Sayfa 90/632 İlkİlk ... 40808889909192100140190590 ... SonSon
Arama sonucu : 5049 madde; 713 - 720 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    Youtube da ipe sapa gelmez videolar çekiyorlar.. Neymiş nakit akış sorunu varmış..evet var varda bu sorun yeni değil ki? Kaldıki devlette ise alacağın eninde sonu da alırsın.. Zaten bu sorun olmasa bu fiyatta aselsan mı olur?
    Satışlarında yada siparişlerinde ciddi bir sorun görünmüyor. Ukrayna savaşı tüm avrupayı ve bizi teyakkuza geçirdi. Artık savunma sanayi şirketleri ön plana çıkacak.Başka çare yok.Rusya resmen 40 milyonluk bir ülkeye, komşusuna saldırdı.Bu nedenle artık ülkeler savunmaya daha fazla bütçe ayıracaklar.Özellikle baltık ve iskandinav ülkeleri.
    Cumhurbaşkanının suudilere yaptığı gezi ile savunma sanayine bir hareketlilik getirebilir.Körfez ülkeleri güvenlikleri için zaten ciddi silah bütçesi ayıran ülkeler.
    Dahası Aselsan ihracatını artırıyor.Sivil yaşama yönelik projeler geliştiriyor. Ama fiyata yansımıyor. Yansıdığı zaman ise zaten ciddi bir çıkış olacak. Sabırla belkicez.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    Aselsanın bizim açımızdan en büyük problemi yönetimi. Ben yönetimi beğenmiyorum.En büyük olumsuz etkide bence bu.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Caatsa yaptırımları demoklesin kılıcı gibi tepesinde ikinci parti s400 alımları gündemde amerikanın bu konuya ayıracak zamanı yok ukrayna savaşından dolayı ayrıca barış görüşmelerindeki diplomasi çabamızdan dolayı stratejik olarak biraz öne çıktık şu an için zayıf bir ihtimalde olsa caatsa yaptırımları kalkarsa ciddi fiyatlamalara gider Şirket yarı iletken ürünler vede optik görüntülemeler sivil yaşam alanında ciddi ürünleri var mukayese edecek bir başka üretici yok aselsanın karşısında gel görki sürünüyor şirket Örneğin ŞİŞE camın kıyaslayacak ikinci bir firma yok gibi hemen hemen bu aselsanda böyle bakalım görelim zaman ne gösterecek

Alıntı Originally Posted by Ekşioğlu Yazıyı Oku
    Caatsa yaptırımları demoklesin kılıcı gibi tepesinde ikinci parti s400 alımları gündemde amerikanın bu konuya ayıracak zamanı yok ukrayna savaşından dolayı ayrıca barış görüşmelerindeki diplomasi çabamızdan dolayı stratejik olarak biraz öne çıktık şu an için zayıf bir ihtimalde olsa caatsa yaptırımları kalkarsa ciddi fiyatlamalara gider Şirket yarı iletken ürünler vede optik görüntülemeler sivil yaşam alanında ciddi ürünleri var mukayese edecek bir başka üretici yok aselsanın karşısında gel görki sürünüyor şirket Örneğin ŞİŞE camın kıyaslayacak ikinci bir firma yok gibi hemen hemen bu aselsanda böyle bakalım görelim zaman ne gösterecek
    Şişe fk 5 küsür ve gerçek fk..
    Kasa para dolu..

Bunda fk hem 7 küsür hem de fk gerçek değil..
    Kar kağıt üstünde var..kasa tam takır..

Sonuç: yerli ve milli savunma sanayi yalanlarıyla heba olmuş koca bir 5 yıl.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,660
    3.7 milyar dolara aselsan hem de 7 f/k.
    Bu fiyatlara alınabiliyor olma sebepleri 1.5 yıl sonunda tamamen bitecek.
    Aselsan hic bir kagıda benzemez. Radarıma girdi. x5 icin 2 veya 3 yil beklemeye hazırım.

6.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Şişe fk 5 küsür ve gerçek fk..
    Kasa para dolu..

Bunda fk hem 7 küsür hem de fk gerçek değil..
    Kar kağıt üstünde var..kasa tam takır..

Sonuç: yerli ve milli savunma sanayi yalanlarıyla heba olmuş koca bir 5 yıl.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Aselsan ile şişe,yi kıyaslamadım ayrı iş kolları var evet şişe yönetimi daha şeffaf objektif şişeyi kıyas yapacak dünyada dersem doğru olur ikinci bir firma şişe ölçeğinde üretim makina parkı kadro vs vs vs yok biliyorum aselsana gelirsek varlık fonu kapalı bir yönetim etkisizler yüksek maaşlı devlet memurları son söz saray.da yiğit bulutta yönetimde esas yaptıkları en büyük hata Liyakat değil sadakata önem veriyorlar yiğit bulutun ne işi var aselsan yönetiminde mesela norveç varlık fonu 50 milyar usd kar etmiş 2021 de bizim varlık fonu arpalık Aselsan ölçeğinde,de başka firma yok gibi

7.  Alıntı Originally Posted by Ekşioğlu Yazıyı Oku
    Aselsan ile şişe,yi kıyaslamadım ayrı iş kolları var evet şişe yönetimi daha şeffaf objektif şişeyi kıyas yapacak dünyada dersem doğru olur ikinci bir firma şişe ölçeğinde üretim makina parkı kadro vs vs vs yok biliyorum aselsana gelirsek varlık fonu kapalı bir yönetim etkisizler yüksek maaşlı devlet memurları son söz saray.da yiğit bulutta yönetimde esas yaptıkları en büyük hata Liyakat değil sadakata önem veriyorlar yiğit bulutun ne işi var aselsan yönetiminde mesela norveç varlık fonu 50 milyar usd kar etmiş 2021 de bizim varlık fonu arpalık Aselsan ölçeğinde,de başka firma yok gibi
    Çaykur ülkenin güzide şirketlerinden biri idi varlık fonuna geçti gün yüzü görmedi geçen yılki zararı 500 milyon küsur Türk telekomun ilk çeyrek karı %59 gibi öncki çeyreğe göre oldukça zayıf esas faaliyet yok gibi neden bu sayfada yazıyorsun ne alaka diyenlere varlık fonu git gide içi boşaltılıyor hissiyatı veriyor ( not yakında seçimler var seçim harcamaları arpalığına dönmesin)yoksa her birini yeniden kurmaya kalksan özsermayelerinden kat be kat kıymetli şirketler

Aselsan varlık fonunda değil, direkt saraya bağlı, yani siyasete bulaştı.
    Yabancıların uzak durması için bu sebep fazlasıyla yeterli.
     Alıntı Originally Posted by Ekşioğlu Yazıyı Oku
    Çaykur ülkenin güzide şirketlerinden biri idi varlık fonuna geçti gün yüzü görmedi geçen yılki zararı 500 milyon küsur Türk telekomun ilk çeyrek karı %59 gibi öncki çeyreğe göre oldukça zayıf esas faaliyet yok gibi neden bu sayfada yazıyorsun ne alaka diyenlere varlık fonu git gide içi boşaltılıyor hissiyatı veriyor ( not yakında seçimler var seçim harcamaları arpalığına dönmesin)yoksa her birini yeniden kurmaya kalksan özsermayelerinden kat be kat kıymetli şirketler
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ne Olursan Ol Önce İYİ İNSAN Ol

Sayfa 90/632 İlkİlk ... 40808889909192100140190590 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •