Sayfa 92/1195 İlkİlk ... 428290919293941021421925921092 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 729 - 736 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    sn. nickrece bu isi biliyor. Artvin'deki Rus Kilisesi diye geciyormus.

Turkiye topraklarinda Rus Kilisesi olmamali. Varsa yikilmali. Baspiskopos Kiril oralari cocuk oldurmek icin fetva vermekte kullanabilir.
    Gürcü mabedi be ya

Muahahahaha. Hemen malzeme bulunca Ruskilere veristiriyorum. O yuzden atladim o resme.

Eee. Diktator isgal ettigi yerden elini cekene kadar bu boyle.

Zonguldak ve çevresinde hissedilen bir deprem meydana geldi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

O fotoğrafta üstün Rus dehası var
    Aslında bakınca herkes çözer
    2 tane birbirine yakın Gürcü kilisesi var
    O sivri çatılar onların
    Araya binayı ( iki kilise arasına) Rus dikmiş Enine bi bina dikiyon Kenar duvarlarını kiliselere yaslıyon O devirde inşaat malzemesi bulmak dahi zor
    Rus askerlerinin dinlence yatakhanesi olarak epey hizmet vermiş olmalı o bina . Eskiden atlı piyadelerle gezinme esnasında
    Ya Rus kiiiimmm , Dine kafa yormak kim ))
    Adamlar 2 yüzyıl evvel çözmüş işi
    Adam altıyüzaltmışaltı kadar salakmı
    Kuş uçmaz. Kervan geçmez yere kilise yapsın
    Hem de ilk kilisesini))

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,798
    RUSLARIN DİNLE ALAKASI OLMADIĞI SANISI
    Sovyetler Birliği döneminde birçok Ortodoks Kilisesi’nin yıkıldığı, dinamitlenerek yok edildiği veya farklı amaçlarla kullanıldığı ülkede, SSCB’nin yıkılmasının ardından Ortodoks Kilisesi inşa etme seferberliği başlatıldı. Rus yönetimi ile işbirliği halinde, Tanrı’yı yüceltmek ve Hristiyan yaşamını sürdürmek için görkemli binalara ihtiyaç duymayan Protestanları engelleyen Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, Fransa’nın Strasburg şehrinde yaptırılan Ortodoks kilisesinin açılışında basına yaptığı açıklamada Rusya’da günde ortalama üç kilise inşa edildiğini açıkladı. Patrik Kirill, “Ateizmle geçen yılların ardından Rusya halkı, Tanrısız hiç bir şey olmayacağını anladı. Tanrı olmaksızın mutlu hayat olmayacağı için artık her gün ortalama üç kilise inşa ediyoruz. Medeniyetin yüksek teknolojik gelişme döneminde bize, insanların kendini Tanrı’ya yakın hissedecekleri yerler lazım” dedi

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Zonguldak ve çevresinde hissedilen bir deprem meydana geldi
    Afad : Karadeniz'de Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında saat 20.38'de 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Gelişmeleri takip ediyoruz.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    O fotoğrafta üstün Rus dehası var
    Aslında bakınca herkes çözer
    2 tane birbirine yakın Gürcü kilisesi var
    O sivri çatılar onların
    Araya binayı ( iki kilise arasına) Rus dikmiş Enine bi bina dikiyon Kenar duvarlarını kiliselere yaslıyon O devirde inşaat malzemesi bulmak dahi zor
    Rus askerlerinin dinlence yatakhanesi olarak epey hizmet vermiş olmalı o bina . Eskiden atlı piyadelerle gezinme esnasında
    Ya Rus kiiiimmm , Dine kafa yormak kim ))
    Adamlar 2 yüzyıl evvel çözmüş işi
    Adam altıyüzaltmışaltı kadar salakmı
    Kuş uçmaz. Kervan geçmez yere kilise yapsın
    Hem de ilk kilisesini))
    Ya gene siyasetten işte
    Liverpoollu Protestan papaz ajanlardan önce davranmak maksat yoksa krill in ne umru olcak
    Siz biz İran a sefer etmeden önce hangi mezheptik bilirmisiniz? maksat ötekileştirmek

Sayfa 92/1195 İlkİlk ... 428290919293941021421925921092 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •