Sayfa 610/628 İlkİlk ... 110510560600608609610611612620 ... SonSon
Arama sonucu : 5018 madde; 4,873 - 4,880 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Ayrıca son yılların efsane hisseleri Sasa ve Hektaş daha iyidir Aselsan sadece marka değeri yeterde artar donunda sallar hektaş ve sasa hisselerini gerçek olan budur piyasa son yıllarda değer vermiyor aselsan karlılık ast olandır demek karlılıkta sıkıntı var hisse gereken yükselişi sağlamıyor unutulmaması gereken 2024 yılına iyi başladığıdır haftaya açıklayacağı son çeyrek karı belirleyici olacaktır hissede kısmet diyelim ytd.

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Türk firmaları dünyanın en büyük uydu fuarında boy gösterdi

Türkiye'nin uydu teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmaları Türksat, Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve ASELSAN, ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenen dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2024'te ürün ve kabiliyetlerini tanıttı.

Uydu sektörünün geleceğini belirleyen Satellite 2024 Fuarı, dünyanın en büyük uydu üreticileri ve uydu operatörlerini bir araya getirdi.

Sektörün en önemli oyuncularının buluştuğu fuarda Türkiye'yi Türksat, TUSAŞ ve ASELSAN temsil etti. Türkiye'nin 3 büyük firması yarın sona erecek fuarda, ürün ve kabiliyetlerini tanıttı.

- "Önümüz çok parlak üretemeyeceğimiz, yapamayacağımız şey yok"

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Türksat, ASELSAN ve TUSAŞ gibi firmalarının dünyanın en önemli uydu fuarında yer almasının gurur verici olduğunu söyledi.

Türkiye'nin tüm sektörlerde üretimde yerlilik oranlarının artırılmasına çok önem verdiğini vurgulayan İskurt, "En yakın dönemde, haziran ayında Türksat 6A uydusunu fırlatacağız. Bu uydunun en büyük özelliği tamamen yerli firmalarımızın üretimine dayanması." dedi.

İskurt, Türkiye'nin artık uzayda da varlığını gösterdiğini belirterek, "Dünyanın en önemli uydu üreticilerinin, tüm sektörün bileşenleriyle beraber yer aldığı bir fuardayız. Bu üç firmamızın burada Türkiye adına yer alması bizim için gurur verici." diye konuştu.

Uydu sektöründeki gelişmelerin hızına dikkati çeken İskurt, Türkiye'nin uzayda da yer alması gerektiğini ve ülkenin bu firmalarını üretim anlamında her yönüyle desteklediğini aktardı. İskurt, "Önümüz çok parlak. Üretemeyeceğimiz, yapamayacağımız şey yok." ifadesini kullandı.

- "Hem ülkemizi hem yaptığımız ürünleri tanıtmaya çalışıyoruz"

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok da Satellite'ın uydu sektörünün bütün paydaşlarının bir araya geldiği dünyadaki en önemli ve en büyük fuar olduğunu, uydu operatörlerinden üreticilere, fırlatma firmalarından yer sistemleri üreticilerine kadar herkesin bu organizasyona katıldığını söyledi.

Sektördeki herkesin bir araya gelerek işbirliklerini genişletebildiğini ve yeni iş imkanlarını tartışabildiğini dile getiren Ertok, Türksat ve Türkiye'nin fuarda yer almasının çok önemli olduğunu vurguladı.

Ertok, "Hepimiz yaptığımız hizmetleri, ürünleri burada sergilemeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda genişlettiğimiz ürün gamımızı sunmaya ve burada hem ülkemizi hem yaptığımız ürünleri, bu alandaki gelişimimizi tanıtmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Türksat'ın geçtiğimiz yıllarda hizmete aldığı Türksat 5A ve Türksat 6A uydularıyla birlikte hizmet alanlarını oldukça geliştirdiğini belirten Ertok, farklı kapsama alanlarında farklı hizmetlerinin, internet ve hareketli sistemler için de birbirinden ayrı hizmetlerinin olduğunu anlattı.

Ertok, özellikle yeni alanlarda, havacılıkta ve deniz taşıtlarında internet hizmeti sunulmasıyla ilgili üzerinde çalıştıkları yeni teknolojileri fuarda sunduklarını anlattı.

- "Hem uzay hem de yer kesimi için ürünlerimizi sergiliyoruz"

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Yaman ise ASELSAN'ın hem uydu ekipmanı hem de uydu haberleşme, yer terminalleri ve kullanıcı terminalleri üreten bir firma olarak fuarda yer aldığını söyledi.

Fuarda ürünlerine yönelik ilginin yüksek olmasından bahseden Yaman, "Hem uzay hem de yer kesimi için ürünlerimizi burada sergiliyoruz." dedi.

Yaman, bu yıl içinde uzaya fırlatılması planlanan Türkiye'nin ilk yerli haberleşme uydusu Türksat 6A üzerindeki X bant ve Ku banttaki görev yüklerini ve haberleşme ekipmanlarını ASELSAN'ın sağladığını anımsatarak, uyduda yer alan birimlerden bazılarını fuarda sergilediklerini anlattı.

ASELSAN'ın Türksat 5B uydusunda görev yapan iki ürününün de fuarda yer aldığını dile getiren Yaman, ASELSAN'ın karada, havada ve denizdeki tüm askeri platformların uydu haberleşme ürünlerini de sağladığını, Akıncı platformuna verdikleri uydu haberleşme sistemi ile diğer haberleşme ürün ve ekipmanların da fuarda yer aldığını bildirdi.

Yaman, fuarda haberleşme konusunun çok ön planda olduğunu belirterek, yer ve zaman fark etmeksizin herkesin birbiriyle bağlı olmasına, insanların nerede olursa olsun haberleşmeyi sağlayabilmesine yönelik ürünlerin tanıtıldığını anlattı.

Türkiye'de bu teknolojilerin yerli ve milli olarak geliştirildiğine dikkati çeken Yaman, "ASELSAN'ın ULAK Haberleşme AŞ'nin ve haberleşme teknoloji kümelenmesi firmalarının yetkinlikleriyle haberleşmede uçtan uca, denizden ve karadan havaya, oradan uzaya bütün haberleşme ekipmanlarını ve sistemlerini Türkiye'de geliştirip sağlayabileceğimizi belirtmek istiyorum." diye konuştu.

- "Potansiyel müşterilerimizle buluşuyoruz"

TUSAŞ Uzay Sistemleri Genel Müdür Yardımcılığı Programlar Direktörü Taha Tetik de fuarda yerli ve milli olarak geliştirdikleri ürünleri sergilediklerini söyledi.

Tetik, "Potansiyel müşterilerimizle buluşuyoruz, alt yüklenicilerimizle görüşmeler yapıyoruz. Potansiyel iş birlikleri ve farklı görüşmeleri bu fuarda gerçekleştirme imkanı buluyoruz." diye konuştu.

TUSAŞ'ın yerli ve milli olarak geliştirdiği uydu platformlarının yapıldığı üretim tesisini fuar katılımcılarına anlattıklarını dile getiren Tetik, haberleşme ve yer gözlem uyduları alanındaki ürünlerini sergilediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    Yazdığınız forumda geride kalmasın Sn Soul ben böyle yazı yazamam.
    Dürüst olmak gerekirse günlükçü değilim fakat beğenmezsem biletini keser gönderirim yatırımcı olan sizsiniz.

Perşembe gününe girdik tahminim merkez bankası politika faizini sabit bırakacaktır borsa için olumlu vatandaş için olumsuz olur geçen ayda sabit kalmıştı politika faizi neyse benim açımdan faiz haram değildir helaldir paraya faiz ödemek zorundalar lakin ben güvenmiyorum merkez bankasına daha net olsun merkez bankası başkanı bağımsız değil gelişmiş ekonomilerde bağımsızdır.

Çok merak ediyorum Sn Mehmet Şimsek sonunu şair yazmış belki yarın yarından da yakındır diye.

5. KAP: ASELS [ ] ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yeni İş İlişkisi

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1260907
    Dosyalar:

Yeni İş İlişkisi 2024-03-21
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Yeni İş İlişkisine Başlanan/Başlanacak Kişinin Niteliği Müşteri (Customer)
    Müşterinin/Tedarikçinin Adı Soyadı/Ticaret Unvanı Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı
    Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Net Satışlar/Satılan Mal Maliyeti İçindeki Payı %0,04
    Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Bilançosundaki Ticari Alacaklar/Borçlar İçindeki Payı %0,07
    İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih 2024-03-21
    Varsa Sözleşmenin Önemli Koşulları -
    Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi Şirketin cirosunu olumlu etkileyecektir.
    Açıklamalar
    Açıklama ASELSAN ile Türkiye
    Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı arasında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin
    ihtiyacı olan askeri ekipman tedariki maksadıyla, 556.500.000,- ABD Doları
    bedelli sözleşme imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu açıklama Türkiye
    Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığından alınan izne istinaden yapılmıştır.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6. Hisse bugün kısada düşeni kırdı.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7.  Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Batırılmış ülkenin borsasında hissesini öveceksen
    Kantara dolar ile çıkacaksın
    6 yıl ince 20 binlik clio 1.3 milyon oldu
    100 binlik ev 4 5 milyon oldu
    Dolar 2 3 iken 40 olan hisse dolar 33 iken 54 olmuş
    Tarihi bir kayıp tarihi bir rezil performans
    Kantar orada varsa çık
    Yoksa sus rezil olma
    Bu hisse 600 olduğunda 2018 2024 dolar bazlı kaybını telafi eder anca
    Bu hisse 600 olduğunda dolar kaç olur bilinmez
    Matematik orada net !!!!!!

Senin bu finans bilginle kantara kuveyt dinarı koysan boş

hisse 2020 ve 2023 te iki kez % 100 bedelsiz verdi. Senin o 40 dediğin çoktan 10 tl oldu. Temettüler var bir de onları da hesaba katmadım.

Hissenin tarihi zirvesi 2,83 USD. 600 tl olsa yaklaşık 18 USD yapar. Senin 40 tan alanlar dahil hepimiz parayı koyacak yer bulamayız.

Bu da iki sıfır atılmış endeksten bir haber olup borsa altını 10 a katlamışken 10 da biri kadar prim yapmış demenden bu işi zaten ne kadar bildiğin belli. Burada daha fazla saçmalayıp kendini komik durumlara düşürme.

Sende matematik var mı bilmem ama finans olmadığı kesin.

Not1: Benim burada senin gibilerden korumaya çalıştığım iktidar değil yatırımcı. Bunu da iyi bil. Sana tavsiyem İktidarı eleştireceksen eleştir. Ama bunu yapmaya çalışırken borsa gibi bilmediğin konuları karıştırma....

Not2: Aokan1973 benimle uğraşacağına önce bu fecaat yanlışları düzelteydin iyiydi.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 21-03-2024 saat: 14:46.

8.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Senin sözüne güvenip yarın mala girenlerin de vebalini alır mısın?

Bak bügün. Sadece bugün - 4.34% kayıp var. 100 bin lira 95660 lira oldu. Halkı ezen enflasyonu sayma eski parasına ulaşması için insanlara gereken artış artık %4.34 değil. şimdi ihtiyaç (4,340 / 95,660) * 100 = (0.04534...) * 100 = %4.53

Yarın da benzer görüntü olursa akşam gelir verirsin gazı artık. İnsanlar gazoz kapağı ile et süt yumurta alıyor kiralarını ödüyor çünkü.

Allah uzun ömürler versin 100 yıl daha yaşayacak gibi yorumların. Aselsan'ı bende beğeniyorum o güzide bir çınar ama bataklıkta çınar yetişmiyor. Sabırla bekliyoruz bataklığın kurumasını.

Bu arada altın pozisyonumdan inan çok mutluyum. Düşüş öncesi onları da yazdım. Ara bul sen paylaş madem meraklısın böyle?

Bulamazsan söz ben koyacağım linkini de çok bireyselleşiyor. İnsanların değerli zamanını ve ilgisini boş işlerle tüketmek gibi geliyor bana.

Tüm forumdaşlara önce sağlık ve huzu sonra bol kazanç dilerim.
    Şimdi bir hesap daha yap üzerine enflasyonu da koy benim yazdığım güne göre kara geçmişsindir. Bir daha da beni sakın okuma.....

Ha bir de ben insanlara et süt yumurta almayın hisse alın da demem bilgin olsun. Hatta çoğu zaman bu topicte bile kredi ya da kaldıraç kesinlikle kullanmayın diye de uyardım-uyarırım.....

Hatta niyeti borsa olmayan hiç kimseye en yakınım bile olsa karışmam.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 21-03-2024 saat: 13:39.

Sayfa 610/628 İlkİlk ... 110510560600608609610611612620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •