Sayfa 488/518 İlkİlk ... 388438478486487488489490498 ... SonSon
Arama sonucu : 4139 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by NİL35 Yazıyı Oku
    kboru ,eşleşmesine bakmanızı tavsiye ederim
    Merhaba,

Vah vah!

Tavan tavan gidiyorlar, çok üzüldüm.

Yazık.

Alıntı Originally Posted by NİL35 Yazıyı Oku
    ne yani, şirketleri degerlendirirken gelecekle ilgili varlık projeksiyonları hesap edilirken TEMEL ANALİZ VERİ SETİNDEKİ PARAMETRELER fiyatlamalar için en önemli , en faydalı yol göstericilerdir. borsa yatırım politikasında, yatırımcı için az veya çok yatırım miktarında ölçü alınmaksızın mülti disipliner hesaplamalarla alım işlemine karar verilmelidir. yoksa kuzu gibi meletirler adamı....borsa yatırımcıların bu finansal bilinç sıçramasını yapmadan oyun alanında boy göstermeleri hisse lotlarını bir müddet sonra kumar pullarını çagrıştıracak ve kol kesmeler vs sürekli özsermaye kayıplarına yol açacaktır.velhasıl hisse fiyatlamaları borsamızda disinline alınmamıştır. vatandaş şöyle veya böyle kodlanarak KÖPÜKLÜ HAVUZDA YÜZDÜRÜLMEKTE VE SONRA ŞEKİLDE GÖRÜLDÜGÜ GİBİ KIZGIN YAG DOLU KAZANDA KIZARTILMAKTADIR.
    Merhaba,

Halen temel analiz, parametre, projeksiyon vs...

Paradigma ve kadma değer demeyi unutmuşsun bu arada.

------------------------------------------------------------------

Sen düştüğün kazandan çıkabildin mi?

30 senedir Eplas'a yaptığın yatırımın bir faydasını gördün mü?

Belki 75 bin-100 bin arasında, 3 yıl önce hisse sattıysan bir faydası olmuştur.

Elindeki hisseler yaptığın yatırımı karşılıyor mu?

Paran 30 sene bankada kalsa, 30 sene önce bir arsa veya tarla alsan, altın alsan paran ne olurdu hiç düşündün mü?

----------------------------------------------------------------

Borsa 8.000 olmuş, elbette kızaranlar olacak. 10.000 olduğunda kara geçerler.

Borsa 1.400 deyken, o kızaranlar şimdi ortalama 6 katı kardalar.

SEN ne kazandın?

Sen NE kazandın?

Sen ne KAZANDIN?

---------------------------------------------------------------

Seni yeterince tanımamış, oğlunla da burada tanışmamış olsam, 2 kişiden biri ile aşk yaşıyor derdim.

O da yok...

Hiç olmazsa Dr Abi bilmem kimi tıklıyor derdik.

--------------------------------------------------------------

Geçen günkü yazına teşekkür etmiştim.

Mektubuna bir cevap ve tahtada bir tepki geldi mi?

O da yok.

--------------------------------------------------------------

Senden ömrünü çalmışlar, parasal karşılığı yok bunun.

Namuslu insanlara yatırım yapmış olsan, şimdi büyük bir özel hastanenin sahibi olurdun. Baba oğul birlikte götürürdünüz.

3-5 ay önce yazdığım bir yazıda, ben kendi adıma, insanları hisseye özendirdiğim için özür dilemiştim.

Bir de, de ki; "Sevgili yatırımcılar, yatırım yaptığım hissenin bütün parametreleri ve verileri çok iyi, ama sahipleri namussuz çıktı, özür dilerim."

O zaman sana daha saygı duyarız.

Sana hiç saygısızlık etmedik.

Gerçekçi ol. Gerçek yazılar yaz.

Bunlar, ahlaksız, namussuz insanlar çıktılar de.

Korkma, ahlaksız ve namussuz oldukları verilerle kayıt altında.

----------------------------------------------------------

3 sene önce, 50 liradan bu kazana düşenlere de biraz üzül.

----------------------------------------------------------

Kuzey borunun sahipleri bakarsınız bizim hisselere de el atarlar. Holding haricinde hissesi olan yok. Yeterince hisse alıp, yönetime girmeleri hiç de zor değil.

İyi bir plan ve proğramla neden olmasın? Gerekli hukuki müdahalelerle de o imtiyazlı hisseleri de bunların g ötüne sokabilirler.

Sibel.., patlayasın.

Saygı ve selamlarımla,

2. Eplas sahiplerini insan sanıp yatırım yapan lakin zarardan başka bir karşılık alamayan eplas yatırımcısı bir arladaşımız 37 yaşında dün kalp krizinden vefat etti.Ne hayalleri vardı eplasa dair nereden bilecekti ve bilecektik sahiplerinin doymayan açgözlü bir yaratık olduğunu
    Bu ölen arkadaşın hakkını ahirette verirsin inansanda inanmasanda
    Yazıklar olsun sibel zorlu sana milyon kere yazıklar olsun
    Bizide yedin hala doymadınız
    Bu şirkete yatırım yaparken patronun karakterine bakmak gerekiyormuş bakmayı maalesef düşünemedik

3. )
    sn.ercanbay, bu hayat bu kadar BİREYSELLEŞMEYİ kaldırmaz. ben senin yerinde olsam HADDİMİ, SINIRIMI bilirim. önce ilkokul üçte matematikte ögretilmeye çalışılan KÜMELERİ bir ögren istersen . IQ buna yeterli olmuyabilir. MEVLANA felsefesini tekrar gözden geçir. had ve sınırı en iyi tanımlayan ANADOLU FİLOZOFU dur. üzülerek söylüyorum çogunuz o vahşi kapitalist düzenin ürettigi kaba, vandal ,küfür ve edepsizligi ,sanal alemde kontrolsuz yazı yazdıgını sanan hatta bunu sanatsal bir yapıt gören neydügü belirsiz kimlik bocalaması içinde kendini arayan tipler.
    hayrola ,sen kimsin sınırını aşarak herkesi kendine benzetmeye çalışıyorsun. sana tavsiyem kimsenin özeline girme. benim hiç bir yazımda hisse ile ilgili spekülatif ,manüplatif yazı , ima bulamazsın. çerçevesi BELGE ve BİLGİ ile sınırlıdır. sürekli mıdık atarak karşı insanları polarize ederek ,kendinin düştügü psikoza ,hezayanlara ortak mı arayorsun. hele bir düşün bakalım ...... veya boy aynasına geç kendini bir tanımaya çalış. bu öfken ,bu çaresizligin ,bu zihinsel çöküşün nedenini ögren ve tedavi için hekimden yardım al. ya işin gücün yokmu senin. her gün bu sayfaları kendine özgü çamur üslübunla kirletiyorsun. bak ne güzel mzhld para kazandın eplas ile arbitraja girdin oda kazanç fırsatı verdi. sana göre ben senin beşte birin kazanamamışım(geçen yazındasorgulamışsın.). NE MERAKLISIN ....? özel hayatıma kadar niçin merak edersin. 1.82 boyunda ,esmer çok yakışıklı bir gençtim. hacettepede tıp egitimi ve ihtisaslarımı yaparken tam 15 sene evleninceye kadar çok eglendik doyasıya ve fazlasıyla kadın arkadaşım oldu. bu konuda hiç gözüm arkada kalmadı. ama sen nedense FALLİK DÖNEMDE saplanıp kalmışsın. işin çok zor dostum. son tavsiyem yine bir ANADOLU FİLOZOFU şöyle der ^^ELİNE ,DİLİNE ,BELİNE ^^ MUKAİT OL. kendi iradenle borsada yatırım yap .her gün EPLAS sayfasını lütfen kirletme.
    insanoglunun en önemli özelligi ,hatadan ders çıkarır. madem bu yatırım yalnış ,bir hata olarak görüyorsun hissemi yok be koçum. kişi ; bu kadar yaş ,yaşanmışlık sürecinde , cinselligi böyle sanal alemde ,hedefsiz ve olumsuz kötü anlamda kullanmaz. bütün objelerin cinsel organları çagıştırarak küfür amaçlı kullanılması hangi gizlenmiş sapkınlıkların farkına varılmadan bilince çıkarılması bir psikoanalizin ilk konusu oldugunu söylememimi istemektesiniz. VESSELAM !
    Son düzenleme : NİL35; 15-12-2023 saat: 19:33.

4.  Alıntı Originally Posted by NİL35 Yazıyı Oku
    )
    sn.ercanbay,

Bla, bla, bla

.........
    .........

Bla, bla, bla
    ...........

farkına varılmadan bilince çıkarılması bir psikoanalizin ilk konusu oldugunu söylememimi istemektesiniz. VESSELAM !
    Merhaba,

Yine öfkeni yatırımcı arkadaşına kusmuşsun.

Bunu diyorum işte.

Saygı çerçevesinde, sorgulamanı istiyorum sadece.

Benim sana yazdıklarıma bakkkk,

Senin bana yazdıklarına.

--------------------------------

Ben para kazandığımı defalarca yazdım.

Sen niye kazanmadın, onu sorgula diyorum.

Ne halin varsa gör...

Ömrünü çalan hisse senedinin sahiplerini şimdi sorgulamazsan,

Öbür tarafta bol zamanın olacak.

Allah uzun ömürler versin.

Saygılar,

5. Dr abi bedelli için 3 yıl önce 40-50 TL den hisse sattığını bedelli parasını hazırladığını söylemişti

Bence çok iyi kazanmıştır.

6. Şirket ile herkesin beklediği biraz adam gibi bir yönetimle beraber elde olan gayrimenkullerin değerinin hisse fiyatına adam gibi yansıtılmasının ardından, fiyatın düzgün yerlere gidip iyi bir kazanç sağlanması sadece.

Yoksa bu şirket piyasada rekabetçi olmayan fiyatlarıyla berbat bir pazar payına sahip. Marmara bölgesinde ürün satamıyor, satışların %50'den fazlası sadece ege bölgede. Bununda sebebi bu bölgedeki marka bilinirliği ve alışkanlıklar. Arkadaşlar EGE YILDIZI İSTANBULDA, ANKARADA, SAMSUNDA, ADANADA, BURSADA tanımayan yüzlerce tesisatçı var. EGE YILDIZ koskoca İSTANBUL'DA MAL SATAMIYOR!!! Allah aşkına İstanbul'da olmayan şirketin neyinin büyümesinden bahsedeceğiz? Markanın reklamları berbat, tesisatçı seminerleri berbat, fiyat rekabetçiliği berbat!!! Tutturdular bir "biz kaliteli ürün yapıyoruz" terhanesi yıllardır gidiyor. Daha dün piyasaya çıkmış Kuzey Boru ortalıkta fırtınalar estiriyor, Fırat plasiğin kendine ait hurda işleme tesisi var ve adamlar hammaddeyi istedikleri gibi üretiyor, kalde piyasada çok ciddi bir yere sahip oldu fiyat/performans ürünleriyle. Kıçı kırık sanica borunun cirosu Ege Yıldız'dan fazladır. Ege Yıldız maalesef piyasada rekabetçi bir firma olmadığı için ne satışlar, ne de cirolar doğru düzgün artmıyor!!! Neymiş efendim "kurşunsuz boru" yapmışlar!!! Yahu ürettiğin pvc temiz su borusu piyasadaki fiyatı düzünden doğru düzgün satmıyorken o saçma sapan "kurşunsuz boruyu" kime satacaksın?

İçinde bulunduğu piyasaya gerek ürün gamı, gerek rekabetçi fiyat politikaları, gerekse tanıtım yönünden adam gibi yatırım yapılmadığını büyük yatırımcı zaten biliyor ve hisseye gelmiyor. Bu kafadaki insanların olduğu bir şirkete kim yatırım yapsın? Ancak arada bir robotların al verdiği sistemde BOFA'nın robotlarına takılıp yükselip sonra o robotlarla çakıyorlar olan tamamen bu.

Bu kafa değişmediği sürece bu işler düzelmez! Allah hepimize sabır versin...

7.  Alıntı Originally Posted by dünyalı Yazıyı Oku
    Dr abi bedelli için 3 yıl önce 40-50 TL den hisse sattığını bedelli parasını hazırladığını söylemişti

Bence çok iyi kazanmıştır.
    Ben de öyle bir şeyler yazdığını hatırlıyorum
    ama satıp satmadığını bilemem

8. herkese iyi haftalar , kuzeyboru üzerinden bir örnek vermek istedim, bugünkü kap a bakarsanız adamlar " yeni iş ilişkisi " başlığı altında yaptıkları 55,429 milyon tl değerindeki satış sözleşmesini duyurmuşlar .
    Egeplast ın satışlarını alt firması egeyıldız üzerinden yapması önemli değil , belediyeler , marka projeler veya orta büyük yerli ve yabancı firmalar ile yaptıkları satış sözleşmelerini pekala duyurabilirler .

Sn. bektes52 egeplast ın marmara bölgesinde , istanbul da satılamadığını yazmışsınız , borular havaleli malzemelerdir , Türkiye de nakliye pahalıdır , istanbul merkezli firmalarda ege bölgesinde kolay rekabet edemez . Bu işin çözümü farklı şehirlerde yeni tesis kurulumudur , ama egeplast yöneticileri bu konuya yıllardır kafa yormadığı için ege bölgesi dışında satışların düşük olması normaldir .

Sayfa 488/518 İlkİlk ... 388438478486487488489490498 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •