Sayfa 7/86 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
Arama sonucu : 683 madde; 49 - 56 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

1.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    daha önce konuşmuşmuyduk hatırlamıyorum brent petrol için kaldıraç oranı neydi xm firmasında...
    Normal ilk hesap açılışnda 5 pips uygulanıyor. Sonra hacme ve hesap büyüklüğüne göre azalabiliyor. Zero hesap türlerinde çok daha düşük ve avantajlı oluyor.

Ayrıca her işlem kapatıldığı zaman xmp puanı diye bir puan kazanıyorsun bunuda teminat olarak kullanıp işlemlere girebiliyorsunuz.

2.  Alıntı Originally Posted by master16 Yazıyı Oku
    Normal ilk hesap açılışnda 5 pips uygulanıyor. Sonra hacme ve hesap büyüklüğüne göre azalabiliyor. Zero hesap türlerinde çok daha düşük ve avantajlı oluyor.

Ayrıca her işlem kapatıldığı zaman xmp puanı diye bir puan kazanıyorsun bunuda teminat olarak kullanıp işlemlere girebiliyorsunuz.
    sn master 16 yurt içi brent petrol kaldıraç oranı 1/50 idi 1/10 a düştü....ben alım satım arasındaki farkı sormadım....

3.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    sn master 16 yurt içi brent petrol kaldıraç oranı 1/50 idi 1/10 a düştü....ben alım satım arasındaki farkı sormadım....
    Pardon kusura bakmayın sabahtan beri kafa duman halinde

WTİ ve enerji türevleri için 1:500 kaldıraç veriliyor. FX te enerji kısmını çok nadir kullanıyorum. Yoğun olarak Borsalar, Metaller ve FX çaprazlarda işlem yapıyorum. CHF çaprazlarında kaldıraç bir nebze daha düşük tutuluyor. Ordada 1:200.

4.  Alıntı Originally Posted by master16 Yazıyı Oku
    Pardon kusura bakmayın sabahtan beri kafa duman halinde

WTİ ve enerji türevleri için 1:500 kaldıraç veriliyor. FX te enerji kısmını çok nadir kullanıyorum. Yoğun olarak Borsalar, Metaller ve FX çaprazlarda işlem yapıyorum. CHF çaprazlarında kaldıraç bir nebze daha düşük tutuluyor. Ordada 1:200.
    1/200 ise çok iyi...şu ana kadar brent için böyle kaldıraç veren firma bulamadım...

5.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    1/200 ise çok iyi...şu ana kadar brent için böyle kaldıraç veren firma bulamadım...
    Altın için 1:500 (0.25 dolarda %100 kar veya zarar ettiriyor) veriliyorsa ondada öyledir. Dediğim gibi çok nadir işlem yaptığım için hiç dikkat edipte bakmadım. Durun sizin için deneyim ufak bir miktarla Birazdan yazarım tekrardan.

Edit: 1:75 falan gözüküyor Brent APR17 sözleşmelerinde. Dediğim gibi ilk kez enerji grubu için net olarak baktım.
    Son düzenleme : master16; 20-02-2017 saat: 17:31.

6.  Alıntı Originally Posted by tradeview Yazıyı Oku
    güzel bir tespit, ilgili firmanın bir forex diye biten bir de fx diye biten iki tane ayrı kurumu var,fx olan şube olarak geçiyor,ama white label marka falan diyorlar, bir yolunu bulup sonunda fx ile biten şubeyi ingiltereye bağlayıp işlem yaptırabilirler mi? cezası kaça olur göreceğiz
    hocam önceki konuda hesap açma ve işlemler ile ilgili mesajlarınızı okudum. kredi kartına TL yükleyip kurumun hesabına para yatırabilirsiniz demişsiniz. sanırım kredi kartı limiti yetiyorsa üzerine ilave para yüklemeye gerek kalmaz. ikincisi kartımda
    işlemler tl-usd-eur şeklinde. mesela usd harcaması yaparsam hesap kesimde yine usd olarak ödüyorum. kurumun hesabından usd veya euro olarak da ödeme yapabilir değil mi? sonuç olarak TL ile ödeme yapınca kendisi euro'ya çevirecek ve kur farkından dolayı yine komisyon ödemiş gibi olmuyor mu?

para çekmede skrill'i aradan çıkarsak , hesaptaki parayı doğrudan mesela cepteteb hesaba aktarsak nasıl olur? ne kadar komisyon çıkar? bu şekilde euro kullanmak zorunda da kalmayız. bir diğeri de para çekme de deposit miktarı kadar kısmı, kredi kartına iade yapabiliyormuşuz. mesela euro yatırıp, karta iade yapılırken yine euro cinsinden mi çekmek zorundayız? yoksa euro yatırıp, TL talep edebilir miyiz?

son olarak, hesap türleri standart ve true ecn hesap şeklinde. arasında anladığım kadarıyla komisyon farkı var. ecn hesapta lot başına %3,5 demiş. standart hesapta koms. yok ama spreadler biraz daha açık sanırım. ikisi içinde ayrı ayrı demo hesap açtım. true ecn'de lot başına 3.5 yazıyor ama 7 komisyon görünüyor. bununla birlikte eur-usd için 0 veya 1 spread var. standart hesapta gece 15-16 spread vardı, şu an 10-11'e düşmüş, komisyon yok. siz daha önce true ecn hesabı tavsiye etmişsiniz zaten. arasında bunların haricinde bir fark var mı? bir de ben swap free hesap için baktım. standart veya ecn hesap açın, sonra bir maile bu hesap türüne geçmek istediğinizi belirtin demişler. swap free hesapta yine yukarda söylediklerinizi uygulanmasında bir farklılık veya eksiklik olur mu?
    şimdiden teşekkürler cevabınız için
    Son düzenleme : eRk43; 21-02-2017 saat: 13:02.

7. Ecn forexte hedge için teminat kulaniliyormu .Yani negatif varlıkta hedge acilabiliyor mu

8. vatan millete hayırlı olsun ;) soran olabilir ters köşe yaptım...

Sayfa 7/86 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •