Arama sonucu : 313 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Küresel ponzi

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Sn KısaVade,

Şunu hazırlamıştım, önce onu yollayayım.

SP500, 2009 dan bu yana devam eden genel kabul gören bir sayım...

Biraz ayı gözlüğüyle tabi, son dalga ya bitmiş olmalı ya da bitmek üzere olmalı gibi bir yaklaşımla, neden ayı gözlüğüyle baktım, -bu arada diğer alternatif sayımları da veririm, 3 ncü dalga 1 in %161.8 ine ulaşmış, 0-4, 1-5 şeklinde bir kanal görünmekte, -veya piyasaya gösterilmekte, 5 nci dalga 3 ün 0.618 katında ya hedef gerek şartını sağladı ya da biraz daha zorlayacak, FED'in fışkıran enflasyona karşı şapkadan başka çıkarabileceği tavşan kalmadığını düşünüyorum, özellikle çekirdek enflasyon şahlanmış durumda ABD'de, faiz arttırmak zorunda, ancak enflasyonla kıyaslandığında arttırabileceği faiz oranının kısıtlı olduğunu düşünüyorum, yani bir süre enflasyonist ortam yaşanacak, negatif reel faiz bölgesinde kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu durumda enflasyon garantili tahvil getirileri de negatif bölgede kalacağından bununla korole olan altının tekrar bir yeni zirve yapma ihtimali var, tabi bu da ayrı mesele. Yani çok fazla faiz arttıramazlar, biraz deneme yanılmayla ilerleyecekler, piyasaları yıkmayacak bir ara yol yakalayarak, birkaç sene yüksek enflasyon yaşatacaklar.

Realizasyon da, endekslerde kısmi bir düzeltme+enflasyonla gerçekleştirilecek, ana teorimiz buydu zaten tekrar ifade edelim.

2.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Sn KısaVade,

Şunu hazırlamıştım, önce onu yollayayım.

SP500, 2009 dan bu yana devam eden genel kabul gören bir sayım...

Biraz ayı gözlüğüyle tabi, son dalga ya bitmiş olmalı ya da bitmek üzere olmalı gibi bir yaklaşımla, neden ayı gözlüğüyle baktım, -bu arada diğer alternatif sayımları da veririm, 3 ncü dalga 1 in %161.8 ine ulaşmış, 0-4, 1-5 şeklinde bir kanal görünmekte, -veya piyasaya gösterilmekte, 5 nci dalga 3 ün 0.618 katında ya hedef gerek şartını sağladı ya da biraz daha zorlayacak, FED'in fışkıran enflasyona karşı şapkadan başka çıkarabileceği tavşan kalmadığını düşünüyorum, özellikle çekirdek enflasyon şahlanmış durumda ABD'de, faiz arttırmak zorunda, ancak enflasyonla kıyaslandığında arttırabileceği faiz oranının kısıtlı olduğunu düşünüyorum, yani bir süre enflasyonist ortam yaşanacak, negatif reel faiz bölgesinde kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu durumda enflasyon garantili tahvil getirileri de negatif bölgede kalacağından bununla korole olan altının tekrar bir yeni zirve yapma ihtimali var, tabi bu da ayrı mesele. Yani çok fazla faiz arttıramazlar, biraz deneme yanılmayla ilerleyecekler, piyasaları yıkmayacak bir ara yol yakalayarak, birkaç sene yüksek enflasyon yaşatacaklar.

Realizasyon da, endekslerde kısmi bir düzeltme+enflasyonla gerçekleştirilecek, ana teorimiz buydu zaten tekrar ifade edelim.

Elinize sağlık.
    Bu konuda tam bir fikir birliği içindeyim sizinle.
    Hatta beni tanıyanlar bilir,
    "Pandemi sürecinde tüm dünyada yaşanan parasal genişleme nedeniyle"
    Merkez bankalarınca basılamayan emtiaların(başta Altın, Palladium, vb. değerli metaller) rallisini ön görüyorum 5-10 yıllık süreçte.
    Ancak Amerika' da oyun bitmez. Bastığı paranın bir kısmını savaş çığırtkanlığı ile silah satarak da geri toplamayı deneyebilir.
    Grafiklerimize bir de "Rusya-Ukrayna gerginliği" notu düşmek zorunda kalabiliriz...

EK: "Hatta beni tanıyanlar bilir" türünde bir ifade...
    Egosu yüksek, bir manyağın ifadesi gibi olmuş
    Şahsi ve naçizane fikrimi beyan etmek isterken çığır açmışım.
    Ders niyetine kalsın.
    Affola.
    Son düzenleme : KısaVade; 18-02-2022 saat: 23:48.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku

Bu biraz ayı gözlüğüyle baktığımız sayımın, son dalgasının alt sayımına bakalım.

Yaygın kabul gören 1 etiketini ilgili yerine koyduğumuzda, mesafelere bakarsak,

Bir üst sayımdaki 5 nci dalganın %100 hedefini aşmaması için, ilk bakışta bu dalga kendi içinde bir uzatan 1 gibi duruyor, bu durumda, ya bitmiş olmalı, ya da bu çizdiğim şekilde son bir yukarı bacak kalmış olmalı.

Diğer ihtimal, standart bir impulse çizecek, bu durumda bir üst sayımdaki 5 de uzatacak...bence şu şartlarda bu zor, FED başka bir tavşan çıkarırsa bilemem tabi, belki beyaz bir fare çıkarır, der ki bu bir tavşandır, inanacaksınız, inanırız, çünkü dünyanın inanmama gibi bir lüksü yok, bütün hikayeyi onlar yazıyor. Ama enflasyon, özellikle çekirdek enflasyon son diyor, bence tabi.

Son ihtimal de, bence pekala bir bu şekilde sürpriz yapabilir, genellikle mütedil şekilde, piyasaya gösterdiği trendlere binerek ilerleyen tabiatta olsa da yapısı, FED faiz arttırımında bir ayarsızlık yaparsa, ED ye de dönebilir, yani şu ana kadar ki yapı A-B-C zigzag ED nin 1 i olur, çok sert bir 2 geri çekilmesi yaşanır, sonra kanal içinde kalarak bir üst sayımdaki 5 hedeflerini aşmayacak şekilde, oldukça dik ve sıkışık bir ED çizebilir. Bunlar alternatifler.

Gelecek öngörülemez, sadece alternatifler ve ihtimal dereceleri belirlenebilir, hangisinin geliştiğine dair emareler kollanarak, son anda diğerlerinden erken ön alınabilir.

Daha da alt sayımına girmeyeyim şimdilik, şu 4 diye etiketlediğim sayımın tamamlanmasını bekleyelim.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •