Sayfa 442/484 İlkİlk ... 342392432440441442443444452 ... SonSon
Arama sonucu : 3871 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

TTKOM - Türk Telekom

Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    3 -5 dolar hesabını nasıl yaptığınızı bilmiyorum ama hisse 3 dolar olursa piayasa değeri 10.5 milyar dolar, 5 dolar olursa 17.5 milyar dolar eder.Bu piyasa değerine ulasması için bayağı önemli bir büyüme içinde olması lazım. Zira hali hazırda thyao 12.1 milyar dolarda.
    Elinizde matriks veya ideal varsa geçmiş yıllarda thy ve ttkom piyasa değerleri kıyaslaması yapabilirsiniz. Maalesef ben traidwiew de baktım veri sağlık değil ve çok geçmişe gitmiyor. En son 2017 yılında ttkom için 8.3 milyar $ thy ise aynı dönemde 4,5 milyar dolar görülüyor. Ama dediğim gibi emin değilim. Eğer elinde daha eski pd ($) kıyaslaması yapabilecek varsa arkadaşa ve bizlere geçmişte böyle ttkomun thy yi piyasa değeri olarak geçip geçmediğini söylerse seviniriz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

2.  Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    3 -5 dolar hesabını nasıl yaptığınızı bilmiyorum ama hisse 3 dolar olursa piayasa değeri 10.5 milyar dolar, 5 dolar olursa 17.5 milyar dolar eder.Bu piyasa değerine ulasması için bayağı önemli bir büyüme içinde olması lazım. Zira hali hazırda thyao 12.1 milyar dolarda.
    Oralar gelir gelirde 2071 de gelir bu gidişle)

1,70 usd gelse benden alan da kazansın diye kılcıksız sahibine bırakacaktım ancak maç yine uzatmalara gitti..

Döviz basan Thy dışında hangi kamu şirketi doğru düzgün yatırımcısına kazandırmış??

Kalın kamu tahtasına 10 lira koyup, 10 lira kazanıp enflasyon dayağı yiyeceğime, potansiyel bebek şirketler bulup, 1 lirayı 10 lira yapma stratejine geri dönecem. )

3.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Elinizde matriks veya ideal varsa geçmiş yıllarda thy ve ttkom piyasa değerleri kıyaslaması yapabilirsiniz. Maalesef ben traidwiew de baktım veri sağlık değil ve çok geçmişe gitmiyor. En son 2017 yılında ttkom için 8.3 milyar $ thy ise aynı dönemde 4,5 milyar dolar görülüyor. Ama dediğim gibi emin değilim. Eğer elinde daha eski pd ($) kıyaslaması yapabilecek varsa arkadaşa ve bizlere geçmişte böyle ttkomun thy yi piyasa değeri olarak geçip geçmediğini söylerse seviniriz.

ttkom thyao'nun onunde oldugu donemler elbette var (hatra en yuksek 11 milyar dolari gordu bu donemde) ancak sektorel gelismeler son 10 yilda sadece bizde degil dunyada da iletisim sektorunun aleyhinde gelisti. Son 10 yila bakarsaniz borsanin acik ara en kotu performansini gosteren sektorun iletisim sektoru (XILTM) oldugu gozukuyor

Mesela whatsapp gibi uygulamalar nedeniyle telekom sirketlerinin uluslararasi gorusmeler gelirleri onemli olcude tirpan tedi. Ayrica dakika konusma ucretleri de dolar bazinda inanilmaz dustu. Eski seviyelerine gelmeleri de imkansiza yakin. Bu yuzden telefon sirketlerinin veri metkezleri ve bulut hizmetleri gibi alanlar bulup buyumeleri gerekir. ttkom'un son yaptigi anlasmalar ve isbirlikleri bu yonde adimlar ancak bunlarin buyuyup bilancoda anlamli etki yaratmalari icin zamana ihtiyac var.

Ayni bankalarda oldugu gibi eski fiyatlara bakip oraya cikmalarini beklemek cok dogru olmayabilir. 1.5-2.0 dolar arasi iyi bir fiyat hedefi olabilir dusuncesindeyim.

Alıntı Originally Posted by esozcan Yazıyı Oku
    günlük ve haftalıkta 8980.57 ile 8917.74 destekleri dikkat çekiyor..
    bu seviyede bir destek olmasında yarar var..

Son düzenleme : esozcan; 04-03-2024 saat: 20:22.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    ttkom thyao'nun onunde oldugu donemler elbette var (hatra en yuksek 11 milyar dolari gordu bu donemde) ancak sektorel gelismeler son 10 yilda sadece bizde degil dunyada da iletisim sektorunun aleyhinde gelisti. Son 10 yila bakarsaniz borsanin acik ara en kotu performansini gosteren sektorun iletisim sektoru (XILTM) oldugu gozukuyor

Mesela whatsapp gibi uygulamalar nedeniyle telekom sirketlerinin uluslararasi gorusmeler gelirleri onemli olcude tirpan tedi. Ayrica dakika konusma ucretleri de dolar bazinda inanilmaz dustu. Eski seviyelerine gelmeleri de imkansiza yakin. Bu yuzden telefon sirketlerinin veri metkezleri ve bulut hizmetleri gibi alanlar bulup buyumeleri gerekir. ttkom'un son yaptigi anlasmalar ve isbirlikleri bu yonde adimlar ancak bunlarin buyuyup bilancoda anlamli etki yaratmalari icin zamana ihtiyac var.

Ayni bankalarda oldugu gibi eski fiyatlara bakip oraya cikmalarini beklemek cok dogru olmayabilir. 1.5-2.0 dolar arasi iyi bir fiyat hedefi olabilir dusuncesindeyim.
    Olabilir olmayabilir. Zaten bu değil mi bütün konu. Ben olacağı yönünde görüş bildirim alırım yada olmaz diye düşünür ona göre hareket ederim. Ben sizin dediğiniz görüşe katılmıyorum demek istemedim. Sadece thy şu iken bu orayı nasıl görsün dediğiniz için elinizde veri varsa geçmişe bakıp bizi de bilgilendirebilirsiniz dedim. Yoksa başta thy pd si bu ttkom nasıl görsün değilde şu şu sebeplerden thy pdsi e erişemez deseydiniz cevap vermezdim. Yanlış anlaşılmasın. Nasıl ki eskilere bakıp yorum yapılmamalı diyorsunuz şuan. Sizin cümlenizde sebebi belirtmediğinizde havada kalıyordu. Saygılar.

Dip not: her sektörün güzel bir dönemi olduğunu düşünüyorum. Pandemi dönemi yıkılan havacılık sektörünün dönüşü gibi veya mükemmel banka sektörlerinin eksi dönemlere geçişi gibi. Tüpraş gibi rafineri şirketleri battı bitti elektrik dönemi geldi denilirken kıymetleri anlaşıldı. İletişimle ilgili değerini daha ortaya çıkaracak bir kriz çıkmayacak diye düşünülmemeli. Yeri gelir şu an 0.80-1 $ arası alınmaz diyenler 3-5 dolar arası birbirlerini ezebilirler. Dünyada ki sektörel gelişmeler bir kenara bizim ülkemizde borsa da bir hisseye yol verildi mi gideceği noktaları şu an telaffuz edersek delirmiş gözüyle bakabilirler diye çekinip söyleyemeyiz. Biz bunları borsamızda sürekli yaşıyoruz. Bir satış haberi gelir 5$ fiyatta bir bakmışsınız alım kuyruğu yüzünden alamıyorsunuz. Eğer bizlere zamanında tüp için söylenenleri dinleyip bıraksaydık tüplerimizi, şu an ah vah çekecektik.

" Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

6. Yapay zeka, nesnelerin interneti,5g,6g , dijital çağ konuşulurken bütün bunlar dumanlamı iletişim kuracak acaba.
    yazdıklarım yatırım tavsiyesidir. beni dinleyin görün ebenizinkini.

7. Bu şirket yıllarca ülkenin en değerli markasıydı. Halka arzı 3,5 dolar seviyelerinden yapıldı.5 dolar zirve fiyatları gördü. Şimdi abone sayısını katlamış,fiber altyapıyı tamamlamak üzere olan şirket eskisinden katkat kıymetli olmalı.
    yazdıklarım yatırım tavsiyesidir. beni dinleyin görün ebenizinkini.

8.  Alıntı Originally Posted by temelci Yazıyı Oku
    Yapay zeka, nesnelerin interneti,5g,6g , dijital çağ konuşulurken bütün bunlar dumanlamı iletişim kuracak acaba.
    Sektörde ileriye yönelik bütün ümitler bahsettiğiniz konularda zaten. Özellikle nesnelerin interneti konusu.

https://kurumsal.turktelekom.com.tr/...%20sa%C4%9Flar.

Ama maalesef fiyatlamalarda henüz buna bakan yok

TTkom'un son yaptığı işbirliği analaşmaları bu bakımdan da önemli ama fiyatlara bakarsanız bunlar çok etkili olmadı

Sayfa 442/484 İlkİlk ... 342392432440441442443444452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •