Sayfa 422/452 İlkİlk ... 322372412420421422423424432 ... SonSon
Arama sonucu : 3615 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Akenerji halka arz başvurularının yapıldığı ilk günü hatırlıyorum. Borsada enerji hisselerinin revaçta olduğu bir dönemdi. Bir öncesinde arzedilen bir enerji hissesi günlerce tek lot oda tescil amaçlı işlem görerek tavan gitmişti. Bu niye gitmesindi. Köroğlu cad .deki banka şubesi o gün çok kalabalıktı. Küçük çaplıda olsa bir izdiham vardı, başvuru kayıtları yapılıyordu. Kayıt yaptıran herkesin hisse alacağı bir şekilde belliydi ve insanlar hisse almakta çok kararlıydı. Sıra bana geldiğinde bu düşünceden hareketle yani herkese verilen hisse niye yükselsin düşüncesiyle , adımı soran karşımdaki bayana ani bir kararla ben vazgeçtim dedim. O kadar zaman bekleyipte sıra bana geldiğinde vazgeçince bayan şaşırdı. Tepki gösterdiğim için vazgeçtiğimi zannederek ve elde edeceğimi düşündüğü kazançtan mahrum olmama gönlü razı olmayan bir tavırla vazgeçmeyin hemen sizi yazabilirim dedi. Sanırım 2 kez israr etti. Hayır inanın gerçekten vazgeçtim istemiyorum diye karşılık verdim ve tepki olarak vazgeçmediğimi hissettirerek ordan ayrıldım. Bir daha da bu güne kadar bu hisse ile hiç ilgilenme fırsatım olmadı.

Akenerjinin bu günkü durumu borsada ender rastlanan bir durumdur. Yani bir hisse bir şekilde yıllarca baskılanmış, yatmış ve diğer hisselere (yeni arzedilen ve arzedilecek hisselerde dahil) kıyasla nerden bakarsan bak çok düşük kalmıştır. Bu bile yeterlidir. Bu hisse ile ilgili başka bir habere şimdilik ihtiyaç yoktur. Gerekirse seçimden sonra bir takviye haberde gelebilir. Tabii ki çıkış şirket destekli ise . Şu anda piyasada ne kadar gitse de, yine de ucuz düşüncesi hakim olmuştur. Ya da bu algı oluşturulmuştur.
    Son düzenleme : yarasa; 25-03-2024 saat: 01:27.

2. Tarihe not...

AK ENERCİİİİİ

TAVAN-6

10,60 +%9,96

Du bakalım nolcek ?

Hedef : 2028
    -Başarılı bir yatırım sabır, disiplin ve zaman gerektirir. Ne kadar yetenekli olduğunuz ya da ne kadar efor harcadığınızın bir önemi yok. Bazı şeyler sadece zaman gerektirir. 9 farklı kadını hamile bırakarak 1 ayda bebek sahibi olamazsınız. WARREN BUFFET

3. Serhan Bey 14:15 gibi bloombergtv de idi.

bilginize.

Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Serhan Bey 14:15 gibi bloombergtv de idi.

bilginize.
    Tavan çözülünce alacak olanlar izlesin...

Tencere tava, hep aynı hava. Bende gaz yapıyor personel...

Berber olsalar kestikleri traş bir işe yarardı belki

5. Zaten şurada 3-5 kişiydik. Ne oldu herkes sattı mı ki ?
    -Başarılı bir yatırım sabır, disiplin ve zaman gerektirir. Ne kadar yetenekli olduğunuz ya da ne kadar efor harcadığınızın bir önemi yok. Bazı şeyler sadece zaman gerektirir. 9 farklı kadını hamile bırakarak 1 ayda bebek sahibi olamazsınız. WARREN BUFFET

6. Eğer sattıysa , geçen sene burada güzel paylaşımlar yapan anronyza nickli arkadaşa üzülürüm.
    İnşallah satmamıştır.

7.  Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Eğer sattıysa , geçen sene burada güzel paylaşımlar yapan anronyza nickli arkadaşa üzülürüm.
    İnşallah satmamıştır.
    Aksine şirketim adına çok daha fazla pozisyon aldığım için paylaşım yapmanın polemiğe girmenin etik olmadığına karar verdim. Borsayı takip etmeyi bırakıp kendi özel işlerime odaklandım.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Alıntı Originally Posted by anyoranza Yazıyı Oku
    Aksine şirketim adına çok daha fazla pozisyon aldığım için paylaşım yapmanın polemiğe girmenin etik olmadığına karar verdim.
    Acaba ne dedi? :D

Başka şirkete ağırlık verdiniz , rakip şirketi kötülememek için buraya yazmadınız şeklinde anladım.

Bu sene vadesi gelen borç ödemesi hakkında bir yorum yapsaydınız iyi olurdu.

Bedelli mi bedelsiz mi, yoksa sabunlu mu sabunsuz mu olacak sizce?

Sayfa 422/452 İlkİlk ... 322372412420421422423424432 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •