Sayfa 21/123 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon
Arama sonucu : 979 madde; 161 - 168 arası.

Konu: SMRTG - Smart Güneş Enerjisi Tek.

1. YENİ KAP HABERİ
    " Endeks Şirketlerinde Değişiklik
    BORSA İSTANBUL A.Ş.
    Gönderim Tarihi : 25/04/2022 18:31:54

Aranılan ifade bildirimin eki içinde bulunmuştur. Bülten Adı 141 OYAKC OYAK CIMENTO 176 SNGYO SINPAS GMYO 142 OYLUM OYLUM SINAI YATIRIMLAR 177 SMRTG SMART GUNES ENERJISI TEK. 143 OZKGY OZAK GMYO 178 ...
    Aranılan ifade bildirimin eki içinde bulunmuştur. SMART SMARTIKS YAZILIM 144 OZGYO OZDERICI GMYO 179 SONME SONMEZ FILAMENT 145 OZRDN OZERDEN PLASTIK 180 TKFEN TEKFEN HOLDING 146 PNLSN PANELSAN CATI ... "

Bu kadar güneş panelini alan bu yurtiçi büyük müşteri kim acaba

3. Sn balıkadam 26.04.2022 tarihli 2 adet kap haberi var ama ne olduğunu anlayamadım bakmanız mümkün mü.

4.  Alıntı Originally Posted by SOrRrOS Yazıyı Oku
    Sn balıkadam 26.04.2022 tarihli 2 adet kap haberi var ama ne olduğunu anlayamadım bakmanız mümkün mü.
    Farklı bir yere bakmışım.

5. çin, güneş panelinin ana maddesi polisilisyum üretiminde liderliği bırakmıyor

bernreuther research kurumunun analizine göre çin, güneş panellerinin yapımında kullanılan temel madde polisilisyum alanındaki liderliğini güçlendiriyor. Ski çin şirketi tongwei ve gcl polisilisyum üretiminin piyasasında 2021 yılının liderleri konumuna geldi. Bu arada alman wacker firması uluslararası sıralamada ikinci sıradan dördüncü sıraya düşmüş oldu.

Adı geçen iki çin şirketinin her biri ilk kez 2021 yılında yıllık 100 bin tonluk üretimi aştı. Ayrıca bunlar 2023 yılına değin daha da büyüyerek 370 bin tonluk üretim kapasitesine ulaşacaklar. Ayrıca dünyanın üçüncü büyük polisilisyum üreticisi daqo new energy de yine bir çin girişimi.

öte yandan wacker, bernreuter research araştırma kurumunun tahminine göre, 2023 yılına değin xinte energy ve east hope adlı iki başka çin şirketi tarafından da geride bırakılarak dünyanın altıncı üreticisi konumuna düşecek.

Abd şirketi hemlock semiconductor bu sektörün doruğundaki konumunu 2012 yılında yitirdiğinde çin'in dünya polisilisyum üretimindeki payı yüzde 30 kadardı. Söz konusu pay, 2021 yılında yüzde 76'ya; hatta solarsilisyumdaki payı yüzde 80'e çıktı. şu anda çin'de devasa bir büyüme dalgası oluşmakta bulunduğundan, bu ülkenin küresel polisilisyum üretimindeki payının yüzde 90'ı aşması bekleniyor. Ayrıca çin endüstrisi silikon levha, güneş panel hücreleri, modül üretimi gibi alanlarda söz konusu pazar payına şimdiden sahip durumda.

çin uluslararası radyosu

6. Bir hisseye gruplar tadanmış ise şunu anlayın cebinizdeki paraya tadanmıslardır.Kısa vadeci iseniz hemen kaçın uzun vadeci iseniz yatırımcı iseniz sorun yok.aşagıdan aldıkları malı size devretmek için gelirler unutmayın

7. Türkiye güneş paneli üretiminde ABD’yi geride bıraktı!

Türkiye, güneş paneli üretimi konusunda dünyada ilk 5'e girmeyi başardı. Kullanım tarafında da ilk 5'i hedefleniyor.

Tüm dünya ülkelerinin halihazırda kurulu güneş enerji panellerine baktığımızda (2021 verileri) 300 bin MW üretim ile ilk sıraya Çin yerleşiyor. Hemen ardında ise 95 bin MW ile ABD ve 74 bin MW ile Japonya yer alıyor. Türkiye ise ancak 16. sıraya yerleşiyor. Fakat ülkemizin 2022 yılı ilk çeyreği itibariyle bu listede ilk 10’a girmeyi başardığı söyleniyor.

Zira üretim sayılarına baktığımızda durum biraz daha netleşiyor. İşte en çok güneş paneli üretimi yapan ülkeler:

Çin: 124 bin MW
    Vietnam: 14 bin MW
    Güney Kore: 9 bin 200 MW
    Türkiye: 7 bin 960 MW
    Malezya: 7 bin 400 MW
    ABD: 5 bin 700 MW

https://shiftdelete.net/turkiye-gune...timi-kullanimi

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 21/123 İlkİlk ... 1119202122233171121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •