Sayfa 225/1049 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,794
    Blog Entries
    1
    Tahminen 8147 civarından önce 9000 e sonra 10.000 çıkış olacak.. Sonra tükenme...YTD. BU noktada alt coinlerin davranışı önemli.(bence)

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

2.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Sayın enfakturs hocam bi sorum var ne dersiniz benim komodo yatırımımın üzerine soğuk erikli suyun kapagını acıp.iceyimmi..yaşarmı doktor bey...))))
    Mayalanması için biraz dinlenmeye bırakın, şimdi içerseniz ekşi gelir tadı. Tabi şarap olmasına da izin vermemek gerekir, o zamanda günah olur.

3.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Tahminen 8147 civarından önce 9000 e sonra 10.000 çıkış olacak.. Sonra tükenme...YTD. BU noktada alt coinlerin davranışı önemli.(bence)
    bitcoin bu sekilde tukenme durumuna gelirse coin piyasasi da daha yolun basindayken bitmis olmaz mi sn. secbul? su anda bu piyasaya girmeye calisanlarin hucumu var. hazir bu kadar insan varken piyasaya girmek isteyen buyuk spekulatorler ellerindeki coinleri daha yuksek fiyatlardan devretmeden piyasayi bitirirler mi? sizin senaryonuz nedir btc dususu ve diger coinler hakkinda? bana oyle geliyor ki spekler bu piyasayi tekrar toplayip insanlari yeniden guvendirip en yuksek fiyatlardan coinleri son gelenlere kitleyip kendileri kacacaklar. piyasanin bu sekilde spekule edilmesi cok surdurulebilir bir durum olmayacagindan bence en fazla 9 ay veya 1 sene icinde bu hareket biter. sonra uzun bir zaman sessizlik olur ve cop olanlar silinir kalan belli basli coinlerle piyasa bir sekilde var olmaya devam eder.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,794
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by inci Yazıyı Oku
    bitcoin bu sekilde tukenme durumuna gelirse coin piyasasi da daha yolun basindayken bitmis olmaz mi sn. secbul? su anda bu piyasaya girmeye calisanlarin hucumu var. hazir bu kadar insan varken piyasaya girmek isteyen buyuk spekulatorler ellerindeki coinleri daha yuksek fiyatlardan devretmeden piyasayi bitirirler mi? sizin senaryonuz nedir btc dususu ve diger coinler hakkinda? bana oyle geliyor ki spekler bu piyasayi tekrar toplayip insanlari yeniden guvendirip en yuksek fiyatlardan coinleri son gelenlere kitleyip kendileri kacacaklar. piyasanin bu sekilde spekule edilmesi cok surdurulebilir bir durum olmayacagindan bence en fazla 9 ay veya 1 sene icinde bu hareket biter. sonra uzun bir zaman sessizlik olur ve cop olanlar silinir kalan belli basli coinlerle piyasa bir sekilde var olmaya devam eder.
    Foruma yazmıştım ama tekrar edeyim.. Güzel fikirler bunlar.

Evre 1 : Bitcoin çıkar. Sanal parada devrim olarak başlar. Benzer fikirler ile değişik minör değişimler ile alt coinler bunu izler. Ama düşünce bazında aynıdırlar.
    Evre 2 : ETH çıkar. Sanal parada 2. büyük evredir. Artık coin çıkartmak yerine hazır sistemi kullanarak token üretmek mümkündür. Şu an buradyız. Yine değişik minör değişimler ile benzerleri çıkıyor.

Evre 3 : Bu noktayı kaçırmamamız lazım. Her 2 evreyi de barındıran ama üstüne gerçekten büyük bir tuğla koyan bir sanal para. Aynı İnternet çıktığında facebook hemen çıkmadı onun gibi. Bazı fikirlerim olsada belki daha daha daha iyisi...

Psikolojik YAS süreci

5.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Foruma yazmıştım ama tekrar edeyim.. Güzel fikirler bunlar.

Evre 1 : Bitcoin çıkar. Sanal parada devrim olarak başlar. Benzer fikirler ile değişik minör değişimler ile alt coinler bunu izler. Ama düşünce bazında aynıdırlar.
    Evre 2 : ETH çıkar. Sanal parada 2. büyük evredir. Artık coin çıkartmak yerine hazır sistemi kullanarak token üretmek mümkündür. Şu an buradyız. Yine değişik minör değişimler ile benzerleri çıkıyor.

Evre 3 : Bu noktayı kaçırmamamız lazım. Her 2 evreyi de barındıran ama üstüne gerçekten büyük bir tuğla koyan bir sanal para. Aynı İnternet çıktığında facebook hemen çıkmadı onun gibi. Bazı fikirlerim olsada belki daha daha daha iyisi...

3. evre için fikirleriniz nedir, coin/token ismi vermeseniz bile en azından ne şekilde neyi amaçlayarak ne tür bir altyapı ile yeni bir tuğla gelebilir? Hazır bugün bütün tokenlar kırmızıya dönmüşken, elinde malı olan mal gibi ekrana bakarken(mesela ben) biraz da işin bu tarafına ilişkin sohbet olsun bari

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,794
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by mustaine Yazıyı Oku
    3. evre için fikirleriniz nedir, coin/token ismi vermeseniz bile en azından ne şekilde neyi amaçlayarak ne tür bir altyapı ile yeni bir tuğla gelebilir? Hazır bugün bütün tokenlar kırmızıya dönmüşken, elinde malı olan mal gibi ekrana bakarken(mesela ben) biraz da işin bu tarafına ilişkin sohbet olsun bari
    Bence henüz çıkmadı...Belki 1 2 yıl sonra. Ama bunu kaçırmamak gerekecek..

Psikolojik YAS süreci

7. haklisiniz bu konuyu daha evvel de yazmistiniz. peki son durum nedir sn. secbul? su anda bu beklentinize uygun olabilecek coin cesitleri var mi? yoksa hala arayis devam mi ediyor?
    ben yazarken bu konuyu cevaplamissiniz) o zaman sunu sorayim. bu 1-2 yil icinde piyasada olacak misiniz? btc leri sattiginizi ve paralari cektiginizi yazmistiniz. tekrar giris yapacak misiniz coin piyasasina?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,794
    Blog Entries
    1
    Evet parçalı şekilde hep sattım. Az biraz XJO kaldı.. Onu da satarsam piyasa göçer...Zaten ara sattıklarımı zor toparladılar.

1.nesil coinlere veda ediyorum. 2 nesile XJO da takılı kaldığım için giremedim. BTC lerime de kıyamadım..(Dolar karşılığı gitti)
    3.nesil sana para merakla bekliyorum...

Mesela kesinlikle 5 dk da gidebilmeli. Blockchain çok minik olmalı. Ve eski blockchini şöylşe 500 block sonra silip atabilmeli.
    Karşılıklı onay olmalı. Ve birşekilde nick görülmeli. Şu an anlamsız karakterleri sevmiyorum. Belki nick kaydı olmalı. Daha aklıma gelmeyen ve gelmeyecek çok daha güzel şeyleri barındırmalı. Özel cep android walletlarına bence ihtiyaç olmamalı. Belki facebook eklentili olmalı. Bahşiş atar gibi tek tık gönderiye açık olmalı.

Sanal para dünyasından çıkmayacağım...Düşünmüyorum... Dünya elbet bunu kabul edecektir.

Psikolojik YAS süreci

Sayfa 225/1049 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •