Sayfa 151/1001 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Viop XXXIX

1.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Düşüş başlangıcında 418 mikro lot (4.18 lot) short vardı. Şu anda elimde sadece 53 tane kalmış.
    Neden kapattığıma gelince, benim haberle pek işim olmaz biliyorsun, sadece dalgalara bakıyorum. Eğer çok çok büyük bir hata yapmıyor isem şu anda 4. dalganın sonlarına doğru geliyoruz. Bunun ardından 5. dalga ile 36800 üzerinde yeni zirve gelmesi gerekir tabi eğer sayım doğru ise. Bu yüzden yeni tur için eldeki shortları realize etmem lazım. Eh, kar da oldukça tatmin edici. Ver gitsin, alan da kazansın.
    Eğer şu anda hiç dikkate almadığım büyük çöküş senaryosu (28-26 bin hedefli) devrede ise yapacağım şey de şu. Eldeki shortlar biter bitmez, bu kez kademeli olarak long toplamaya başlarım.
    TA dan bağımsız, benim konjonktür analizime göre, ben de böyle bir seyir bekliyorum...ama bu işler belli olmaz tabi, tedbiri de elden bırakmamalı.

Özellikle powell ı baskı altına alıp, güvercin bir yol haritası koarpaya çalışıyorlar diye düşünüyorum..ukrayna işi vs de işin sosu.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2018
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    186
     Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    dolar saniyede 10 kuruş gidip geliyor. Biri volatiliteyi bitirdik mi demişti ?
    Volatilenin kitabı yazılıyor )

3. Bu alan satan işini takıp ediyorum ve haftalık bazda önemsiyorum.
    Bizim şirketlerin genel durumuna bakınca borsa aşağı gidemez diyorum.
    Fakat para hareketleri de bana (zirveden olan satış ve son günlerdeki satışlar)
    Adamlar satacağı malı satmış ve düşüşler çok kolay olur dedirtiyor.

O nedenle çok sert oluyor.
    Çünkü dert satmak değil.
    Satan zaten satmış.
    Yurt dışı düzelmez ise
    Bizde satış derinleşir
     Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    SPOT kapanış
    SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Rusya işinden bi cacık çıkacağını sanmıyorum..
    Ciddi savaş ihtimali olsa altın ın fişeklemesi lazım gelirdi..

V şeklinde aynen yukarı çizerlerse borsaları ve kriptoları şaşırmam..

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    dow için yeni bir tahmin alalım sn. jas
    Sn hayek,

Yukarıdaki 3 sayımdan kırmızı iptal. Şu anda mavi mi (33300 altına pek inmemeli) siyah sayım ile gösterilen büyük çöküş mü (29180 altına inmesi gerek) yoksa çizimde olmayan ikisi arasında 29180 altına inmeyecek bir sayım senaryosu mu doğru bunu anlamaya çalışıyoruz.
    Ben 32500-600 civarında shortlar bitecek şekilde yazdım emirleri. Düşmeye devam eder de 32500 altına iner ise her 30 puanda bir long toplamaya başlayacağım, nereye kadar inerse artık.
    Ama beklentim nedir derseniz, en kötü olasılıkla 32500-600 civarından yukarı dönüş beklerim. Mucize olursa 30000 civarından.

Yani, ben hala 36800 üzerinde 5. dalga zirvesi olması gerektiğine inanıyorum. Büyük çöküşün (ya da büyük realizasyonun, nasıl tanımlarsak artık) bu zirve sonrası olması gerek diye düşünüyorum. Buna karşın, 32500 altında bir endeks görmediğim taktirde bu zirveye long ile eşlik etmek yerine, uygun bir seviyeden short açmayı tercih ederim.
    Son düzenleme : JAS; 24-01-2022 saat: 19:06.

6.  Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    https://www.tradingview.com/x/LNJa5cLL/

SP500'ün buradan yukarı dönmesi bir ihtimal, dönmemesi durumunda pandemi yükselen trendi bitti demek durumundayız. Eğer buradan dönmezse 4287-4233 bandı var. Fakat oranın da altına giderse artık net düşen trend demek durumundayız.
    Ekim dibi 4272'den tepki geldi ama çok da kuvvetli diyemem. Burası ne kadar tutacak göreceğiz, ben buranın da altını bekliyorum açıkcası ama buradan da bir tepki geldi beklendiği üzere.

https://www.tradingview.com/x/dq1frjYq/
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

rusya hikayesinden kesine yakın olarak bir şey çıkmayacağını düşünmekteyim.

dow için 33.200 - 32.600 aralığından dönüş olacağını düşünüyorum.

şubat ayındaki gelişmelere bağlı olarak (ki ciddi gelişmeler olacak gibi duruyor) bist 100 için bilanço döneminin bitişi gibi 2400-2500 bandına hareket bekliyorum.

not olarak dursun burada. mart 15 gibi değerlendiririz.
     Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Yukarıdaki 3 sayımdan kırmızı iptal. Şu anda mavi mi (33300 altına pek inmemeli) siyah sayım ile gösterilen büyük çöküş mü (29180 altına inmesi gerek) yoksa çizimde olmayan ikisi arasında 29180 altına inmeyecek bir sayım senaryosu mu doğru bunu anlamaya çalışıyoruz.
    Ben 32500-600 civarında shortlar bitecek şekilde yazdım emirleri. Düşmeye devam eder de 32500 altına iner ise her 30 puanda bir long toplamaya başlayacağım, nereye kadar inerse artık.
    Ama beklentim nedir derseniz, en kötü olasılıkla 32500-600 civarından yukarı dönüş beklerim. Mucize olursa 30000 civarından.
    Yani, ben hala 36800 üzerinde 5. dalga zirvesi olması gerektiğine inanıyorum. Büyük çöküşün (ya da büyük realizasyonun, nasıl tanımlarsak artık) bu zirve sonrası olması gerek diye düşünüyorum. Buna karşın, 32500 altında bir endeks görmediğim taktirde bu zirveye long ile eşlik etmek yerine, uygun bir seviyeden short açmayı tercih ederim.

"yatırım tavsiyesi değildir"

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    işte bunlar volatiliteyi bitirme hareketleri.

yukarı dönüş yok diyor

ekonomi bakanı izkeyin dedi, bakın nereye düşecek ?

bekliyoruz, koca ekonomi bakanı

44 - 54 çalışıyordu
    42- 52 ye çektiler

Bakanımıza güvenimiz tam. Tabi önce 13.30 altı kapanışlara başlatsın doları.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 151/1001 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •