Sayfa 1014/1049 İlkİlk ... 145149149641004101210131014101510161024 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 8,105 - 8,112 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. BTC ve tüm alt coilerin gelecegi açısında kafamda olan bir belirsizlik var. internetin bölünmesi. Konu hakkında teknik bilgi sahibi arkadaşlar
    internet ikiye, üçe ... bölünürse ileride bu durum coinleri nasıl etkiler?

2. Bitcoin 200 mav.altında kaldıkça alım yapmak boşuna hammallık yapmak demek.Haftalar,aylar,yıllar geçiyor aynı kanal içinde oyalanıyor

3.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    BTC ve tüm alt coilerin gelecegi açısında kafamda olan bir belirsizlik var. internetin bölünmesi. Konu hakkında teknik bilgi sahibi arkadaşlar
    internet ikiye, üçe ... bölünürse ileride bu durum coinleri nasıl etkiler?
    Bitcoin blokzinciri yaklaşık her on dakikada bir büyüyen, şimdilik yaklaşık 400 gb'lık bir muhasebe defterinden ibaret. Bu defteri dileyen herkes bir node vasıtasıyla kendi bilgisayarında da taşıyabilir, güncel tüm işlemleri kendi node'u vasıtasıyla denetleyebilir.

Bu muhasebe defteri içinde sahip olduğunuz bitcoinleri, size ait özel anahtarlar (private key) ile farklı adreslere gönderip işlem yapıyorsunuz. İnsanlar işlem yaptıkça muhasebe defteri (blokzincir) 10 dk'da bir sürekli büyüyor (deftere son işlemleri kaydeden yeni sayfa ekleniyor)

İnternetin bölünmesinden kastınız tam olarak nedir anlamadım ama, şimdilik 400 gb olan bu defteri internet yerine x-y-znet'e de taşısanız sahip olduğunuz özel anahtarlar ile transfer işlemi yapabilirsiniz. Defter içindeki bir adresi sadece o adrese ait özel anahtara sahip kişi kullanabilir.

Yani bitcoin ağı internet üzerinde çalışmasına rağmen, teorik olarak internete mecbur değil.

4.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Bitcoin blokzinciri yaklaşık her on dakikada bir büyüyen, şimdilik yaklaşık 400 gb'lık bir muhasebe defterinden ibaret. Bu defteri dileyen herkes bir node vasıtasıyla kendi bilgisayarında da taşıyabilir, güncel tüm işlemleri kendi node'u vasıtasıyla denetleyebilir.

Bu muhasebe defteri içinde sahip olduğunuz bitcoinleri, size ait özel anahtarlar (private key) ile farklı adreslere gönderip işlem yapıyorsunuz. İnsanlar işlem yaptıkça muhasebe defteri (blokzincir) 10 dk'da bir sürekli büyüyor (deftere son işlemleri kaydeden yeni sayfa ekleniyor)

İnternetin bölünmesinden kastınız tam olarak nedir anlamadım ama, şimdilik 400 gb olan bu defteri internet yerine x-y-znet'e de taşısanız sahip olduğunuz özel anahtarlar ile transfer işlemi yapabilirsiniz. Defter içindeki bir adresi sadece o adrese ait özel anahtara sahip kişi kullanabilir.

Yani bitcoin ağı internet üzerinde çalışmasına rağmen, teorik olarak internete mecbur değil.
    İnternetin bölünmesinden neyi kast ettiğimi yaşadıgım bir örnek ile anlatayım. 2012 yılında çin shenzende huaveı şirketine 2 haftalıgına egitim amaçlı gittim. hongkonga indiğimizde cep telefonumdan maillerime baktım. ailem ile mesengerden görüştüm. Sonra 30 km lik bir otobüs seyehaatı ile shenzene gittim.internetim var ancak türkiyedeki hiç bir siteye ulaşamıyorum. huaveı tesislerinde iki adet internet kablosu vardı. egitim esnasında yurtdışı çıkışı olmayan internet üzerinde çalışıyoruz. egitim gün sonunda, yarım saatliğine uluslar arası açık interneti kullanmamıza izin veriyorlardı. o ag üzerinden türkiyeden haber alabiliyorduk
    Şimdi bu olay üzerinden internetin dünya üzerinde ikiye hatta üçe bölünmesi halinde tamamen global mantıkla çalışan kriptolar bu durumdan nasıl etkilenecek. Soru bu. Yani kropto alım satım transferler de bu sınırlamadan etkilenebilecek diye düşünüyorum. hatta bu agların her birinde kriptoların fiyat oluşumları bile farklılaşabilecek. ya da elimizde bulunan bir kriptoyu satamayabilecegiz gibi şüphelerim var

5.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    İnternetin bölünmesinden neyi kast ettiğimi yaşadıgım bir örnek ile anlatayım. 2012 yılında çin shenzende huaveı şirketine 2 haftalıgına egitim amaçlı gittim. hongkonga indiğimizde cep telefonumdan maillerime baktım. ailem ile mesengerden görüştüm. Sonra 30 km lik bir otobüs seyehaatı ile shenzene gittim.internetim var ancak türkiyedeki hiç bir siteye ulaşamıyorum. huaveı tesislerinde iki adet internet kablosu vardı. egitim esnasında yurtdışı çıkışı olmayan internet üzerinde çalışıyoruz. egitim gün sonunda, yarım saatliğine uluslar arası açık interneti kullanmamıza izin veriyorlardı. o ag üzerinden türkiyeden haber alabiliyorduk
    Şimdi bu olay üzerinden internetin dünya üzerinde ikiye hatta üçe bölünmesi halinde tamamen global mantıkla çalışan kriptolar bu durumdan nasıl etkilenecek. Soru bu. Yani kropto alım satım transferler de bu sınırlamadan etkilenebilecek diye düşünüyorum. hatta bu agların her birinde kriptoların fiyat oluşumları bile farklılaşabilecek. ya da elimizde bulunan bir kriptoyu satamayabilecegiz gibi şüphelerim var
    önceki mesajda bahsettiğim gibi, ağ üzerinde yaptığınız bir bitcoin transferi işlemi aslında bir mesajı bitcoin node'ları aracılığıyla bitcoin ağına broadcast etmekten ibaret. şu anda bu işlemin en kolay hali internet aracılığı ile yapılanı.

bitcoin transferi mesajını node'lara internet kullanmadan, radyo sinyalleriyle de iletebilirsiniz. bitcoin internet üzerinde çalışmasına rağmen internete muhtaç değildir dediğim kısım bu idi. bölgenizde radyo sinyalleri alan bir node, pek ala transfer işleminizi ağa yayabilir.

örneğin, bitcoin'in ilk geliştiricilerinden olan Adam Back'in şirketi Blockstream internetsiz Bitcoin transferi için Bitcoin uydusu çözümü üzerinde çalışıyor. Aşağıdaki yapı şu anda çalışan ve sipariş verebileceğiniz bir ürün.

https://blockstream.com/satellite/

6. bitcoin
    20 mav 40.000
    50 mav 41.000
    200 mav 46.000
    Anlık fiyat 38.000
    38.000 altında kalıcı olursa OBO gerçekleşecek.

8. binance tether dolar 15.28 den dün sattım.14.90 gelirse yerine koyarım.Her bayram tatilinde binance de tether dolar uçuyor,tatil bitince piyada değerine yakın yerlete geliyor

Sayfa 1014/1049 İlkİlk ... 145149149641004101210131014101510161024 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •