Sayfa 486/491 İlkİlk ... 386436476484485486487488 ... SonSon
Arama sonucu : 3924 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

1. Dün birkaç mali uzmanın bildirdiği görüşleri okudum. Ticaret Bakanlığı'nın "dip not" açıklamasını yersiz buluyorlar ve birkaç gün içinde bu konunun netliğe kavuşturulacağını,yeni bir tebliğ ile durumun netliğe kavuşacağını söylüyorlar. Büyük ihtimalle 1 ocaktan itibaren yeni şirket kuruluşunda bu tutarlar geçerli olup eski şirketlere de bir süre verilip yeni sermayeye uyumları için zaman verileceği konuşuluyor.

2.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Ömer bey kardeşim,
    Bilinçli ve finansal okuryazarlığı yüksek olan arkadaşların olması beni fazlasıyla memnun eder.
    Fiyat kazanc oranı şirketlere yatırım için bir ölçüdür malumunuz.
    Ancak anladığım kadarıyla şirketin içine hakimsiniz, inşallah kazanırsınız.
    Genelde böyle bedelsiz potansiyeli olan hisdeler olay gerçekleştiğinde nasıl tepetaklak aşağı geldiğini bildiğinizi tahmin ediyorum.
    Son resmi gazetede çıkan karar ile şirket mecbur kaldı sermaye artırımına bunun siz ortaklara hayırlı olmasını diliyorum.
    Bedelsiz 100 liranın 2 elli TL.olmasi ile eşdeğerdir.
    Ama piyasa bu olayı seviyor.
    Takdir siz yatırımcı kardeşlerin.
    Ben birazcık da olsa dikkat çekmek için yazdım
    Bu son BIST saçma kararı ile POİP hisselerinin hareketi üzerine.
    Yt.tv.degikdir
    Sagliklar
    "Genelde böyle bedelsiz potansiyeli olan hisdeler olay gerçekleştiğinde nasıl tepetaklak aşağı geldiğini bildiğinizi tahmin ediyorum."
    Bu yazdığınız doğru..BFREN mesela,daha bölünmedi..Karar ile birlikte %150 civarı yükseldi ve halen de devam ediyor. Bölününce dediğin durum gerçekleşir. Bizde ise bu durum yaşanmadı henüz. Ne bedelsiz kararı alındı şirkewt tarafından,ne de oran verildi... Diyelim ki asgari sınır olan %250 bedelsiz açıkladı. Ve bölündü..Ne olacak,taban serisi mi yapacak sana göre?
    1- Enflasyon muhasebesi ile şu anda %147,000 olan potansiyel benim hesaplamama göre %350-%600 bin arası bir yere çıkacak (kendi hesaplamamdır, kesin bilgi olarak almayınız)..
    2- %250 bedelsiz ve/veya bedelli bölünde dahi (1.maddede yazdığım duruma göre) %200,000 oranında bedelsiz potansiyeli devam edecektir.
    3- Düşük oranlı bölünme sonrası fiyat 50,000-75,000 TL arası bir yere düşer,ve hissenin geçmişinden dolayı 150,000 TL ler yakın görünür.
    4- Kendi bedelsiz oranında bölünürse de bölündüğü fiyata göre 35-40-50-60 TL civarlarında fiyat oluşur ve fiyat düşük görüneceği için talep gelir.

Bölünme sonrası birkaç ay veya bir yıl aşağı yukarı bir yerde hareket eder. Bu doğru. ama borsacı olan bölünmeye yakın tahminleri ile hareket ederek kâr realizasyonunu yapar. Kimse hissesi ile nikah kıymıyor sonuçta. Şahsen maliyetim çok çok düşük,kafamda planım hazır.
    Herkese hissesinde bol kazançlar diliyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by omer1461 Yazıyı Oku
    Dün birkaç mali uzmanın bildirdiği görüşleri okudum. Ticaret Bakanlığı'nın "dip not" açıklamasını yersiz buluyorlar ve birkaç gün içinde bu konunun netliğe kavuşturulacağını,yeni bir tebliğ ile durumun netliğe kavuşacağını söylüyorlar. Büyük ihtimalle 1 ocaktan itibaren yeni şirket kuruluşunda bu tutarlar geçerli olup eski şirketlere de bir süre verilip yeni sermayeye uyumları için zaman verileceği konuşuluyor.
    Ömer Bey, bu paylaşımınız doğru işte. Benim elimde ybtas yok şu anda ve taraf değilim. İlk işlem gördüğü yıllardan, 2 binli 3 binli rakamları gördüğü zamanlara kadar alıp satmışlığım vardır. Şirket zarar etmeye başlayınca uzun süre hiç ilgilenmedim ama burada ki pöip hisseleri topiğine ara ara hep göz attım.Dün yazmamda ki amaçta yanlış yorumlamaların önüne geçmek için kaynağından paylaşım yapmaktı. Umarım herkesin gönlüne göre olur.

4. [QUOTE=bagbozumu;6635264]Ömer Bey, bu paylaşımınız doğru işte. Benim elimde ybtas yok şu anda ve taraf değilim. İlk işlem gördüğü yıllardan, 2 binli 3 binli rakamları gördüğü zamanlara kadar alıp satmışlığım vardır. Şirket zarar etmeye başlayınca uzun süre hiç ilgilenmedim ama burada ki pöip hisseleri topiğine ara ara hep göz attım.Dün yazmamda ki amaçta yanlış yorumlamaların önüne geçmek için kaynağından paylaşım yapmaktı. Umarım herkesin gönlüne göre olur.[/QUOTE

Twitterda bakanlığın görüşüne karşı çıktım,yorumumu yazdım. Tebliğ net ifade kullandığı halde bakanlık kafasına göre görüş bildirmiş. Ve kafa karıştırdı bu durum. Bakanlık en kısa sürede bu durumu düzeltmeli. 1 ocaktan itibaren yeni kurulacak şirketler tabliğ rakamına tabi kurulacak olup eski şirketler (mesela) 01/10/2024 e kadar sermayelerini düzelteceklerdir..ibaresi yeterlidir.

5. Yukarıdaki gibi bir düzeltme Ybtas hissemiz için roket etkisi yapar bu arada....Düşünsenize, enflasyon muhasebesi ile beklentinin etkisini

6. Maşallah.. 53 işlem ve tavanladık. Bakalım haberler nasıl gelecek ve bizi nasıl etkileyecek?

7. Forum sessiz. Tek ben miyim Ybtas yatırımcısı olarak bekleyen?
    61 işlem, BİZE HER YER TRABZON dedirtti

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,204
     Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    Malsiz yakalanmis olmasinlar

malsız kalanlar konya yoluna kayseri yoluna çıkmış

Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Sayfa 486/491 İlkİlk ... 386436476484485486487488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •