Sayfa 5/993 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Türkiye uzun zamandır yurtdışı döviz borçlanma ihalesi açamıyor. En son çok kısa vadeli (2025 vade) bir borçlanma denedi ama gerçek ihtiyacı olan 10 yıllık ve 20 yıllık eurobond ihraçlarını bir türlü açamıyor.

Nedeni sadece CDS değil. Son haftalarda özellikle uzun vadeli eurobondlar CDS 590'dan 530'lara düşmesine rağmen CDS ile uyumlu bir hareket sergilemek yerine tam tersi satış yiyor.

Bence FED nedeniyle bir anomali oluşuyor. CDS 590 iken fiyatı 89 olan 2045 vade kıymet CDS 535'e düştüğünde fiyat bazında çöküp 84.5'lara kadar düşebiliyor.

Sanırım Maliye bakanlığı seçimler öncesi muhtemel uzun vadeli bir dış borçlanma ihalesi için Londra'da temaslarda bulunmak istiyor.

Ancak FED faiz arttırırken , biz kesinlikle faiz arttırmayacağız. Reel faizimiz -%36. Bu durumu direk en yetkili ağızdan taahhüt ediyoruz demek neye hizmet eder onu anlamadım.

Bu tür dengesiz politikalar şartları daha da zorlaştırabilir.
    Ilk cumleyi anlamadim. Nedemek ihale acamiyor? Acsin beklesin belki alan olur

Yani acmak icin birisinden izinmi almak gerekiyor?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
    Morgan Stanley: Tarihteki en büyük parasal sıkılaşma geliyor

https://tr.euronews.com/2022/02/04/m...-lasma-geliyor
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Yarin kismetse buranin pazarina ve balikciya gidecegim. Tum fiyatlari toplayayim bakalim.

Milli Savunma Bakanı Akar: “COVID-19 test sonucum pozitif çıkmıştır. Çok şükür sağlık durumum iyi olup gerekli tedbirleri alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,686
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Tamam taraflardan biri moruk, laf sokma huyu var ve bazen işi uzatabiliyor.

Ama diğer tarafa hiç uyarı yapmamışsınız? Diğer taraf kendisine küfür edildiğini yazdı.
    uzatma ayvagöbeknuri, okuduklarımı anlayacak kadar tecrübem var.

diğer taraftan moruka hiç laf sokma yok iken kaşımaya başladı.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

6. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, katıldığı canlı yayında daha önce Erdoğan'ın açıkladığı doğal gaz desteğiyle ilgili hem tarih hem de desteğin miktarını paylaştı. Şubat ayının ikinci yarısında başvuruları alacaklarını belirten Bakan Yanık, "Mart ayında destekleri vereceğiz. Yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında yardım yapacağız" dedi

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Ilk cumleyi anlamadim. Nedemek ihale acamiyor? Acsin beklesin belki alan olur

Yani acmak icin birisinden izinmi almak gerekiyor?
    Açmak istiyor tabii ama ön talep toplama ve araştırma sonucu özellikle uzun vadeli döviz borçlanmaları için faiz o kadar yüksek çıkıyor ki ihaleye çıkmaktan vazgeçiyor.

Bu bir ara TL cinsi tahvillerde de oluyordu. Sonra kamu bankaları ve kısmen de merkez bankasının PY'leri de biraz motive etmesiyle direk ve/veya dolaylı yönden nispeten çözüldü.

Ancak çok uzun zamandır 10 ve 20 yıllık yeni borçlanmalarda başarı sağlanamıyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 5/993 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •