Sayfa 101/1195 İlkİlk ... 5191991001011021031111512016011101 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,324
     Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Aslında o kilisenin yerinde yeller esiyor. Kalan sadece resmi
    Bizim Giresundada saat kulesi,çan kulesi vs vardı,yanındada klise,manastır vs,osmanlı zamanında belediye başkanı olan kaptan yorgi onarmış çevresini düzenlemişti,ama esas yapım yılı bilinmiyor yani çok eski,sahil yolu yapılırken trabzonlu yol vs ulaşım uzmanı yıktırmıştır engel diye,esasında sebep bu değildi,çünkü buraya turist akını vardı o zamanlar,Giresunun kalkınmasını istemeyenler çoktur trabzon yöresinde,oradaki turistler buraya yönelsin babında,bu düşmanlık bolşevik isyanından önce hortlamıştı Cumhuriyet kurulduktan sonra devam etmiştir,sebep osmanağa onlara yardıma gelmemiş ve cumhuriyet kurulurken ve hilafette direnen Ali şükrünün öldürülmesi,oysaki Ali şükrü aslen Giresunludur,osmanlının kuruluşu yılarında Giresun 1397 yılında Türkmen Beyleri Emir oğlu Süleyman Bey ve Pir Kadem Çakır bey tarafından fethedilmiş olup o zamandan bu yana işgal görmemiştir osmanağa sayesinde,hudut vakfıkebir,ordu arasıdır türkmen beyi zamanında,zaten o zamanlar Giresun Çepniler diyarı olarak biliniyordu,Çepni Oğuz ve Türkmen boylarının vurucu cengaver savaşçısıydı,kök hunlara kadar uzanır,yani korkusuzdur,Cumhuriyetimizin kuruluşundada bu devam etmiştir,sadece giresunlulardan oluşan 2 alay çıkartmıştır osmanağa 42-47'ci gönüllü alay bu dünyada ilktir 5000 kişiden oluşuyordu,her ilimizdede kurtuluş mücadelesi vermiş kahramanlar vardır,ama bizim ilimizin kahramanları sadece olduğu yerde değil vatanın her toprağında Atamızın önderliğinde savaşmıştır,5000 kişilik ordudan geriye sadece 300 kişi sağ kalmıştır,onlardan biride dedemdir,Afyonda giresun şehitliğimiz vardır,kanının son damlasına kadar savaşmışlardır,genel kurmaylık tarafından 30 austosta orada tören düzenlenir,ben 70 yıllarında içişlerinde, mitteyken beni el üstünde tutardı generaller,bu vatanın kurtuluşu sizin ilinize çok şey borçlu derlerdi,zamanlan bu konuyu belirtirim,bazı lavuklar çıkar beni eleştirirdi,bende hangi ilinizin şehitliği var derdim istikametide Afyonu gösterirdim neyse konuyu uzatmayayım...Gelelim Çan veya saat kulesine,bu nadir bir eserdi,aynen işidvari şekilde islamı öne çıkartarak dinci zihniyetler bunu yıkmıştır,zaten dinci zihniyet bu ülkenin ebesini bellemiştir,çoğu tarihi doku yıkılmıştır,yada önemsenmeyerek dış ülkelere peşkeş çekilmiştir,turist sadece denize gelmez tarihi yerlerede gelir,zaten ülkemiz bu yönden merkez konumundadır,ondan düşmanıda hiç bitmez,bu eseri yaşatmak için zamanında CHP belediye başkanımız bunun örneğini yaptırmıştır,aka geçen belediyemizde bunu yıkmıştır,yazımda işidden bahsetmiştim değilmi

https://giresunblog.com/giresun-saat-kulesi-tartismasi/

Giresunun bu özelligini bilmiyodum hiç
    Bilgi iyi oldu
    Ben Trabzonlularin o bölgeyi çok sevdiğini duyduydum

Günaydın TÜRK MİLLETİ

abd de Fed faizi %6 ila %10 arası bir yerlere çekecek tahminim

Bu durumda en fazla etkilenecek ülke biz olacağız tahminim.

Tarım ve Hayvancılıkda dahil olmak üzere Enerjide de dışa bağımlıyız.

Dolar ada bağımlı olduk.Borç ve yap işletler

Tek elimizde kalan beton

Ye bakalım onu.

Bulunmayan çok mal olacak ilerde böyle gidersek.

Boşa geçen 20 yıl var.

Bir güneş ve rüzgara bile dönememiş yapı var ortada.

Bas bas paraları uyduruk yerlere harca.(süriye,Elkaide,öso,mütahitler,dış ülkelere yardım,rüşvetler)

Anka park 800 milyon yada 1 milyar dolar derler ne bu yahu?

Böyle bir rakam olabilirmi?

Kamuyu zarara uğratanlardan tahsil edilmeli her şey.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

yaparsa akp yapar.

İndirim kuponlu ekmek dönemi

Gaziantep’te 2 lira 50 kuruş olan ekmeği 1 lira ucuz almaları için vatandaşlara indirim kuponu dağıtıldı. CHP’liler “Bu ekmek karnesidir. Çok üzüntü verici” dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem...onemi-7070985/
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Manyakmı bunlar yahu

Yoksa çakma akp limi?Gizli Tayyipçimiler.Muhalefetde olanlar.

Haşim Kılıç ta nereden çıktı şimdi?

Demokrat parti lideri gibi düşünüyorum.

akp dönemi siyasisine yada bürokratına yada memuruna oy vermem.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

'Bu Hiç Olmamıştı! 13 Anket Aynı Şeyi Söylüyor!'

https://www.youtube.com/watch?v=3QklpIpXOMQ

Mansur Yavaş

Ekrem İmamoğlu

Ersan Şen

Ahmet Nejdet Sezer

YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Bakan Nebati: BIST 100 Endeksi dün tarihinin en yüksek kapanışını gerçekleştirerek bir rekora imza attı. Piyasalarımızdaki güven ve istikrar iklimini güçlendirecek adımları atmaya hız kesmeden devam edeceğiz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 101/1195 İlkİlk ... 5191991001011021031111512016011101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •