu gelsin sonra konuşalım.
    Hocam israrla fiber yatirimindan bahsediyorsun . Bunlar bos isler kaliteli nitelikli icerik ve hizmet yok

Tcell deki paycell varmi . Superonline turcell tv hizmeti . Suan her evde ve is yerinde tcell tv izleniyor ben dahil .

Sende tvbu diye birsey var ne ise yariyor . Seni goren kaciyor internetine bile tahammulu yok vatandasin .

Ne gibi yenilik etkinliktesin . Bu sorularin cvbi yok .

Zaten bu sorularin cvbi olsa sende artk ttkom almayacagm tcell artiriyorm demezdin .

Hicbirsey degismeyecek . 3.ceyrek gelsin onuda goruruz . Ceyrek bitiyor zaten elde birsey olsa kendileri yapisirdi .

5.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Bu sistemi olan Brezilya , Mars'ta bir koloni falan mı ) Adamların düzgün bir kanalizasyon sistemi bile yok..
    Siyasi çalkantılar, yolsuzluk, mafya, gasp ve uyuşturucu ticaretinin merkezi.
    Ekonomi büyük fakat nufus 220 milyon, halkın çoğu yoksulluk sınırının altında, çok sayıda homeless var..
    Pandemi 3-5 yıl daha sürseydi muhtemelen Brezilya nufusu yarıya düşerdi..
    Türkiye, nas ekonomisine geçmeden Brezilya ekonomisi ve Bovespa ile belli bir korelasyon içindeydi..
    Bize kıyasla pandemi sonrası stabil bir dolar kuru(5-6) var ve faizler 13-14 bandında.
    Özetle bence Türkiye, bir güney amerika ülkesi olsa, Brezilya olurdu, Brezilya bir orta doğu ülkesi olsa Türkiye olurdu..
    Vay vay okurken dedim heralde sahap yaziyor . Bir tik otesi brezilyada cok olay var onladin cds niye dusuk ozaman lafini bekledim .

Brezilyada dolar kuru 5 senedir ayni yerde asfari ucret 250 dolar 300 dolar civarinda .

Banane yoksullugundan sisteme bakarm gelire bakarm . Dunyanin 8.buyuk ekonomisi .

Senin ulken sabah aksam halk ekmek kuyrugunda ne elde etmissin .

Bunun bir tik otesi alman japon cin firmalari ile karsilastirma yapmak .

Brezilyann cds o ekonomik guveni o ulkenn sirketlerinn degerini sagliyor sende bu yok okkeyyy

6. Yarin borsa 15 bin olsa yabanci dolsa buyuk sirketler halka arz olsa . Tcell superonline paycell halka arzi yapabilir . Ttkom ne arz edebilir . Hicbirsey cunku arge yok calisma yok nitelik yok . Tek bildikleri kablo dosemek .

Ttkom pahali arz oldu bunun sancisini cekiyor cekecek . Hata yaptik ozelestiri yapiyorz . Malesef .

7.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Vay vay okurken dedim heralde sahap yaziyor . Bir tik otesi brezilyada cok olay var onladin cds niye dusuk ozaman lafini bekledim .

Brezilyada dolar kuru 5 senedir ayni yerde asfari ucret 250 dolar 300 dolar civarinda .

Banane yoksullugundan sisteme bakarm gelire bakarm . Dunyanin 8.buyuk ekonomisi .

Senin ulken sabah aksam halk ekmek kuyrugunda ne elde etmissin .

Bunun bir tik otesi alman japon cin firmalari ile karsilastirma yapmak .

Brezilyann cds o ekonomik guveni o ulkenn sirketlerinn degerini sagliyor sende bu yok okkeyyy
    Öncelikle ben Türkiye ekonomisi, Brezilya ekonomisinden büyük falan diye bir şey demedim. Bizim ekonomi daha iyi yönetiliyor diye bir şey de yazmadım. Zaten ekonomi iyi yönetilse 1 tl 1,5 real den 0,18 real e düşmezdi..
    Dediğim şey benzer yapısal sorunları olan gelişmekte olan iki ülke dedim.

Şunu dersen sana hak verirdim;
    Telefonica Brazil, Sau Paulo Katolik Kilisesi Mezunları tarafından değil, dünyan en büyük telekom gruplarından biri olan Telefonica Spain alt şirketi olarak özelleştirilmiş ayrıca bu şirketin TTkom dan %80 daha fazla abonesi olmasına rağmen iki şirkette aynı sayıda çalışan var. Bu sebeple TB 6 aylık cirosu 5,2 milyar usd ken , ttkom un 1,2 milyar usd...Piyasa da geçen aylarda birini 15 milyar dolar piyasa değeri ile fiyatlarken diğeri 3,5 milyar piyasa değeri ile fiyatlamış.

Ben zaten telekom bu bilançolar ile öyle %70 lik tarife zamları ile hemen yarın 7-10 milyar usd piyasa değerine gelecek demedim. Taahhütlü 24 Mbps sınırsız fiber internet ücreti 220 tl , 4 paket sigara parası... Son 5 yılda internet ücreti dolara, enflasyona, asgari ücrete herşeye yenilmiş.

Seçim nedeniyle politik kaygılar bir tarafa bırakılıp enflasyon üstü tarife zamlarına devam etmesi ve opex giderlerini düşürmesi gerekiyor ki bilançolar düzelsin yoksa bu ttkom bir 5 yıl daha endeks altı getiri getirmeye devam eder..

tam bir zulüm tahtası oldu.. aylık grafik peşine düştük.. tlekom düşmeye doymadı..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

Sayfa 374/486 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •