Sayfa 8/520 İlkİlk ... 6789101858108508 ... SonSon
Arama sonucu : 4153 madde; 57 - 64 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

Alıntı Originally Posted by Melasis61 Yazıyı Oku
    Yazını okuyunca aklıma geldi Bazı şirketlerde bedelli sermaye arttırımından red Yediğinde sürekli bedelli sermaye artırımı yapılamayacağı gibi cevaplar verilmiştir böyle şirketler var okumuştum eplas ta son dört sermaye artırımına bakın hepsi bedelli bu yüzden red yemiş olabilir ve şirket bu utanç verici durumu açıklamıyor olabilir.
    Yukardaki yorumumda yazmıştım;
    Şirketin bilindiği kadarı ile yurtdışı şirketleri ve varlıkları var mı? -Var
    Peki bu şirketler yüzmilyonlara varan malvarlığına sahip iken şirkete ekonomik bir katkıları var mı? -YOK

Peki bu atıl varlıklar orada dururken borsada hisselerini yayıp yatırımcıların cebine göz dikmek ne demek oluyor o zaman.
    KZ bu malları kendine mi ayırmış yani?

Daha yeni TUCLK Malta daki şirketi ve üzerindeki gemiyi 4.750.000 USD ye bu hafta sattı, aynı zamanda yüzde 500 bedelli süreci SPK da 3 haftadır bekliyordu.
    EPLAS ve TUCLK gelişmeleri üst üste koyunca bir paralellik var gibi. Acaba TUCLK bedelli kararı alınca ona da benzer tepki vermiş olabilir mi? TAbi tamamen tahmine dayalı bir çıkarım yapıyorum. Bir bilgiye dayanmıyor.

2. 2017 tarihinde yaklaşık 55,7 milyar dolar yabancı payı vardı borsada. Şimdilere bu para 19 milyar dolar civarına düştü. Borsada çoğunlukla yerli yatırımcılar var. 2021 yılında rekor halka arz ve sermaye artırımı oldu. Başlarda bu arzlara talep çoktu ama sonraları bu arazlar yatırımcı soymak için kullanılmaya başlandı. Işık plastik arz fiyatının 3 katına çıkıp bedelsiz artırımı yaptı ve şimdi arz fiyatına geri döndü. Başkentgaz da olan bitenler ortada, alınan cezalar, manipülasyon yapan gruplar ortada. Malesef Türk borsasındaki küçük şirketlerin çoğu tefeci grupların eline geçiyor ve yatırımcılar soyuluyor. SPK da bunun farkında. 2021 yılı bültenlerini sürekli okuyorsanız sermaye artırımlarına gelen redler, cezalar, incelemelerin uzaması, onay sürelerinin uzaması dikkat çekici. Yatırımcıların mağdur olmaması için SPK ek tedbirler getirmeli, personal sayısı artmalı. Borsada cirit atan tefecilere, patronlara daha büyük yaptırımlar uygulanmalı. Borsa büyüyor, büyük paralar dönüyor; kurumlar da buna ayak uydurmalı. SPK ya Eplas hakkında çok şikayet gitti, gitmeye de devam ediyor. Son manipülatif satış için ben de başvuru yaptım. Göz göre göre işlem yaptılar. Peki Kemal Zorlu bu yaptığının suç olduğunu bile bile neden böyle bir işlem yaptı ? Güvencesi ne? 26 dan sattığı malı, kim? Kime 23,5 dan devretti? Bu kayıtlar bulunamaz mı? Aralarındaki illiyet bağı ortaya çıkmaz mı? Bal gibi çıkar. Dava söz konusu olduğunda her şey ortaya kolayca dökülür. Benim anlamadığım bu adamın nasıl bu kadar ceasur davranabildiği. Neyine güveniyor? Ya da kime güveniyor? Bu satışı yapanlar, aldık ama borsa düşünce kortuk sattık mı diyecek? Hukukta böyle bir savunmanın karşılığı yok. Artık şirketin akılla yönetilmediği ortada. Yatırımcıdan tahtaya alamadığı malları üstüne geçirme çabası olarak okuyorum bu işlemi. Bu kadar hırs , bu kadar aç gözlülük bir bedene çok fazla. Hırsında boğulmak diye bir tabir vardır. Kemal Zorlunun hırsı, göldü, deniz oldu, şimdi okyanusa dönüştü. Herkesi içine çekmeye çalışıyor ama nafile. Sen yapayalnız o okyanusta boğulacaksın Kemal.

3. Değerli ortaklarıma iyi seneler dilerim...
    Allah; barış, huzur ve mutluluk versin...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

4.  Alıntı Originally Posted by DUFRESNE Yazıyı Oku
    2017 tarihinde yaklaşık 55,7 milyar dolar yabancı payı vardı borsada. Şimdilere bu para 19 milyar dolar civarına düştü. Borsada çoğunlukla yerli yatırımcılar var. 2021 yılında rekor halka arz ve sermaye artırımı oldu. Başlarda bu arzlara talep çoktu ama sonraları bu arazlar yatırımcı soymak için kullanılmaya başlandı. Işık plastik arz fiyatının 3 katına çıkıp bedelsiz artırımı yaptı ve şimdi arz fiyatına geri döndü. Başkentgaz da olan bitenler ortada, alınan cezalar, manipülasyon yapan gruplar ortada. Malesef Türk borsasındaki küçük şirketlerin çoğu tefeci grupların eline geçiyor ve yatırımcılar soyuluyor. SPK da bunun farkında. 2021 yılı bültenlerini sürekli okuyorsanız sermaye artırımlarına gelen redler, cezalar, incelemelerin uzaması, onay sürelerinin uzaması dikkat çekici. Yatırımcıların mağdur olmaması için SPK ek tedbirler getirmeli, personal sayısı artmalı. Borsada cirit atan tefecilere, patronlara daha büyük yaptırımlar uygulanmalı. Borsa büyüyor, büyük paralar dönüyor; kurumlar da buna ayak uydurmalı. SPK ya Eplas hakkında çok şikayet gitti, gitmeye de devam ediyor. Son manipülatif satış için ben de başvuru yaptım. Göz göre göre işlem yaptılar. Peki Kemal Zorlu bu yaptığının suç olduğunu bile bile neden böyle bir işlem yaptı ? Güvencesi ne? 26 dan sattığı malı, kim? Kime 23,5 dan devretti? Bu kayıtlar bulunamaz mı? Aralarındaki illiyet bağı ortaya çıkmaz mı? Bal gibi çıkar. Dava söz konusu olduğunda her şey ortaya kolayca dökülür. Benim anlamadığım bu adamın nasıl bu kadar ceasur davranabildiği. Neyine güveniyor? Ya da kime güveniyor? Bu satışı yapanlar, aldık ama borsa düşünce kortuk sattık mı diyecek? Hukukta böyle bir savunmanın karşılığı yok. Artık şirketin akılla yönetilmediği ortada. Yatırımcıdan tahtaya alamadığı malları üstüne geçirme çabası olarak okuyorum bu işlemi. Bu kadar hırs , bu kadar aç gözlülük bir bedene çok fazla. Hırsında boğulmak diye bir tabir vardır. Kemal Zorlunun hırsı, göldü, deniz oldu, şimdi okyanusa dönüştü. Herkesi içine çekmeye çalışıyor ama nafile. Sen yapayalnız o okyanusta boğulacaksın Kemal.
    Merhaba,

Bütün yatırımcı arkadaşların yeni takvimini kutluyorum. Allah her birinize huzur bahşetsin. Huzur varsa, herşey vardır, tamamdır.

Güzel yazı kardeşim. 7-8 sene önce, Kemal bey ve ailesini hicvettğim firavun ve Nemrut benzetmesi yazımı hatırlattı.

Adam o kadar aç ki...

Toprak bile istemiyor adamı.., doymaz diye...

İyi bir gece, pazar ve hafta diliyorum.

Saygılarımla,

http://www.sonkaleizmir.com/haber/Ik...uk-ilgi/104293

Fuarda önemli iş görüşmeleri ve bağlantılar yapıldı diyor.

3 Ay geçti, biz duyduk mu bağlantı vs ?

6. Şirketler arası karmaşık ilişkiyi anlamak için yaptım. Yüzdeler şirket içerisindeki payı gösteriyor.

7.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Bütün yatırımcı arkadaşların yeni takvimini kutluyorum. Allah her birinize huzur bahşetsin. Huzur varsa, herşey vardır, tamamdır.

Saygılarımla,
    aynen bende katılıyorum bu dileklere

8. evet bugün 3 ocak 2022
    bugün önemli gün
    Yıllar sonra
    ANA pazarda işlem görecek
    alt pazardan en önemli farkı bence
    Açığa Satış ve Kredili İşlem yapılabilecek
    işlem hacmi bir haylı artabilir
    ve
    açığa satışlardan dolayı ralli yapma olasılığı var

ytd