Sayfa 505/632 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 5049 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Aselsan mühendislerinden büyük başarı:
    Helikopterler için füzeye karşı tedbir sistemi geliştirdiler. Füzeyi havada parçalıyor
    Aselsan tarafından helikopterler için yeni 'Yönlendirilmiş Kızılötesine Karşı Tedbir Sistemi' Türkiye'ye kazandırıldı. Bu sistemle birlikte artık helikopterler başta olmak üzere hava araçlarının güvenliğinin artırılacağı aktarıldı.
    Omuzdan atılan füzelerin arayıcı başlıklarına lazerle müdahale edecek sistem ve devamında geliştirilecek çözümler helikopterler başta olmak üzere hava araçlarının güvenliğini artıracak.
    Elektro-optik, lazer ve aviyonik sistemlerin geliştirilmesi ve üretilmesi alanında uzun yıllardır çalışan ASELSAN, MANPAD ve diğer ısı güdümlü füzelere karşı her yönden tam koruma sağlayan, dünyada çok az ülkenin sahip olduğu Yönlendirilmiş Kızılötesi Karşı Tedbir Sistemi'ni Türkiye'ye kazandırdığını duyurdu. Anadolu Ajansı

2. Aselsan 2Ç2023 Sonuçları (Ziraat Yatırım)

Aselsan'ın 2023 yılı ikinci çeyrek ana ortaklık net dönem karı bir önceki yılın aynı dönemine göre %47 oranında artarak 3.146mn TL'ye yükselmiş ve hem bizim beklentimiz olan 5.802mn TL'nin hem de ortalama piyasa beklentisi olan 4.426mn TL'nin altında gerçekleşmiştir. Tahminimizdeki sapmada net finansman giderinin beklentimizin üzerinde gerçekleşmesi etkili olmuştur.

İkinci çeyrek karı sonrasında Şirket'in 6A2023'teki ana ortaklık net dönem karı geçen yılın aynı dönemine göre %41,1 oranında artarak 5.413mn TL'ye yükselmiştir.

Aselsan'ın satış gelirleri ikinci çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre %50,9 oranında büyüme kaydederek 9.770mn TL'ye yükselmiştir. Satış maliyetleri aynı dönemde %49,3 oranında artarken, brüt kar da %54 oranında artarak 3.244mn TL olarak gerçekleşmiştir. Operasyonel giderler aynı dönemde %67,1 oranında artarken, diğer faaliyetlerden kur farkı geliri kaynaklı 4.711mn TL net gelir kaydedilmiştir. Bunlara bağlı olarak da net faaliyet karı %140 oranında artarak 2Ç2023'te 6.994mn TL'ye yükselmiştir. Şirket'in FAVÖK'ü ise ikinci çeyrekte %49 oranında artarak 2.487mn TL'ye ulaşırken (ortalama piyasa beklentisi 2.489mn TL), FAVÖK marjı 2Ç2023'de %25,5 olarak (2Ç2022: %25,8) gerçekleşmiştir. Finansman tarafında Şirket 2Ç2023'de 3.023mn TL net finansman gideri (2Ç2022'de 556mn TL finansman gideri) kaydetmiştir. 835,7mn TL'lik vergi gideri sonrası şirketin ikinci çeyrek ana ortaklık net dönem karı 3.146mn TL olarak gerçekleşmiştir.

Şirket'in net borcu çeyreksel bazda %117 oranında artarak ilk yarı sonunda 13.857mn TL'ye yükselirken, ne borç /FAVÖK (yıllıklandırılmış) 0,6 puan yükselerek 1,2x olmuştur.

Aselsan'ın hedef hisse fiyatını, tahminlerimizdeki yukarı yönlü güncellemeler ve piyasa çarpanlarındaki değişikliklere bağlı olarak 32,55TL'den (%100 bedelsiz sermaye artırımı sonrasında düzeltilmiş fiyat) 49,30TL'ye yükseltiyoruz. Aselsan için daha önceki "EKLE" önerimizi ise "AL" olarak değiştiriyoruz.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
    www.ziraatyatirim.com.tr

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3.  Alıntı Originally Posted by derviş yunus2 Yazıyı Oku
    boş boş konuşan tipler gelmiş yine ...

Bütün dertleri, Aselsan ile ilgili doğru yönelendirici yorumların laf kalabalığı içinde arka sayfalara düşmesini sağlamak ...

Demek ki Lunar kardeş birilerini rahatsız etmiş

Ayıp etmiş !

Çakallara hakaret etme Lunar ! Terbiyeli ol, kenara çekil, evinde bekle, yazı falan yazma
    Güzel kardeşim bak avukatlığını yaptığın arkadaşınada satırlarca laf anlattım üslubunuz hoşuma gitmiyor,saygı kuralları içinde fikrinizi belirtin.sırf senin düşüncene uymuyor diye insanlara hakaret edemezsiniz.yok birileri rahatsız oldu,yok çakallar,yok terbiyeli ol,kimsin necisin bu ne rahatlık?siz bu cüreti nerden alıyorsunuz??bizde biliriz lafı sokmayı,üslubunuzu takının.

4.  Alıntı Originally Posted by derviş yunus2 Yazıyı Oku
    Tahtacı da bunun için çakalları salmış ortalığa, 3-5 kuruş kazanın, alın kar payınızı gidin bu tahtadan diye silkeleme yapıyor.

Efendim çok bekletmiş ,adam olmazmış, başka kağıtlarda büyük paralar kazanılıyormuş, siyasetin oyuncağı olmuş, cart curt...

hadi len ordan ... maydanı boş bulmuşlar afkuruyorlar ...

it ürür, kervan yürür
    Ne tür bir ailede yetiştin bilgim yok sana ayrı laf yetiştirmicem gerekenleri yazdım zaten

5. isteyen alır isteyen almaz anlamadığım elinde aselsan olmayan niye kötüler ya arkadaş açın bakın tarihsel verilere thy tüpraş fort eregli bilmem ne saymakla bitmez 1 günde gelmediler bu noktaya bende konya çimento vardı 180 maliyetle herkes gitmez dedi şu an 6000 tl ocakta aselsanla 14 . yıla girecem begenmeyen almasın olsun bitsin kötülemeye ne gerek var

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın Derviş Yunus meseleyi büyütmeyelim. Benim amacım kişisel böyle diyaloglar değil. Teşekkürler.
     Alıntı Originally Posted by Frost3577 Yazıyı Oku
    Güzel kardeşim bak avukatlığını yaptığın arkadaşınada satırlarca laf anlattım üslubunuz hoşuma gitmiyor,saygı kuralları içinde fikrinizi belirtin.sırf senin düşüncene uymuyor diye insanlara hakaret edemezsiniz.yok birileri rahatsız oldu,yok çakallar,yok terbiyeli ol,kimsin necisin bu ne rahatlık?siz bu cüreti nerden alıyorsunuz??bizde biliriz lafı sokmayı,üslubunuzu takının.
    Araya kimseyi sokmaya gerek yok. Üsluptan bahsetmişsiniz. Benim mesleğim bu iş. Ben fikir tartışması yapmıyorum yapmamda. Size kesinlikle laf sokmak gibi bir amaçla hiç yazı yazmadım. O kadar basit mi bu işler bunlar başa geldi ASELS hiç gitmedi diyorsun.Lehman olayının peşine ben ASELS de idim ne kadar gittiğini çok iyi biliyorum kimdi iktidar?4 yıldır gitmemiş.Ama ondan önce ne yapmış?SASA da sen aldığından bu yana 1 yıldır gitmiyor orada niye yapmıyorsun bu eleştirilerini?

Ben sana mesleken karşımdaki birine ne yazacaksam bunun dışında yazı yazmadım yazmamda. Ayrıca sana cevaben yazdığım yazılarda senin iyiliğin içindir.Günü gelir anlarsın.

Bir kez daha tekrar edeyim borsa denilen olgunun siyasetle zerre alakası yoktur. Bana bununla gelme bunun dışında bana ne eleştiri yaparsan başımla beraber.

Ha olur ya yine de bana yazı yazma dersin.Bundan sonra sana en ufak karşılık yazısı yazmam.

Benim burada yazdığım yazıları bu piyasada değme insanda yazamaz.Yazılar orada arşivde ne zaman ne yazmışım ne olmuş var. İsteğin en güvendiğin adama sana yazdığım yazılar dahil bir okut bakalım sana ne diyecek.

Sayın Derviş Yunus lütfen sende bu ikili diyaloğa müdahil olma.Teşekkürler.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. Başkalarına üslup dersi vermeye aday olan kişi, ilkönce kendi yazdıklarının kimi nasıl etkilediğini düşünecek.
    Çocuk bahçesi değil burası, insanlar para kazanıyor veya kaybediyor.

Bu hisse için iyi düşünmeyebilirsin, sorun yok. Ama maksatlı kötüleme yaparsan, ucu elinde hişsseyi tutan birilerine dokunur. Sonra laf döner dolaşır sana gelir.
    Art niyetli olmayacaksın.
    Biz buralarda yıllardır ne filmler gördük, ne iyi niyet abidelerini tanıdık, saymakla bitmez. Görünüşte küçük yatırımcı dostu kuş beyinli kurnazlar çok vardır buralarda.

Benim elimde bu hisse var ama kimseyi etkilemek için özel çaba sarf etmiyorum. Uzun vadeli ortak olmuşum, al-sat yapmam.
    Bilanço kötü gelir, borçlar artar, birisi bunu yazar, haklıdır, eleştirmem...
    Ama elle tutulur somut bir şey söylemeden, çamur atan da hem üslubundan hem yazdığı şeyin içeriğinden hemen anlaşılır.

Bu kağıdı beğenmeyebilirsin, sorun yok. Kimse size zorla bunu alın demiyor. Başka kağıda git kardeş, ya da kumda oyna.
    Ağlama duvarı değil burası, kötüleme yeri hiç değil. Maksatlı ifadelerin cevabı olur.

Burada hisse de pazarlanmıyor. Başka hisse pazarlama peşindeysen, onun da cevabı gelir. Bunlara alışık olman lazım.
    hakkın dışında kimsenin de avukatlığını yapmam. Yancı da değilim, herkes cevabını alır benden.

Belki silinir bu satırlar, iyi okuyun derim. Başkasına saygı göstermeyenin, saygı görmesi mümkün olmaz.

Vesselam ...

8. Bana tahtada yaşattıklarını burada yaşadıklarımı tek fatura edeceğim kişi var o da tahtacı abi. Bu da böyle biline.....

Faturanın sonuna bu kısımları da ekstra ekleyivereceğim bu yazıları iyi oku tahtatacı abi ya da ekibi artık herneyse.

Sayfa 505/632 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •