Sayfa 80/265 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon
Arama sonucu : 2114 madde; 633 - 640 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Hocam yüklü ne kadar yüklü olabilir ki tek kişi? Patron 23.7 milyonluk lot sattı, satışların olduğu 14-18 Kasım arası ağırlıklı ortalama 9 lira. Bu durumda 213 milyon TL'lik mal satmış patron. O arkadaş kendini fazla Kaf Dağında görmüş, hiç bir patron, bu büyüklükte bir şirkette tek bir kişi için bu kadarlık mal satmaz, o iddia ciddiye almaya bile değmez.
    Belki de haklısınız. Tek kişi için dediğiniz gibi bu önemli sayılmaz. anca bu şekilde çok sayıda ky varsa belki o zaman işler değişebilir. patron belki onların malını ucuza almak için fiyatı hızlıca altlara çekerek baskı kurmak istemiş olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    Secim 24 nisan pazar 2023 te yapilabilir mi..bayramin son gunu.erken secim yapilabilecek en son tarih. 24 nisandan sonra zaten normal secim takvimi basliyor..ramazan bayraminin son gunu. Milli bayram. Vs vs
    Öncelikle seçim kararı alınması gerekiyor, ne zaman alınacağı belli değil ama tahminim Aralık ayı içinde alınabileceği..

3. Haydi TUK'AŞK' yaklaşıp yaklaşıp geri dönüyorsun. Bir tavan yakışısr sana bu gün..
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

4. Hocam seni kırmadı, tavan hayırlı olsun.
    Haydi TUK'AŞK' yaklaşıp yaklaşıp geri dönüyorsun. Bir tavan yakışır sana bu gün..

5. Listenin 10 günlük Performansı:

*alım miktarı örnektir.
    y.t.d.

2022 12 Aylık Bilançolara kadar portföyümde taşımayı düşündüğüm hisseleri bu listeden seçeceğim. Hali hazırda 5 tanesi portföyümde bulunuyor (bold olanlar) ve diğer 5 tanesi için de aslında kararımı vermiş durumdayım ama finansallarındaki trendleri, fiyat grafiklerini ve faaliyet raporlarını bir kez daha gözden geçireceğim.

6.  Alıntı Originally Posted by BaHtıÇıktı Yazıyı Oku
    Listenin 10 günlük Performansı:

*alım miktarı örnektir.
    y.t.d.
    Listenin tamamı sözkonusu olmayacaktı, zaten olmadı da.. Oradan bazı hisseler seçilecekti. Elimde 5 tane vardı, 2 tanesini teknik sebeple sonra tekrar almak üzere sattım. Muhtemelen onları geri alacağım, ama onlardan çıkan meblağı YUNSA VE TUKAS'a paylaştırmıştım, sattığıma pişman olsam da onlardan çıkan parayı eklediğim tarihten sonrası için TUKAS VE YUNSA performansı MERCN ve BNTAS performansından daha iyi oldu ya da kafa kafaya gibi duruyor. Şu an elimde 3 tanesini (ODAS, TUKAS, YUNSA) taşıyorum sadece, ama listeden 8-12 taşınabilecek vardı kafamda: (ARDYZ, BNTAS, MERCN, ODAS, KONKA, YUNSA, TUKAS, YATAS, AKCNS, MAVI, TUPRS, NTGAZ) Her neyse sayının çokluğu riski dağıtmak için.. Çoklu portföy bazen avantaj bazen dezavantaj oluyor, bu işin mükemmel bir yolu yok maalesef.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

7. Belki farklı hisseler seçen olmuştur diye tamamının performansını koydum Hüsnü Hocam.
    Listenin tamamı sözkonusu olmayacaktı, zaten olmadı da.. Oradan bazı hisseler seçilecekti. Elimde 5 tane vardı, 2 tanesini teknik sebeple sonra tekrar almak üzere sattım. Muhtemelen onları geri alacağım, ama onlardan çıkan meblağı YUNSA VE TUKAS'a paylaştırmıştım, sattığıma pişman olsam da onlardan çıkan parayı eklediğim tarihten sonrası için TUKAS VE YUNSA performansı MERCN ve BNTAS performansından daha iyi oldu ya da kafa kafaya gibi duruyor. Şu an elimde 3 tanesini (ODAS, TUKAS, YUNSA) taşıyorum sadece, ama listeden 8-12 taşınabilecek vardı kafamda: (ARDYZ, BNTAS, MERCN, ODAS, KONKA, YUNSA, TUKAS, YATAS, AKCNS, MAVI, TUPRS, NTGAZ) Her neyse sayının çokluğu riski dağıtmak için.. Çoklu portföy bazen avantaj bazen dezavantaj oluyor, bu işin mükemmel bir yolu yok maalesef.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,715
    Bugün yani (dün) alfas hariç elimdeki tüm hisseleri sıfırladım. Menderes te de gelen kap haberi sonrası tavan fiyatlara yakın yerden çok iyi bir karla satmak nasip oldu. Tavanı da gördüm ama risk almak istemedim. Benden sonra alan da kazanır inş. Endeksle ilgili kuşkularım arttığı için bu kararı aldım. Bir süre saha kenarından izliycem

Yukardaki listedeki hisselerin çoğu da takibimde ama piyasa geneline gelebilecek bir satış dalgasından kaçınmaları zor olur gibi geliyor. Portföyün kısa dönemde getirileri de gayet güzel olmuş.. Takibe devam. iyi şanslar.

Sayfa 80/265 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •