Sayfa 5/1195 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

1.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    VEKAMP

Çeşme'nin en güzel yerlerinden biri. Hatta bence birincisi.
    Gençliğimizde, pazar günleri, yüzmeye giderdik.
    Çeşme otoyolu yoktu.
    Çeşme, henüz sosyete tarafından keşfedilmemişti.
    Çeşme, sadece İzmirlilerin rağbet ettiği bir yerdi.

Burayı yoktan var eden HALİS TEMEL idi.
    2001 yılında 91 yaşında vefat etti.
    Yüzyılın çevrecisiydi.
    Tarihin en büyük çevre düşmanı AKP'nin iktidarını görmeden mutlu bir şekilde öldü.
    Öldüğünden beri, başta Folkart olmak üzere, tüm yandaş mütahitlerin gözü onun arazisindeydi.

Bu arazi satılacak.
    Mirasçıları 30 milyon dolara müşteri bulduk diyor.
    Vakıf, 265 milyon TL ile ihaleye çıkıyor.
    Tapu mirasçıların ama satılırsa gelirin % 85'i vakıfın.

Burayı kim alırsa alsın, tek amacı korumak olmalı.
    Ama alıcıların ne yapacağı çok belli.
    Satılırsa, çevreciler, yerel halk ile rantçılar arasında yeni bir savaş başlayacak.

İhale haberi :
    https://www.turizmaktuel.com/haber/c...sa-cikariliyor
    BU Cesme olayini da anlamiyorum arkadas

100 kere gittim anca 5-10 unda deniz carsaf gibi yuzulebilirdi nasil bir seyse cok ruzgarli ve dalgali

Son 10 yildirda manyak gibi kalabalik. Orada yasamak yada oraya yuzmek icin gitmenin esprisini ben hicbir zaman anlamadim

Ama en son 5 sene once gittigimde Cinli turistler gordum o bana yetti. Ne isi var Cinlinin orada? Benim icin Cesme bitmistir.

2. günaydın iyi haftalar

İş zivanadan çıktı.Mütahitlere laf yok yoksa yakarım.YUH.

Gazetecilere hapis, vergi kaçakçılarına af geliyor

AKP’nin torba yasasında gazetecilere “şirket itibarını zarar” gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Vergi kaçakçılarına yönelik ‘etkin pişmanlık’ hükümleri ise genişletiliyor.

SİNDİRME POLİTİKASI

Hazırlanan yasa teklifine sert tepki gösteren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, şunları söyledi: “Bir yandan gazetecilere haber yaptıkları için hapis cezası veriliyor, diğer yandan vergi kaçakçılarına yeni bir af getiriliyor. Düşünceyi suç olarak gören, haberi, haberciliği terör olarak gören bu anlayış, hırsızları, kaçakçıları, suçluları affediyor. Gazeteci ve siyasetçiyi darp edenleri, saldırıda bulunanları serbest bırakıp haber yapanları tutuklayan zihniyetin sindirme politikasına karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.”

https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem...liyor-7037688/
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Mecliste Muhalefetin hiç bir şeyini kabul etmeyen iktidar.

Onla dediğim gibi diyolog içine girmeyi bile bırak selam bile vermem.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Günaydın TÜRK MİLLETİ
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Yabancı Yatırımcı siyasi isme tavır aldı.

Çiğdem TOKER

https://www.sozcu.com.tr/2022/yazarl...-aldi-7037622/
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

7.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Gazetecilere hapis, vergi kaçakçılarına af geliyor

AKPâ€â•nin torba yasasında gazetecilere “şirket itibarını zarar†gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Vergi kaçakçılarına yönelik â€ËÅ“etkin pişmanlıkâ€╠hükümleri ise genişletiliyor.

SİNDİRME POLİTİKASI

Hazırlanan yasa teklifine sert tepki gösteren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, şunları söyledi: “Bir yandan gazetecilere haber yaptıkları için hapis cezası veriliyor, diğer yandan vergi kaçakçılarına yeni bir af getiriliyor. Düşünceyi suç olarak gören, haberi, haberciliği terör olarak gören bu anlayış, hırsızları, kaçakçıları, suçluları affediyor. Gazeteci ve siyasetçiyi darp edenleri, saldırıda bulunanları serbest bırakıp haber yapanları tutuklayan zihniyetin sindirme politikasına karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.â€

https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem...liyor-7037688/

Bu yasanın sonuçları kendime, aileme, ülkeme nasıl yansır faydası mı olur diye sorgulaması,

Yoksa her çok daha kötüye gider hepimize zararımı olur diye iyice düşünmek.!!!

Belki de kimsenin gözüne uyku girmemesi gerekir.!!!
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    nasil dava acacaklar siz yurtdisindasiniz sizin IP nizi internet saglayici Turk hukumetine vermez

IP yi verse bile kim oldugunuzu yine bulamazlar
    Onu tor uzerinden proxy ile, ya da vpn userinden tor ile cikip hicbir zaman buldurtmayabilirsin aradaki devletler vermeyi kabul etse bile.

Ama elinde sinirsiz kaynagi olan bir kurum takip etmeye basladigi zaman sizin kim oldugunuzu bulur. Hersey online cunku artik.

En basitinden baslayalim. Rumuz "bisikletci". Bunu aratirsin. Diger forumlarda da bu rumuzu kullanan cikar. Emaili almislarsa ikinci asamada onu da ekleyip olasiliklari daraltirlar. Sosya medya hesabina bakarlar. Ya da forumlardan birinde ayni rumuz/email ile ilgili bir yazi bulurlar. Mesela soyle bir soru sormussunuzdur ciftcilik forumlarindan birinde:

"Zeytin agacimina dadanan bu zararli nedir?"

Yaninda da resimi vardir agacin.
    Ve bahcenizin.
    Ve evinizin.

Anlatabildim mi?

Bu dedigim benim basima gelmistir, ki o kadar dikkat ederim. Agacimiz oluyordu, onlunla ilgili bir soru sormustum. Resim istedi tabi ki yardim etme calisan guzel insanlar. Senelerce sonra ayni forumda baska bir soru sorarken evimin yerini gosteren bu resmi silmedigimi farkettim. Vakit harcayip arayan bulurdu yani.

En basit ozgurluklerin suc unsuruna donusturuldugu, yasama-yargi-yurutmenin tek kisinin keyfine kaldigi yere guvenmiyorum.

Sayfa 5/1195 İlkİlk ... 3456715551055051005 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •