Sayfa 112/520 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon
Arama sonucu : 4155 madde; 889 - 896 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Uzun zamandır yazamadım selamlar arkadaşlar. Biryantinli poz vermiş baya çökmüş gözüküyor. Yatırımcıları yaktı El senedi de onu yakacak. Dolar da arttı ödesin bakalım. Bu iş Vakıf Bankı atlatmaya benzemez.....

2. Kim kime hatır için senetle 12 milyon USD verir?

Gizli kapaklı işler olabilir.
    Bu senet borcu diye şirketlerden 12 milyon $ tokatlanıyor.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by tiro Yazıyı Oku
    Yapılan her şey yasal, hiç bir sıkıntı yok, isteyen malını istediği kademeden satar, alır.
    Bugüne kadar gönderilen tüm KAP haberleri de yasal, eksiksiz.

İnsanlar okumayı, hesap yapmayı bilmediği için. Olan biteni yorumlayamadığı için bu kadar sıkıntı çekiyor. Daha kesin olmayan KAP haberlerine insanlar satın alarak atladı. Yapacak bişey yok. Bizim para kazanma hırsımızdan kaynaklandı. Herkes terste kaldı. Bilinçsizliğin sonucu. Madem bu kadar sıkıntılı durumlar vardı niye aldı o zaman bu kadar insan bu hisseyi almasaydı. Başka yatırım yapacak yer mi yok.

Bu KZ 'nun kansız bir insan olduğu gerçeğini değiştirmez.
    CEVAP 1
    Her şey yasal mı?
    Daha önceki yorumumda yazdım. TTK m.18/II’ ye göre, “Her tacirin, ticaretine ait
    bütün faaliyetlerinde basiretli iş adamı gibi hareket etmesi gerekirâ€

Adam dedi ki bu borç şirkete ait değil şahsıma ait. Peki mahkeme kararı ile borcun şirkete ait olduğu ispat edildi mi?
    Peki bu durumda KZ basiretli bir işadamı gibi davranmış mı?
    Yatırımcılar olarak biz bu basiretsiz davranış nedeniyle zarar gördük mü?
    Al sana her şey yasal sebep.

Buradan hareketle oluşan şüphe nedeniyle son 1 yılda yapılan tüm işlemler denetlenebilir.

CEVAP 2
    2020/12 Bilanço geldiğinde şirkete mail ile sorduğum soru ve aldığım cevabı buradaki arkadaşlar hatırlayacaktır.

9 Aylık bilançoda 7 milyon gösterilen gider kalemi 19 küsür milyon olmuştu.
    Sorum şuydu; 9 Ayda 7 milyon harcarken son 3 ayda ne yaptınız ki 13 milyon harcadınız?
    Cevap, efendim pandemi nedeniyle temizlik vs masrafları oldu vs vs
    Verilen cevaptaki samimiyetsizliğe baştan savmalığa bakar mısınız?

Değerleme ile ilgili 3 ay önce attığım maile ise hala cevap bile gelmedi.

Ne kadar yasal değil mi?

Ayrıca burada bir çok arkadaşın mail leri var abuk subuk cevaplar verilen.

Cevap 3

Size yasal bir bilgi vereyim.
    Şirketin bağlı ortaklıkları ve Romanyada varlıkları ile ilgili 2017/12 finansal tablo dipnotlarına bakın.

Merpa İmport Exp SRL üzerinde 140 milyon varlık olduğu orada şirket beyanında var.
    Buyurun bunu da siz sorun şirkete.
    O zaman dolar kuru 3.80 ve 140 milyon TL
    Bugün ki kurla TL ye çevirirsen 500 milyon yapar.
    Atıl duran ve şirkete hiç faydası olmayan bu varlık şimdi nerede? Daha doğrusu konsolide bilançonun neresinde bize gösteriversin

Her şey yasalmış?
    Kocaman PÖH diyorum

4. Maalesef yine olmadı Kemal Abi

5. İyi de bundan kat be kat fazlası Eplasta
    Yapıldı bunlara neden bir şey yapmıyorsunuz

https://www.borsagundem.com/haber/sp...kaladi/1649857

6.  Alıntı Originally Posted by dünyalı Yazıyı Oku
    Kim kime hatır için senetle 12 milyon USD verir?

Gizli kapaklı işler olabilir.
    Bu senet borcu diye şirketlerden 12 milyon $ tokatlanıyor.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu borcu şirket ödemek zorunda kalırsa Kemal Zorlu ya ödediği kadar meblağı borç yazacak, faizde işletecek, cebe atma gibi bir durum mümkün değil. Bunu Kemal Zorlu da çok iyi bildiğinden borcu kendisi ödeyecektir, belkide çoktan anlaşmaya varmış ödeme planının yasal bir zemine oturması için icra tutanağına geçirmek için işlem başlatılmış olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    bu yapılanların hepsini SPK ya yazıyoruz ve yazdık.
    SPK belge istiyor bizden
    biz ne savıyız ne polisiz
    biz ihbar yapıyoruz
    gereğini kurumlar yapmalıdır.
    bu işlem hareketlerini izleme takip etme
    yetkileri onlara olmasına rağmen bizden belge istemeleri çok komik oluyor
    bu işlerin böyle olduğunu bilenler de bu arena da istediği
    gibi at koşturuyorlar
    Spk ya yazarak çok güzel bir şey yapıyorsunuz, ama her yazılan yazının araştırılması sebebiyle tahsislinin onayını geciktiriyorsunuz. Onay gelmedikçe bu hissenin yukarı gitmesinin engelleneceğini kavrayamadınız sanırım. Şikayete devam edin en sonunda Mzhld alacağını kapamak için verilecek kağıtlardan vaz geçecekler ve fabrikaya Mzhld de bir haciz gönderip sayesinde alınan fabrika mülklerini kendi üzerine geçirecek, sonrada eplas ömrü boyunca mazhar a kira ödemek zorunda kalacak. Tahsisli olmazsa veya yukarı bir fiyattan olması durumunda Mazharın bu seçeneğinin de olduğunu biliyorsunuz değilmi. Bu tahsislinin bir an önce onaylanması durumunda 3 aylık bilançoda bu borç Eplas tan silineceği için 100 milyonun üzerinde bir kar da görüneceğini ama şikayetler yüzünden sürecin uzadığını bu sebeple kendi kendinize zarar verdiğinizide kavrayamadınız değilmi, tüm bu şikayetlerden sonra Mazhar ın yerinde olsam tahsisliden vaz geçer borcun nakit ödenmesini isterdim veya verilen borç ile alınan fabrika mülkleri ve makinaları eplastan kendi üzerime geçirir guzel de bir kira talep ederdim. Yok faiz işletiyorlarmış, tahsisliden gelen senetleri satacaklarmış falan filan diyen herkese de kapak olurdu bu hareket.

8. Bu arada Basmane çukurunu belediyenin ihalesi ile aldığımız zaman başladığını düşündüğüm, bu ihaleyi alamayıp grup şirketlerini batırmak için çaba gösteren kişiler artık yapacak birşey bulamayınca buradan, telegramdan tweterdan insanları sürekli şikayet etmeye yönlendirip şirketin kottan atılmasını sağlamaya çalıştığını düşünmeye başladım. Onun bunun gazıyla iş yapmayın, iyice düşünün bütün yaşananları olanları gözünüzün önünden geçirin sonrada kendi iradenizle bir adım atın.

Sayfa 112/520 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •