Sayfa 143/1195 İlkİlk ... 43931331411421431441451531932436431143 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

Stahlwerk soll belagert werden
    Schoigu verkündet Einnahme Mariupols
    21.04.2022, 09:42 Uhr

Maripol Rusların eline geçmiş.!!

Sorozculara müjde.!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Kılıçdaroğlu : Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,794
    Biz emekli ikramiyesini tartışalım.
    MİLLETTE NE PARA VARMIŞ YA
    Kur korumalı TL mevduat ve katılma hesaplarında biriken tutar arttı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, kur korumalı TL mevduat ve katılma hesapları 728,7 milyar TL'den, 756,6 milyar TL'ye çıktı.

Aynı haftada krediler 5 trilyon 512,3 milyar TL'den 5 trilyon 525,4 milyar TL'ye, mevduat 6 trilyon 17,9 milyar TL'den 6 trilyon 67,6 milyar TL'ye çıktı.

Tüketici kredileri 807,1 milyar TL'den 810,2 milyar TL'ye, bireysel kredi kartları 231,4 milyar TL'den 231,9 milyar TL'ye geldi.

Takipteki alacaklar 162,7 milyar TL'den 161,9 milyar TL'ye geriledi.

Veriler 15 Nisan ile biten haftayı kapsıyor.

Merkez Bankası : 14 Nisan tarihli PPK özeti : http://tcmb.tl/mY2804c

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Ama tabi aglasanda meme yok
    Pardon salyangoz yok yani bu mahallede
    Sonları oynuyorsunuz haberiniz olsun ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,794

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,794
    Dil Derneği, her yıl 26 Eylül’de Dil Bayramımız kapsamında Ankara ve İzmir’de ‘Türkçe Günleri’ etkinliği düzenliyor ve 2001’den beri ‘İzmir Türkçeye Emek Ödülleri’ veriyor.

Dil Derneği’nin dilci, yazar ve ozan aydınlarımızdan oluşan seçici kurulu Dil, Yazın, Konuşma, Genç Emek Özel ve İzmir Özel başlıkları altında Türkçeye emek veren kişi ve kuruluşlarımızı ödüllendiriyor.

‘Türkçeye Emek Ödülleri’ kapsamında daha önce ilk kadın televizyon haber spikerimiz Jülide Gülizar (2011’de yitirdik) ile Devlet Tiyatroları’nın unutulmaz oyuncuları: Rüştü Asyalı, Macide Tanır (geçen yıl yitirdik), Çetin Tekindor ve Işık Yenersu’ya değer görülen ‘Konuşma Ödülü’ beş yıllık bir aradan sonra yeniden TRT kökenli bir spikere; Rüştü Erata’ya verildi.

Bu yıl İzmir Konak Belediyesi’nin katkısıyla düzenlenen törende konuşan Spiker-Yazar Rüştü Erata, adının bu ödüle daha önce değer görülen saygın kişilerle birlikte anılacak olmasından onur duyduğunu belirtti.

Rüştü Erata ödülünü seçiciler kurulunun hoşgörüsüne sığınarak, artık aramızda olmayan spikerler: Zafer Cilasun, Lami Sesar ve Osman Nuri Özüvar ile rahatsızlıkları nedeniyle konuşma yetilerini yitiren spikerlerimiz Tuna Huş ve Mesut Mertcan adına aldığını belirtti.

Erata, kendi çocukluk-gençlik yıllarında, TRT yayın tekeli dönemindeki özenli tutum nedeniyle, tüm toplumun nasıl tertemiz bir dile sahip olduğunu anlattıktan sonra, 1990 sonrası özel radyo-televizyonluk döneminin başıboşluğu yüzünden, bu durumun tümüyle tersine dönüp tüm toplumun dilini bozan ‘Dil Kirliliği’ne dönüştüğüne dikkat çekti.

Konuşmasında Türkçeye yönelik bilinçli-bilinçsiz yozlaştırıcı-yıpratıcı etmenlerin büyüklüğü ve tehlikesine değinen Rüştü Erata, salondaki öğrencilere “Bizim kuşağımız önceki kuşaklardan aldığı tarihsel sorumluluğu size devrediyor, Türkçe size emanet” diye seslendi.

1987’de açılan sınavla TRT Seslendirme Sanatçısı olan Rüştü Erata, aynı yıl TRT’nin ‘Atölye TV’ adlı çocuk eğitimi izlencesini sunmuş, 1989’da da TRT Spikerlik Sınavı’nı kazanıp çeyrek yüzyılı aşan mesleğine adım atmıştı.

Yeditepe ve Marmara üniversitelerinde yıllarca ‘Doğru, Güzel ve Etkili Konuşma’ ve ‘Spikerlik-Sunuculuk’ dersleri veren Rüştü Erata’nın ‘Sachmalama Türkçe de Neymiş!’ ve ‘Türkçe Konuşmanın Püf Noktaları’ adlı iki kitabı bulunuyor.

Erata, 12 yıldır üniversitelerden ilkokullara dek türlü kurumlarda ‘Dil Bilinci’ sunumları yapıyor, bu konudaki söyleşilere katılıyor.

Odatv.com

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kinder markalı Schoko Bons ürününün iki partisi için toplatma kararı aldı. Toplatılacak ürünlerin son tüketim tarihleri 08.07.2022 ve 15.07.2022 olarak açıklandı.

Sayfa 143/1195 İlkİlk ... 43931331411421431441451531932436431143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •